Oskarzony
Dzisiaj 6 czerwca 22 - letni Maciej Ch. usłyszy wyrok za pozostawienie psa na torach kolejowych. Oskarżony nie przyznaje się do winy. Mówi że działał pod wpływem alkoholu i nic nie pamięta. Pies natomiast był jego wiernym przyjacielem.
warzywa i owoce
W ostatnich dniach w związku z wykrytą na ogórkach w Niemczech bakterią coli, pojawiły się obawy czy warzywa i owoce są zdrowe i bezpieczne do spożycia. Jak postępować z surowymi warzywami i owocami? Czy mieszkańcy Międzyrzeca kupują warzywa i owoce?
rocznica
5 czerwca w 67 rocznicę okrutnego mordu na Polakach dokonanego w Lesie Baran koło Kąkolewnicy odbyły się uroczystości religijno-patriotyczne. Mszę św. sprawowali ks. Marcin Chruściel i ks. Stanisław Abramczuk. Uroczystości w Lesie Baran były połączone z Dniem Patrona Publicznego Gimnazjum im KK Baczyńskiego w Kąkolewnicy.
homilia
5 czerwca w Międzyrzecu Podlaskim odbyło się Wojewódzkie Święto Ludowe. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Św. w Kościele św. Mikołaja. Posłuchaj homilii księdza kanonika Józefa Brzozowskiego.
Grzegorz Kloc
Grzegorz Kloc – polski gitarzysta, kompozytor, aranżer, producent muzyczny i wokalista gościł 4 czerwca w Studiu Radia Podlasie. Posłuchaj całej rozmowy
Homilia 04-06-2011
Święcenia diakonatu, homilia Siedlce 04-06-2011
Spokojnie to tylko rozmowa
Siedlecka kultura, sport, sprawa odwołania prezesa MPK Bogdana Kozioła oraz sytuacja na siedleckim rynku pracy – to główne tematy, wokół których toczyła się piątkowa audycja Radia Podlasie „Spokojnie, to tylko rozmowa”. Gościem Grzegorza Skwarku w plenerowym studiu Radia Podlasie w siedleckiej kawiarni Dolce Vita była 3 czerwca Anna Sochacka – wiceprezydent Siedlec.
prof. Janusz Wrona
2 czerwca prof. Janusz Wrona był gościem Grzegorza Skwarka w porannej audycji Radia Podlasie ,,O tym się mówi”. osłuchaj całej rozmowy.
Krystyna Krzyzanowska
2 czerwca mówimy o opłacalności produkcji rolnej. Jedną z dróg do jej poprawy są grupy producenckie. Rolnicy, którzy je utworzyli, przekonują się o ich korzyściach. To m.in. mocniejsza pozycja w negocjacjach z odbiorcami produkcji, a przez to wyższe ceny, wspólny zakup środków produkcji i dofinansowanie. Z tworzeniem grup producenckich związane są jednak także trudności. Z prof. Krystyną Krzyżanowską ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie rozmawia Andrzej Ilczuk.