ZYCIE RELIGIJNE

Niedawno został opublikowany raport Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego SAC im. Witolda Zdaniewicza dotyczący religijności i działalności duszpasterskiej w Polsce. O tym jak w statystykach wypada diecezja siedlecka, Monika Jabłkowska pytała biskupa sieleckiego Kazimierza Gurdę, ks. kan. Grzegorza Suchodolskiego – dziekana dekanatu siedleckiego, proboszcza parafii katedralnej w Siedlcach, ks. kan. Jacka Seredę Diecezjalnego Duszpasterza Rodzin, ks. Mariusza Zaniewicza – wicedyrektora Wydziału Duszpasterstwa Siedleckiej Kurii Biskupiej oraz ks. Adama Kulika – wykładowcę WSD w Opolu Nowym, dyrektora Domu Księży Emerytów.

inwestycje

Przedstawiciel trzech potencjalnych inwestorów wyszedł z propozycją do samorządu gminy Maciejowice, by na nadwiślańskich terenach wybudować linię produkcyjną chrzanu, serwis samochodów znanej marki i ośrodek wypoczynkowy dla młodzieży polonijnej. Padły nawet konkretne daty i... kontakt się urwał.

Maciej Nowak

Marcin Iglewski

Pierogi 2019

Gmina Kąkolewnica pierogami słynie. W minioną sobotę, 2 lutego już po raz siedemnasty w Kąkolewnicy odbyło się spotkanie karnawałowe połączone z degustacją pierogów. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich wykonały ponad 3 tys. pierogów.

modelarze

W gminie Borki odbyła się druga edycja konkursu modelarskiego „Rafałki”. Nazwa konkursu pochodzi od liter kodowych Dywizjonu 303 „RF”, którego założyciel i dowódca urodził się na terenie tej gminy.

FERIE W BIBLIOTECE

Księgarnie internetowe, audiobooki czy e - booki. Łatwość zdobycia książek nie ogranicza działalności Gminnych Bibliotek. Każda z nich ma stałe grono czytelników. Grażyna Skorupa kierownik Biblioteki w Wodyniach powiedziała Radiu Podlasie, że w zbiorach GBP w Wodyniach znajduje się ok. 13 tys. woluminów. W liczącej ok. 4400 mieszkańców Gminie Wodynie w ubiegłym roku tamtejsza Biblioteka zarejestrowała 426 czytelników.

Jerzy Rebek

Miasto Radzyń Podlaski chce przygotować strategię rozwoju elektromobilności. Burmistrz Jerzy Rębek planuje pozyskanie na ten cel dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

Iwona Kurowska

Prawie 4800 zgłoszeń do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa zanotowano w powiecie garwolińskim, i jest to największa na terenie Mazowsza liczba kliknięć wskazujących miejsca potencjalnych zagrożeń. Ludzi najbardziej denerwuje przekroczenie dozwolonej prędkości, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych i nieprawidłowe parkowanie.