KONCERT
Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny rozpoczęła obchody Narodowego Święta Niepodległości w Sarnakach. Po Eucharystii, którą sprawował proboszcz parafii Sarnaki ks. prałat Andrzej Jakubowicz, odbył się wyjątkowy koncert.
NURZYNA
W Nurzynie koło Trzebieszowa realizowany jest projekt "Przyrodnicze i edukacyjne zagospodarowanie oczka wodnego w Nurzynie, jako przykład łagodzenia zmian klimatycznych". W ramach projektu mieszkańcy wsi Nurzyna pod kierunkiem sołtysa Stanisława Roli i przy współpracy z wójtem Gminy Trzebieszów wspólnie zagospodarowują oczko wodne w centrum miejscowości.
Cmentarz
W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, w Domaszewie w gminie Maciejowice poświęcony został cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej, gdzie znajdują się mogiły nieznanych żołnierzy. Jest to już tradycją w nadwiślańskiej gminie, że każdego roku przed listopadową rocznicą uroczyście oddawane jest do użytku odrestaurowane miejsce pamięci narodowej. O odnowionym cmentarzu wojennym w Domaszewie i innych pomnikach żołnierzy poległych w walce o wolność tych ziem, z wójtem gminy Maciejowice Sylwestrem Dymińskim rozmawia Waldemar Jaroń.
PROJEKT
723 uczniów ze szkół prowadzonych przez gminę Górzno bierze udział w projekcie współfinansowanym przez Unię Europejską, w ramach którego uczestniczą w dodatkowych zajęciach dydaktyczno- wyrównawczych, pozalekcyjnych, dla uczniów ze specjalnymi potrzebami, rozwijają uzdolnienia. Dodatkowo wyposażonych zostanie 15 pracowni, a 31 nauczycieli uzupełni kwalifikacje. Na realizację projektu „Postaw na nauki ścisłe” gmina pozyskała ponad milion złotych.
CZAD
Nie bez powodu bywa nazywany cichym zabójcą. Jest bezwonny i śmiercionośny. Przypomina o sobie zwykle jesienią i zimą, gdy trzeba ogrzewać mieszkania i zamykać okna przed zimnem. Jest tym groźniejszy, że nie posiada smaku, zapachu, barwy, nie szczypie w oczy i nie „dusi w gardle”, lecz powoli usypia człowieka.
snieg2
Za oknami możemy zaobserwować zimową aurę. Jednych dzisiejsze opady śniegu nie zaskoczyły - wszak mamy już listopad, innych wręcz przeciwnie... Szczególnie odczuli to kierowcy, którzy nie zdążyli zmienić w swoich autach opon na zimowe. Sprawdziliśmy w krótkiej sondzie jak na zmianę pogody zareagowali siedlczanie.
snieg1
Za oknami możemy zaobserwować zimową aurę. Jednych dzisiejsze opady śniegu nie zaskoczyły - wszak mamy już listopad, innych wręcz przeciwnie... Szczególnie odczuli to kierowcy, którzy nie zdążyli zmienić w swoich autach opon na zimowe. Sprawdziliśmy w krótkiej sondzie jak na zmianę pogody zareagowali siedlczanie.
Drogi
W przyszłorocznym budżecie powiatu garwolińskiego planuje się przeznaczyć ponad 12 mln zł na naprawę dróg powiatowych. Jest to rekordowa kwota na inwestycje w jednym dziale, które w większości realizowane będą w partnerstwie z gminami. W tym roku natomiast dokonano naprawy nawierzchni na 27 kilometrach dróg. O pozyskanych dużych środkach na zadania drogowe, niektórych z pomocą parlamentarzystów, fachowo sporządzanych wnioskach, wsparciu samorządów i niejednokrotnie trudnych wyborach, ze starostą garwolińskim Markiem Chciałowskim rozmawia Waldemar Jaroń.
ks Henryk Jakubowicz
We wtorek, 8 listopada w parafii św. Michała Archanioła w Białej Podlaskiej odbyły się uroczystości, które zapoczątkowały budowę nowego kościoła. Eucharystii przewodniczył ordynariusz diecezji siedleckiej – ks. biskup Kazimierz Gurda. Towarzyszył mu biskup pomocniczy – Piotr Sawczuk. Posłuchaj wypowiedzi proboszcza parafii pod wezwaniem św. Michała Archanioła – ks. Henryka Jakubowicza: