Grzegorz Gomola
Wracamy dziś do sprawy odwołania dyrektora łukowskiego szpitala Grzegorza Gomoły. Przypomnijmy, 4 maja podczas posiedzenia Zarządu Powiatu – który sprawuje nadzór nad szpitalem, dyrektorowi wręczono wypowiedzenie umowy o pracę. Siedem dni później, dyrektor odwołał się do Sądu Pracy.
ksiadz Piotr Pawlukiewicz
Wieczorem we wtorek 12 maja, kościół NMP Matki Kościoła w Łukowie wypełnił się osobami, które przyszły aby posłuchać konferencji księdza Piotra Pawlukiewicza, znanego rekolekcjonisty i autora wielu książek. Spotkanie zorganizowały Siostry Nazaretanki.
ksiadz Piotr Pawlukiewicz
Wieczorem we wtorek 12 maja, kościół NMP Matki Kościoła w Łukowie wypełnił się osobami, które przyszły aby posłuchać konferencji księdza Piotra Pawlukiewicza, znanego rekolekcjonisty i autora wielu książek. Spotkanie zorganizowały Siostry Nazaretanki.
ekologia
Jeszcze w tym roku w Słupie Pierwszym w gminie Borowie rozpocznie się realizacja pierwszej w powiecie garwolińskim ekologicznej inwestycji, na realizację której wykorzystany będzie teren po rekultywacji byłego wysypiska odpadów komunalnych.
UROCZYSTOSCI POGRZEBOWE
11 maja w kościele parafialnym pw. Św. Stanisława w Rossoszu odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. ks. prałata Piotra Burczaniuka.
Mariusz Osiak
Radni gminy Łuków podzieli pieniądze przeznaczone na bieżące remonty i utrzymanie dróg. Zrobili to po objeździe gminy, podczas spotkania połączonych komisji Rady Gminy Łuków. Zdecydowali, że część pieniędzy zostanie przeznaczona na inwestycje na drogach powiatowych, oraz że w każdej gminnej miejscowości wykonane zostaną mniejsze lub większe prace drogowe.
SIEDEMNASTKA
Etapy zakończenia budowy drogi ekspresowej z Garwolina do Warszawy, zwanej potocznie „siedemnastką”, wyznaczają kolejne kampanie wyborcze do parlamentu. Pierwsze terminy oddania do użytku dwupasmowej drogi padły podczas przecinania wstęgi obwodnicy Garwolina na jesieni 2007 roku. Czy ostatnie decyzje mają szanse powodzenia?
pulk
Zgodnie z tradycją w Garwolinie obchodzono podniośle święto 1 pułku strzelców konnych, który przybył do miasta 92 lat temu i stacjonował przez 16 lat. Razem z elitarną jednostką kawalerii, w której służyli, budowali przedwojenną świetność Garwolina i wzbogacali codzienne życie miasta i jego mieszkańców. Życie pułku i życie miasta wzajemnie się przeplatały, aż do września 1939r.Wyruszając na szlak wojennej tułaczki, żołnierze pułku dali świadectwo miłości i przywiązania do ojczyzny, a dla przyszłych pokoleń stali się wzorem patriotyzmu.
TOMEK WEDROWNICZEK
Tomek Pawłowski vel Wędrowniczek- pasjonat samorządu, znawca jego historii od początku III RP dwa dni temu był gościem władz powiatu i miasta Garwolina. Historia Tomka jest imponująca. Od ponad 25 lat odwiedzając wszystkie samorządy w Polsce, zbiera wpisy do prowadzonych przez siebie kronik, robi zdjęcia pamiątkowe, które skrupulatnie archiwizuje.