ks. Niemyjski

W Wielki Czwartek obchodzimy pamiątkę ustanowienia sakramentu kapłaństwa, wspominając Ostatnią Wieczerzę i słowa Jezusa: „To czyńcie na moją pamiątkę". O swoim powołaniu, życiu w kapłaństwie i wyzwaniach duszpasterskich opowiedział naszej reporterce Natalii Bali-Gąseckiej ks. Wiesław Niemyjski, proboszcz najmłodszej węgrowskiej wspólnoty – parafii pod wezwaniem świętego Ojca Pio.

KWIECIEN

Pogoda w marcu była zróżnicowana. Wystąpiły kontrasty termiczne od nocnych przymrozków po dość ciepłe, słoneczne dni. Z amatorskiej prognozy pogody opracowanej przez Waldemara Naumiuka wynika, że kwiecień będzie mokry i chłodny z akcentem zimowego chłodu.

Maria Perek

W newralgicznych punktach Garwolina zainstalowane są kamery miejskiego monitoringu, w innych miejscach oko kamery strzeże tereny wokół banków, sklepów, obiektów sportowych i innych.

ks Pawel Bielecki

W rejonie obejmującym dwa dekanaty łukowskie oraz dekanat adamowski trwają intensywne przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Działa tu Rejonowe Centrum, skupiające młodych ludzi, którzy chcą być gotowi na spotkanie z Papieżem w Krakowie.

projekt

Parafia pod wezwaniem Świętego Piotra z Alkantary i świętego Antoniego z Padwy w Węgrowie w połowie marca podpisała umowę z mazowiecką jednostką wdrażania programów unijnych na dofinansowanie projektu pod nazwą „Zwiększenie dostępu do wysokiej jakości oferty kulturalnej dzięki pracom ratunkowym w zabytkowym kościele pod wezwaniem Świętego Piotra z Alkantary i świętego Antoniego z Padwy w Węgrowie”.

ZELECHOW

Prace budowlane na obiekcie żelechowskiego ratusza idą pełną parą, i wszystko wskazuje na to, że po kilku miesiącach samorządowych przepychanek, na wiosnę przyszłego roku odbudowany ratusz w centrum miasta oddany zostanie do użytku. Ale to nie koniec.

zawody

Ponad 200 zawodników z sześciu krajów wzięło udział w VI Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc w Zalesiu. Najwięksi siłacze wyciskali grubo ponad 200 kilogramów.

SPOLDZIELNIE SOCJALNE

Spółdzielnie socjalne – połączenie przedsiębiorstwa i organizacji pozarządowej. Dzięki nim osoby długo pozostające bez pracy czy zagrożone wykluczeniem społecznym znajdują zatrudnienie i wracają do społeczeństwa. Uczą się również prowadzenia przedsiębiorczości, współpracy w grupie, funkcjonowania na rynku i zarabiania na swoich pomysłach.

Lekcja przyrody

Ireneusz Kaługa, znawca, miłośnik i badacz zwyczajów bociana białego, 26 marca gościł we Franopolu w gminie Sarnaki. Przyczyną wizyty była budowa gniazda bocianiego połączona z pogadanką na temat zwyczajów bocianów i działań Grupy Ekologicznej.