BURMISTRZ
Podczas ostatniej sesji Rady Miasta w Łukowie, padło pytanie o możliwość utworzenia Publicznego Rejestru Umów. Takie rejestry w wielu samorządach już funkcjonują. Wykaz umów zawartych przez władze samorządowe jest publikowany w Biuletynach Informacji Publicznej. Czy będzie też taki w Łukowie?
DROGA
Przebiegająca przez gminy Wilga i Maciejowice droga wojewódzka nr 801 doczeka się wreszcie przebudowy. Wprawdzie nie na całym, 124- kilometrowym odcinku, lecz małymi kroczkami zmierzają do tego kolejne decyzje samorządu województwa mazowieckiego.
spotkanie
Spotkanie przygotowujące do Światowych Dni Młodzieży. „Przystanek Biała Podlaska” odbyło się 30 stycznia w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Białej Podlaskiej. Uczestniczyło w nim ponad pół tysiąca młodych ludzi.
motocykle
Wśród ponad 1200 eksponatów, które znajdują się w prywatnym muzeum mieszkańca gminy Garwolin, poczesne miejsce zajmują stare motocykle. Tadeusz Barankiewicz, bo nim mowa, wspólnie z podobnymi mu zapaleńcami, postanowił zorganizować objazdowe muzeum stalowych rumaków, które prezentuje mieszkańcom miast i wsi.O niecodziennym pomyśle z nietuzinkowym kolekcjonerem rozmawia Waldemar Jaroń
starosta Janusz Koziol
Co kryje Ziemia Łukowska? Jaka jest jej przeszłość? To od kilku miesięcy sprawdzają archeolodzy z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Instytutu Archeologii i Etnologii PAN. Wspólnie z Muzeum Regionalnym w Łukowie realizują oni projekt, który ma rozpoznać dziedzictwo archeologiczne powiatu łukowskiego. Projekt, który realizuje Muzeum Regionalne przy współpracy z uczelnią oraz z Instytutem Archeologii i Etnologii PAN, jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Starostwa Powiatowego . dlaczego władze powiatu zaangażowały się w te działania? To wyjaśnia starosta Janusz Kozioł:
profesor Zbigniew Kobyliński
Co kryje Ziemia Łukowska? Jaka jest jej przeszłość? To od kilku miesięcy sprawdzają archeolodzy z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Instytutu Archeologii i Etnologii PAN. Wspólnie z Muzeum Regionalnym w Łukowie realizują oni projekt, który ma rozpoznać dziedzictwo archeologiczne powiatu łukowskiego. Projekt realizowany jest już od kilku miesięcy. Pierwsze efekty tych prac przedstawiono na konferencji, która odbyła się w Łukowie w piątek 30 stycznia w auli I LO im. Tadeusza Kościuszki. Przedstawiali je prelegenci z UKSW, wśród których był szef zespołu badawczego, prof. dr hab. Zbigniew Kobyliński, dyrektor Instytutu Archeologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie:
Dariusz Stefaniuk
Stosunkiem głosów 19 za i dwóch wstrzymujących się bialska Rada Miasta przyjęła budżet na 2015 rok. Plan wydatków i dochodów miasta został zatwierdzony w trakcie wczorajszej sesji. Mówi Prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk
Krzysztof Fedorczyk
Nowy rok często wiąże się z nowymi planami, założeniami i działaniami. Czy tak jest także w przypadku samorządu powiatu węgrowskiego? Jakie inwestycje zostaną zrealizowane w tym roku w powiecie? Które tematy staną się dla władz powiatu priorytetowe, a których kwestii włodarze najbardziej się obawiają? O planach powiatu węgrowskiego na rok 2015 z Krzysztofem Fedorczykiem starostą węgrowskim, rozmawiała Natalia Bala-Gąsecka.
Dariusz Szustek
Jak już Państwa informowaliśmy, podczas sesji Rady Miasta Łuków, która odbyła się 29 stycznia, burmistrz Dariusz Szustek potwierdził medialne doniesienia o planowanej zmianie na stanowisku sekretarza miasta. Zapowiedział też, że nowy sekretarz zostanie wyłoniony w drodze konkursu. Ma być on ogłoszony pod koniec lutego.