UROCZYSTOSC

18 września 1939 roku w Lisach k/ Białej Podlaskiej doszło do potyczki zwiadu niemieckiego z żołnierzami 34 Pułku Piechoty. W trakcie walki zabitych zostało 16 polskich żołnierzy. W niedzielę, 18 maja miała miejsce uroczystość odsłonięcia i poświęcenia tablicy upamiętniającej tamto tragiczne wydarzenie.

LESNA PODLASKA

18 maja w Leśnej Podlaskiej odbyła się dwudziesta edycja Podlaskiego Festiwalu Pieśni Maryjnej. W Bazylice Leśniańskiej pieśni maryjne zaśpiewali soliści , chóry i zespoły z województwa lubelskiego, mazowieckiego i podlaskiego. Wystąpiło 33 wykonawców (zespołów, solistów, chórów).

KONCERT

W odrestaurowanym, zabytkowym kościółku w Borowiu zorganizowano koncert pieśni maryjnych. Odnalezione w starych śpiewnikach piosenki śpiewały lokalne zespoły ludowe, a dziewczęcy chór z Białej Podlaskiej wykonał pieśni sakralne.

Andrzej Kowalski

Kilkunastu miłośników szybkiej jazdy rywalizowało wczoraj w wyścigach z cyklu Rally Sprint. Impreza o puchar prezesa Automobilklubu i prezesa Banku Spółdzielczego odbyła się wczoraj na terenie byłego lotniska wojskowego w Białej Podlaskiej. W stawce zawodników był Andrzej Kowalski z Łosic. Oto co powiedział naszemu reporterowi.

prezes Zofia Zuk

„Łuksja” - jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm z Łukowa rozpoczęła swoją nową kartę w historii. 17 maja pracownicy tej firmy, na czele z prezes Zofią Żuk, oficjalnie otworzyli swój nowy zakład. Najnowsza historia, jednej z najdłużej działających łukowskich firm, będzie od teraz toczyć się w Łazach koło Łukowa.Na zaproszenie prezes Zofii Żuk do wzięcia udziału w uroczystym otwarciu nowej siedziby Łuksji odpowiedzieli parlamentarzyści, samorządowcy, proboszczowie łukowskich parafii oraz przedstawiciele różnych instytucji m.in. z PFRON. Obecni też byli przedstawiciele firm, z którymi Łuksja współpracuje. Wszyscy razem brali udział w wielkim otwarciu. Prezes Zofia Żuk tak mówiła o tym tak ważnym dla firmy dniu:

TRZEBIESZOW

16 maja, w Trzebieszowie odbył się I Powiatowy Konkurs Gry na Keyboardzie pod hasłem ,,Tańczące palce”. W sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Wypoczynku wystąpiło 16 osób. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach wiekowych dla młodszych i starszych dzieci ze szkół podstawach oraz gimnazjów. W kategorii klas 0-3 pierwsze miejsce zajęła Julia Grzechnik.W kategorii klas 4-6 jury pierwsze miejsce przyznało Natalii Tarkowskiej. W kategorii gimnazja pierwsze miejsce zajęła Patrycja Krasuska.

Bp Polak

Bp Polak przyjechał do Siedlec na uroczystość święceń biskupich ks. Piotra Sawczuka, wówczas udzielił również wywiadu naszej stacji.

WYSTAWA

W międzyrzeckiej Galerii ES została otwarta zbiorowa wystawa prac pod tytułem „Co ich łączy?”. To pierwsza wspólna prezentacja prac doktorantek Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie z pracami profesora Stanisława Baja, a także jego asystenta dra Arkadiusza Karapudy. Oprócz prac profesora Stanisława Baja w galerii ES znalazły się prace doktora w dziedzinie sztuki plastycznej Arkadiusza Karapudy oraz doktorantek ASP w Warszawie: Małgorzaty Gadomskiej, Anny Krzemińskiej, Matyldy Tracewskiej i Agnieszki Żak-Biełowej. Wystawa odbywa się w ramach cyklu „Mistrz i uczeń”. Stanisław Baj pochodzi z miejscowości Dołhobrody nad Bugiem. W latach 1972-1978 studiował malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jest profesorem tej uczelni na Wydziale Malarstwa. Wystawę można oglądać do 14 czerwca. Wstęp wolny.

A Czapski

Andrzej Czapski, piastujący aktualnie stanowisko Prezydenta Białej Podlaskiej nie podjął jeszcze decyzji, czy będzie ubiegał się o reelekcję. Wcześniej chce się przekonać, czy bialczanie nadal w niego wierzą.