konkurs
,,Tacy sami w różnorodności’’ – pod tym hasłem w bialskich szkołach został przeprowadzony konkurs dotyczący niepełnosprawności. 17 grudnia w Sali konferencyjnej Urzędu Miasta Biała Podlaska odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród.
Edward Ksiezopolski
W nocy 16/17 grudnia w wieku 49 lat zmarł nagle Edward Księżopolski, właściciel Drukarni IWONEX w Siedlcach. Oto archiwalna wypowiedź zarejestrowana w lutym 2013 roku przez Barbarę Jastrzębską.
MIEDZYRZEC
Mieszkańcy gminy Międzyrzec udając się do urn wyborczych skrócili kadencję wójta Mirosław Kapłana. Wczoraj (16 grudnia) wieczorem wójt ze swoimi pracownikami przygotowywał się do opuszczenia siedziby Urzędu Gminy. Mieszkańcy zauważyli, że z urzędu wynoszone są dokumenty. Z prośbą o interwencję zwrócili się do policji. Pod budynek Urzędu Gminy w Międzyrzecu Podlaskim przybyło kilkadziesiąt osób. Pełnili dyżur przez całą noc.
STRAZ MIEJSKA
Głosami radnych Stowarzyszenia dla Garwolina i radnego Antoniego Frąckiewicza zlikwidowana została Straż Miejska w Garwolinie. Jeszcze przez trzy miesiące dwóch strażników miejskich pełnić będzie służbę i jednocześnie rozliczać się z pracodawcą. Rozstrzygnięcie takie było do przewidzenia i nie wzbudzało zbytnich emocji zarówno wśród wnioskodawców, jak i zwolenników pozostawienia tej formacji. Intrygującym było natomiast oświadczenia wygłoszone przez radnego Antoniego Frąckiewicza, które świadczyć może, że polityk ten głośno zaczyna dawać znać o sobie … Relacja Waldemara Jaronia:
SENIORZY
Stowarzyszenie Rozwoju Gmin i Miast Powiatu Garwolińskiego zorganizowało po raz pierwszy Powiatowy Dzień Seniora, który był okazją do podziękowań ludziom trzeciego wieku za aktywność, a stowarzyszeniu za umożliwienie im tego w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
PARYSOW
„Zemsta nadeszła”- kartkę z takim napisem, a obok różaniec, znalazła wójt Parysowa na parapecie okna swojego pokoju. W ciągu kilku dni w budynku urzędu zdarzyły się cztery niecodzienne zajścia, aż do dotkliwego pobicia pracownicy. Na jej ręku i ścianie ktoś napisał „zemsta”.
STAN WOJENNY
Około 40 wiernych w kościele i 8 osób przed obeliskiem Marszałka Piłsudskiego- tylu ludzi uczestniczyło w garwolińskich obchodach 32. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. W obchodach brali udział jedynie ci, którzy czuli potrzebę, a raczej obowiązek oddać cześć walczącym o wolność i niepodległość ojczyzny oraz potępić wydarzenia sprzed 32 lat. Nie było pocztu sztandarowego „Solidarności”, członków postsolidarnościowych ugrupowań politycznych, kombatantów, służb mundurowych ani młodzieży… Relacja Waldemara Jaronia.
DRELOW
W roku 2002 Gimnazjum nr 1 w Drelowie otrzymało imię Unitów Drelowskich. Taki wybór imienia jest wyrazem hołdu, jaki współcześni drelowanie złożyli swoim bohaterskim praojcom. Szkoła kultywuje pamięć o bohaterach małej ojczyzny, o tych, którzy w styczniowy poranek 1874 roku zginęli od kul i bagnetów rosyjskich, jak i o tych, którzy w II połowie XIX wieku na co dzień cierpieli głód, więzienia, zsyłkę i utratę majątku za wierność Kościołowi i Ojczyźnie.
LISTY
I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie i Hufiec ZHP Łuków zorganizowały wspólnie Maraton Pisania Listów. Akcja odbyła się w piątek 13 grudnia. Była odpowiedzią na apel Amnesty International, które poprzez listy z całego świata upomina się o więźniów sumienia.