stan wojenny - sonda

13 grudnia 1981 roku w Polsce wprowadzono stan wojenny. Słowa generała Jaruzelskiego na długo utkwiły ludziom w pamięci. Informacja wprowadziła chaos, strach i niepewność o to, co wydarzy się kolejnego dnia. Dziś, po 32 latach od tamtego momentu, sokołowianie wspominają, co czuli oglądając niedzielne poranne wiadomości.

pisma

Język urzędowy, zwany także biurokratyczną nowomową jest specyficzną formą komunikowania się z petentem. W urzędzie, banku czy w sądzie spotykamy się dokumentami, których nie potrafimy do końca zrozumieć. Kłopoty z komunikowaniem się występują po obu stronach biurka. Mają je nadawcy i odbiorcy, urzędnicy i interesanci.

Jerzy Jaron

„Dbam o środowisko- cykl konkursów”- to przedsięwzięcie realizowane przez placówki oświatowe gminy Miastków Kościelny z udziałem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. 11.12 podsumowano to przedsięwzięcie, w którym udział wzięło ponad 120 uczniów.

Burmistrz Laskarzewa

Swoistą metamorfozę przechodzi łaskarzewski Dom Pracy Twórczej zwany „Bajką”. Zmiany będą widoczne nie tylko w szacie zewnętrznej budynku, ale i we wnętrzu. Na uwagę zasługuje zorganizowanie tam ośrodka wsparcia dziennego.O nowej placówce mówi burmistrz Lidia Sopel- Sereja.

Andrzej Lipka

Na tę decyzję złożyło się bardzo wiele czynników – tak o odmowie pozwolenia środowiskowego na budowę biogazowi w Klepaczewie mówi wójt gminy Sarnaki Andrzej Lipka. Gość audycji ,,O tym się mówi’’ na antenie Radia Podlasie przyznał, że w procesie podejmowania decyzji brał pod uwagę wiele głosów, które napływały do urzędu. Mimo to, nie było łatwo.

Rusinek

„Postanowiłem na kilka tygodni zdziecinnieć i napisać wierszyki oparte dość swobodnie na życiorysach członków mojej rodziny […]. A właściwie naszej, bo i przecież rodziny mojej siostry, która tę książkę ilustrowała. Wydaje mi się, że mamy przodków dość zwyczajnych. Ale i jestem przekonany, że nawet na bardzo zwyczajną rodzinę można spojrzeć z niezwyczajnej perspektywy: w każdym z nas tkwi jakieś dziwactwo, każdy z nas ma w życiorysie jakąś przygodę, o każdym można opowiedzieć jakąś anegdotę. A jeśli nie, to od czego mamy wyobraźnię?” Michał Rusinek

KOMENDANT

Więcej spotkań z dorosłymi, upowszechnianie używania elementów odblaskowych, więcej patroli na osiedlu Chącińskiego w Łukowie, patrole na drogach i kontynuacja działań profilaktycznych – to główne wnioski jakie sformułowano podczas debaty o bezpieczeństwie. Debata, zorganizowana przez łukowską komendę policji, odbyła się 10 grudnia.

GOSCIE

Od 1 do 8 grudnia w Łosicach przebywali ciekawi goście. Trójka studentów z Brazylii, Chin i Australii prowadziła zajęcia z młodzieżą z I LO.

Krystyna Korys

Żelechowski Magistrat wspólnie z czterema innymi samorządami realizuje unijny projekt pn. „My się zmian nie boimy”, którego celem jest doskonalenie zarządzania w jednostkach samorządu terytorialnego. Realizacja projektu usprawni pracę urzędu, służyć będzie podniesieniu jakości usług świadczonych przez administrację i zwiększy satysfakcję obywateli ze świadczonych usług.