Philippe Guenard cz. 1

Dzisiaj ( 29 kwietnia ) przed południem bokser spotkał się z pensjonariuszami siedleckiego Zakładu Karnego. Podczas dwugodzinnej wizyty opowiadał o swoim życiu. W swoim świadectwie głosił ideę miłości. Mówił o nadzieję nawet wtedy, gdy inni przekreślają nas i nie wierzą w nasze podniesienie się z upadku.

Roman Bocian

Zbliża się długa majówka. Jeżeli ktoś nie mógł wyjechać na urlop, a może sobie pozwolić na jednodniowy wypad za miasto, to warto żeby wybrał się do Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Tam, w ostatnim czasie sporo się zmieniło.

otwarcie sezonu motocykle

Ryk silników, skórzane kurtki oraz piękne maszyny. W minioną sobotę, 27 kwietnia w Białej Podlaskiej miało miejsce uroczyste otwarcie sezonu motocyklowego. Z głównym organizatorem zlotu – ks. Pawłem Zazuniakiem oraz oficerem prasowym bialskiej KMP, podkomisarzem Jarosławem Janickim (prywatnie zagorzałym motocyklistą) rozmawiał Sebastian Zimnicki.

Grzegorz Rzymowski

26 kwietnia przejdzie do historii I LO im Tadeusza Kościuszki w Łukowie jako „Dzień Dawcy Szpiku dla Weroniki i Innych”. W tym dniu, każdy kto tylko chciał i podjął świadomą decyzję, mógł przyjść, oddać 4 mililitry krwi i trafić do rejestru potencjalnych dawców szpiku kostnego i komórek macierzystych. Z tej możliwości skorzystało 681 osób. Dumny ze swoich uczniów był również dyrektor I LO Grzegorz Rzymowski:

Filip Rorand

Słowa podziękowania kierował do wolontariuszy też Filip Rorand, koordynator akcji z ramienia fundacji DKMS Polska. Była też okazja, aby odpowiedział on na kilka pytań dotyczących samej organizacji akcji oraz rejestrowania się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego:

Sylwia Szczygielska

Wolontariusze bardzo długo przygotowywali się do akcji i tego dnia okazało się, że ich działanie przyniosło naprawdę niesamowity skutek. Sylwia Szczygielska, opiekun Samorządu Uczniowskiego, która koordynowała akcją, nie kryła, że jest im wdzięczna i dumna z ich postawy:

wolontariusze

26 kwietnia przejdzie do historii I LO im Tadeusza Kościuszki w Łukowie jako „Dzień Dawcy Szpiku dla Weroniki i Innych”. W tym dniu, każdy kto tylko chciał i podjął świadomą decyzję, mógł przyjść, oddać 4 mililitry krwi i trafić do rejestru potencjalnych dawców szpiku kostnego i komórek macierzystych. Z tej możliwości skorzystało 681 osób. Odpowiedź mieszkańców na zaproszenie do udziału w akcji zaskoczyła nawet samych wolontariuszy, którzy ją przygotowywali. Było to oczywiście bardzo miłe zaskoczenie:

mieszkancy Lukowa

26 kwietnia przejdzie do historii I LO im Tadeusza Kościuszki w Łukowie jako „Dzień Dawcy Szpiku dla Weroniki i Innych”. W tym dniu, każdy kto tylko chciał i podjął świadomą decyzję, mógł przyjść, oddać 4 mililitry krwi i trafić do rejestru potencjalnych dawców szpiku kostnego i komórek macierzystych. Z tej możliwości skorzystało 681 osób. Na akcji nie zabrakło również dorosłych mieszkańców Łukowa

dyrektor

26 kwietnia przejdzie do historii I LO im Tadeusza Kościuszki w Łukowie jako „Dzień Dawcy Szpiku dla Weroniki i Innych”. W tym dniu, każdy kto tylko chciał i podjął świadomą decyzję, mógł przyjść, oddać 4 mililitry krwi i trafić do rejestru potencjalnych dawców szpiku kostnego i komórek macierzystych. Z tej możliwości skorzystało 681 osób. Do licealistów z Kościuszki dołączyli też uczniowie z innych szkół, m.in. z Zespołu Szkół nr 3 oraz Zespołu Szkół nr 2.