KRAJ

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Od 15 grudnia dostępnych 30 procent miejsc w kinach, teatrach i filharmoniach
2021-12-14 18:25:00 Artykuł czytany 4262 razy


►Od środy, 15 grudnia limit miejsc w kinach, teatrach, filharmoniach, operach, domach i ośrodkach kultury, a także podczas koncertów i widowisk cyrkowych zostanie zmniejszony do 30 procent.

►Tak stanowi ogłoszone 14 grudnia rozporządzenie rządu w sprawie obostrzeń epidemicznych.

►Do limitu nie będą wliczane osoby zaszczepione przeciwko COVID-19.


Osoby te powinny okazać certyfikat covidowy, negatywny wynik testu lub zaświadczenie o powrocie do zdrowia, jeśli będzie tego wymagał zarządca lub właściciel obiektu.

W kinach nie będzie można od 15 grudnia spożywać napojów ani posiłków. Zamknięte będą dyskoteki, kluby nocne i sale taneczne, z wyłączeniem sportowych klubów tanecznych. Inne imprezy rozrywkowe będą dozwolone, o ile będzie w nich uczestniczyć mniej niż sto osób.

W domach kultury, bibliotekach, muzeach, galeriach sztuki i na koncertach w przestrzeniach zamkniętych bez wyznaczonych miejsc dla publiczności obowiązuje nadal limit jedna osoba na 15 metrów kwadratowych.

Wbrew wcześniejszym planom, nie zmniejszono limitu osób w środkach transportu publicznego.

Rozporządzenie zwalnia z obowiązku odbycia kwarantanny osobę prowadzącą gospodarstwo domowe z osobą, u której stwierdzono zakażenie wirusem SARS Cov-2. Warunkiem będzie uzyskanie negatywnego wyniku testu na Covid-19.

Osoby przybywające do Polski spoza strefy Schengen będą musiały wykonać test nie wcześniej, niż 24 godziny przed przekroczeniem granicy. Osoba, która nie okaże negatywnego wyniku testu, będzie musiała odbyć w Polsce kwarantannę. Inne obowiązujące do tej pory ograniczenia epidemiczne zostały przedłużone do 31 stycznia.

Od 15 grudnia 2021 r. obowiązują następujące obostrzenia:

- obniżone zostają limity w lokalach: w restauracjach, barach, kinach, teatrach, obiektach sakralnych z 50 proc. do 30 proc. Organizator, przedsiębiorca będzie musiał wykazać, że weryfikuje certyfikaty, jeśli chce podnieść limit. Poza limitem tylko osoby zaszczepione, z aktualnym certyfikatem. W kinach dodatkowo zakaz konsumpcji.

- kluby i dyskoteki zamknięte poza dniami 31 grudnia 2021 i 1 stycznia 2022 r. Limit w tego typu lokalach w te dwa dni to maksymalnie 100 osób (z wyłączeniem zaszczepionych).

- obowiązkowe testy dla współdomowników osób zakażonych niezależnie czy tego czy są one zaszczepione czy nie.

Nauka zdalna od 20 grudnia do 9 stycznia

- Chcemy nieco wydłużyć nieobecność dzieci w szkołach. Od 20 do 23 grudnia oraz okres postferyjny to będzie okres zdalnej nauki, który zakończymy 9 stycznia. Chcemy wydłużyć okres, kiedy nie dochodzi do transmisji wirusa, interakcji między dziećmi - zapowiedział na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

Żłobki i przedszkola pozostają otwarte.

Obowiązkowe szczepienia dla grup zawodowych

- Od 1 marca będziemy chcieli wprowadzić obowiązek szczepienia dla trzech grup: medyków, nauczycieli i służb mundurowych - poinformował minister zdrowia.

DW
wykop

Komentarze

 • Leoncia z przedszkola Bratek
  2021-12-08 21:04:00

  arrow

  @Czy
  2021-12-08 14:31:12...
  Kochaniutka/i masz braki w wiedzy o wirusach i o MOPach. Zmien lekarza na Bodnara lub idz spac dalej i NIE przeszkadzaj rdzennym Polakom piszacym o faktach na tym portalu.

 • eryk
  2021-12-08 20:20:47

  arrow

  a to jakieś nowe prawo wprowadzone czy tylko plansze na konferencji ? zdalna nauka to dramat dla uczniów , i dlaczego zmusza sie medykow do szczepeinia ? czy to nie jest zastawiajace ?

 • Do Czy
  2021-12-08 17:20:34

  arrow

  Owszem, znam kilka osób, którym zaszkodziła szczepionka. Jedna z nich dostała zakrzepicy. Druga ma problemy z sercem, nachodzi takie kołatanie serca jakby wypiła kilka kaw, nie ma siły. Trzecia ma dziwne zaniki pamięci, zaczęły się mieszać fakty.

 • Ona
  2021-12-08 16:35:21

  arrow

  Bo nie od dziś wiadomo, że zastraszonym narodem łatwiej manipulować.
  Do 'czy': powiedz mi człowieku, kto w obecnych czasach powie Ci, że szczepionka zaszkodziła? Póki co wciskają Nam, że w szpitalach leżą tylko Ci co się nie zaszczepili. Dlaczego kłamią? Dlaczego nie mówią, że chorują też zaszczepieni?
  Nic dziwnego, że zaczyna się segregacja.

 • Czy
  2021-12-08 14:31:12

  arrow

  szczepionka zaszkodziła komu? Nic się o tym nie mówi i nie pisze. Nawet Papież Franciszek zaszczepił się. Ale wiadomo, że pomaga przeżyć. Więc po co ten krzyk?

 • jacek
  2021-12-08 13:16:39

  arrow

  Proponuje akcje MUREM ZA POLSKIM NAUCZYCIELEM LEKARZEM I MUNDUREM
  Chca nas zmusic do szzepien wypowiadajac wojne niezaszczepionym


 • Nauczyciel przedszkola
  2021-12-08 13:00:50

  arrow

  Nasi rządzący nigdy nie traktowali poważnie nauczycieli wychowania przedszkolnego.... W momencie wprowadzenia kolejnych obostrzeń, zamknięć itp. przedszkola i żłobki pracowały dalej. Mimo że mówi się o nas, nie nauczyciel a zaledwie przedszkolanka... Bo w przedszkolu czy żłobku nikt istotny nie pracuje, tu nie ma wirusa i wszelkie normy są zachowywane... Co z tego że w niektórych przedszkolach np. z grupy 20 osobowej chodzi 3 dzieci a połowa kadry również choruje... Osoby pracujące są na skraju wyczerpania... A tu nagle przypomniano sobie o nas w momencie obowiązku szczepień dla nauczycieli... Bądźmy konsekwentni... I powiedzmy w końcu stop. Dość tej hipokryzji i niekonsekwencji... Ja mam dość!

 • Do ona
  2021-12-08 13:00:43

  arrow

  Ależ o to właśnie chodzi żeby dzielić naród -wkurzeni, zjednoczeni ludzie mogą w skrajnym przypadku siłowo obalić dyktaturę (przykład -Rumunia grudzień 1989). A skonfliktowani, nienawidzący się nawzajem nie podejmą się czegoś takiego. O to chodzi wszystkim rządom ubabranym w ten przekręt.

 • Tuki
  2021-12-08 11:18:12

  arrow

  I co, obiecana ostatnia prosta zmieniła się nam w rondo -do tego bez zjazdów... Szczepienia jak widać nic nie dają -zakażeń jest dużo więcej niż rok temu o tej samej porze. Dają za to olbrzymie zyski produkującym je firmom i funduszom które sporo w nie inwestują -przy okazji inwestując też w media i waszych medialnych "ekspertów". Szczepcie się dalej -po dawce nr48 już naprawdę wróci normalność!

 • Ona
  2021-12-08 10:23:22

  arrow

  Faktycznie, dzieciom 'nic się nie stało' przez zdalne nauczanie. Chyba ktoś dzieci nie ma i nie widzi problemu co się porobiło. No ale.. Proszę też powiedzieć lekarzom, że składali przysięgę Hipokratesa, która nakazuje im również leczenie ludzi bez względu na szczepienia, brak szczepień (bo taki niestety mamy teraz podział) itd. A nie, że lekarz mówi wprost do kobiety: 'nie będę leczyć męża, bo nie był zaszczepiony i to nie ma sensu'. Tak to ma wyglądać? Podzieliliśmy naród gorzej niż by się wydawało. Poukładajmy sobie sprawy własnego sumienia, a dopiero później umoralniajmy innych. Każdy ma prawo do swoich decyzji i nikt, powtarzam Nikt nie ma prawa zmusić Nas do swoich racji, bo czyjaś ważniejsza. Nie!
  Postawmy w końcu naród na nogi, niech przejrzy na oczy.

 • danie dnia:liny niedzieli
  2021-12-08 09:04:13

  arrow

  Normalni lekarze mówią, że w sezonie grypowym były dni, że dziennie było nawet 50 tysięcy zakażeń. I nikt nie robił z tego afery. Lekarze leczyli mimo, że poczekalnie były pełne zasmarkanych, kaszlących i z wysokimi gorączkami ludzi. W klasach 80% stanu uczniów na zwolnieniach. A pani nauczycielka z czerwonym nosem prowadziła lekcje dla tych co jeszcze w miarę się dobrze czuli. W przedszkolach łączone grupy, bo dzieci jak na lekarstwo. A w zakładach pracy na L4 byli tylko ci co nie mogli już wstać z łóżka lub leserzy. Reszta pracowała. Gospodarka hulała i nikt nie narzekał.
  ===========Szczepionki przeciw grypie brali ci co chcieli, a maski nosili tylko lekarze i to podczas operacji. A teraz to już brak słów, aby to opisać. Społeczeństwo zdurniało, chyba od nadmiaru TV i Internetu. A ci co mogą zarobić na tej wyolbrzymionej pandemii szczują nas z każdej strony, jakby im ciągle było mało. Świat stanął na głowie. Tylko ludzi szkoda, bo dają się ponieść kolejnym falom, chociaż desek surfingowych brak. Ciekawe, ilu z nich nie dopłynie do brzegu. Dlaczego pozwalacie, aby waszym życiem rządził strach. Przecież codziennie na świecie miliardy ludzi zmaga się z tysiącami chorób, a miliony z nich umiera. Czy przez to, że ludzie giną w wypadkach samochodowych wy boicie się jeździć samochodami. Czy to, że ludzie się topią wy boicie się wchodzić do wody. Rodzimy się i umieramy. Taka jest kolej rzeczy. Ale pomiędzy jednym i drugim jest jeszcze wasze życie. Tylko odwaga w waszych sercach pozwoli przeżyć wam je w pełni. Więc przestań być niewolnikiem i odważ się być człowiekiem. Pozdrawiam

  Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-hotele-nie-maja-prawa-sprawdzac-certyfikatow-covidowych-bran,nId,5694423#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

 • Do ile jeszcze
  2021-12-08 08:34:37

  arrow

  Nie wiesz o czym piszesz. Ale czego wymagać od kogoś kto wiedzę czerpie z fejknewsów. Wysil się i sprawdź w Wikipedii co się kryje pod pojęciem holokaust i pomódl się żeby ciebie w Twoim wygodnym życiu przed wypasionym telewizorem i z najnowszym smartfonem w dłoni taka tragedia nigdy nie dotknęła. Ubliżasz ofiarom holokaustu

 • Do fds
  2021-12-08 08:24:29

  arrow

  Tak by było gdyby zdecydowana większość Polaków się zaszczepiła i nie zagrażała innym mącąc sobie i innym głowach. Niestety wielu użytkowników smartfonow woli wierzyć w fejknewsy rozpuszczane przez obcą agenturę a nie w to co mówią epidemiolodzy i lekarze (a mówią o konieczności osiągnięcia tzw. Odporności stadnej) i dlatego trzeba podejmować takie niepopularne decyzję. Wszystkie kraje borykają się z tym problemem i to co jest u nas wprowadzone to jedne z łagodniejszych restrykcji. Zbliżają się Święta, każdy chce mieć więcej wolnego i lekarze i grabarze... Mi te restrykcje nie przeszkadzają, dzieci rzez tych kilka dni on line niewiele stracą, oceny już są wystawione, wszystko otwarte, mnie limit nie dotyczy więc wchodzę, bez popcornu w Kinie przeżyje i sylwestra spędzę tak jak planowałam

 • Obowiązek…
  2021-12-08 08:15:40

  arrow

  Jak coś jest dobre, to zmuszać nikogo do tego nie trzeba.

 • Fds
  2021-12-08 01:51:08

  arrow

  Miało nie być zdalnego w tym roku, chyba że szkoła sama tak zdecyduje.
  A szczepienia miały być dobrowolne… I co z tych obietnic?
  Po co wprowadzać teraz obowiązek szczepienia, jak już w planach zakup leków…

 • mijo
  2021-12-07 23:29:35

  arrow

  WPROWADZIĆ 50% OBŁOŻENIE W SEJMIE I ZAKAZAĆ KONSUMPCJI!

 • Tolo
  2021-12-07 18:01:50

  arrow

  Czas i pora jasno powiedziec mojego glosu juz miec nie bedziecie , a jedynie glosno sie sprzeciwie

 • Ile jeszcze
  2021-12-07 17:55:27

  arrow

  Jawny holokaust,plandemia

 • Ona
  2021-12-07 17:17:43

  arrow

  No toż oczywiście, w żłobkach i przedszkolach przecież nikt nie choruje, pozostawmy otwarte, a co tam..
  Puknijcie się w te głupie głowy w końcu, bo ludzi powykańczacie!
  Obowiązek sczepienia? A przepraszam bardzo, to można wywrzeć na kimś obowiązek szczepienia? Jak nie to co, z pracy zwolnią, bo nie dał się?
  Od czego mamy konstytucję w tym kraju?
  Bardzo łatwo przychodzi Wam jej podważanie i łamanie, oj łatwo..

 • rząd swoje
  2021-12-07 17:10:20

  arrow

  Rząd swoje a mój Proboszcz od początku swoje. Nie uznaje decyzji władz państwowych.

 • wake up!
  2021-12-07 13:59:06

  arrow

  psy szczekają a karawana jedzie dalej...

 • reagujmy
  2021-12-07 13:38:34

  arrow

  OOOOOO dośc tego ------- BASTA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • jgdsio
  2021-12-07 13:35:50

  arrow

  ZAMORDYZMU cd. ....... !!!!!!!!!!!!

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
foto

Caritas dla niepełnosprawnych
2023-02-16 14:38:58 Kategoria:

Rozumiejąc potrzeby osób z niepełnosprawnością Caritas Diecezji Drohiczyńskiej od lutego 2010 r. prowadzi Diecezjalny Ośrodek Wsparcia dla Osób Niepełnosprawnych...

więcej »
foto

Serwer Dell T330 – nowoczesne rozwiązanie dla małych...
2023-02-16 12:21:10 Kategoria:

Sewer to niezawodne urządzenie powszechnie wykorzystywane w wielu firmach. Przede wszystkim sprzęt cechuje się wysoką wydajnością oraz gwarancją bezpieczeństwa...

więcej »
foto

Na jakie telewizory warto zwrócić uwagę?
2023-02-16 11:25:20 Kategoria:

Choć nie milkną dyskusję, jaki telewizor LED byłby najlepszy, czy może trafniejszym wyborem byłyby telewizory LCD, plazma czy też zaawansowane technologicznie modele....

więcej »
foto

Jak mierzyć postępy działań SEO?
2023-02-15 11:06:39 Kategoria:

SEO, czyli Search Engine Optimization (optymalizacja stron pod wyszukiwarki internetowe) jest to zestaw technik stosowanych do zwiększenia widoczności witryny internetowej w...

więcej »
foto

Na co zwrócić uwagę, kupując pościel?
2023-02-14 12:48:01 Kategoria:

Sypialnia jest tą częścią domu, w której szuka się relaksu i spokoju. Wchodząc do niej tuż przed snem, powinna dawać poczucie bezpieczeństwa i być oazą po nawet...

więcej »
foto

Dlaczego młodzi ludzie coraz częściej inwestują na...
2023-02-14 10:39:26 Kategoria:

Przyjrzymy się, jak wygląda inwestowanie w akcje. Jak przygotowują się do tego młodzi inwestorzy? Czy giełda jest dla każdego?

więcej »
foto

Jak zacząć przygodę z pływaniem?
2023-02-13 10:48:46 Kategoria:

Aktywność fizyczna jest niezbędna do zachowania zdrowia, jednak nie każda dyscyplina będzie odpowiednia dla wszystkich. Jedni z nas wolą sporty siłowe, inni spokojną...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

O tym się mówi... Poranna rozmowa na antenie KRP
2023-02-09 16:07:30 Kategoria:

Codziennie, od poniedziałku do piątku o godz. 8:12 polecamy "O tym się mówi..." poranną rozmowę w Katolickim Radiu Podlasie. Gośćmi Marcina Jabłkowskiego i Andrzeja...

więcej »


Co, gdzie, kiedy

w lewoCzerwiec 2024w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Najnowsze Informacje