Blok promocyjny

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Ile kosztuje prowadzenie strony internetowej?
2022-11-29 11:02:14 Artykuł czytany 162 razy


Czy zgadzasz się ze stwierdzeniem, że jeśli czegoś nie można znaleźć w Internecie, to nie istnieje? Jeśli tak, to z pewnością zdajesz sobie sprawę, że Twoja firma musi być aktywna w sieci. Pierwszym krokiem w świecie online jest zwykle stworzenie projektu WWW. Trzeba pamiętać, że zaprojektowanie witryny to nie wszystko – musisz jeszcze zadbać o jej utrzymanie. A to generuje wydatki. O tym, ile kosztuje prowadzenie strony internetowej i jakie elementy składają się na cenę serwisu, bez których jego funkcjonowanie jest niemożliwe, przeczytasz poniżej. Zapraszamy do lektury.


Koszt prowadzenia strony WWW – czy to się opłaca?

Promocja oferty dostępnej dla klientów 24/7, większe zaufanie odbiorców, większy zasięg, lepsza reputacja marki oraz poprawa wyników sprzedażowych – to tylko pięć z wielu korzyści, jakie możesz sobie zapewnić, jeśli przeniesiesz biznes do sieci. Najskuteczniej o lepszą widoczność online zadbasz dzięki stronie internetowej. Dlaczego? Bo według statystyk portalu Review24 konsumenci przed podjęciem decyzji o zakupie sprawdzają informacje o firmie w Internecie, a konkretnie na firmowych witrynach.  

Co powstrzymuje więc przedsiębiorców przed inwestycją we własny serwis WWW? Zazwyczaj są to koszty, jakie wiążą się z budową i administrowaniem witryny. Z pewnością zastanawia Cię, ile kosztuje projekt strony internetowej. Niestety trudno określić jednoznaczną cenę, ponieważ ma na nią wpływ mnóstwo czynników – w tym m.in.:

•    czas realizacji,
•    wykonawca projektu,
•    zakres i możliwość rozbudowy,
•    rodzaj witryny,
•    jakość i ilość treści,
•    liczba podstron i modułów,
•    dodatki i funkcjonalności,
•    opcja wielojęzyczności,
•    stopień skomplikowania serwisu.   

Ostateczna wycena to pochodna Twoich oczekiwań oraz potrzeb biznesu. Co więcej, po powstaniu strony musisz ją prowadzić i administrować – a to również wiąże się z wydatkami. Czytaj dalej, a przekonasz się, ile musisz zapłacić za utrzymanie witryny. Więcej o kosztach dowiesz się, gdy zamówisz darmową wycenę na https://wenet.pl/oferta/strony-www.

Ile kosztuje utrzymanie strony WWW? Opłaty związane z prowadzeniem witryny


Już wiesz, że budowa strony internetowej okazuje się sporym przedsięwzięciem, ale jest też opłacalną inwestycją. Musisz jednak pamiętać, że stworzenie skutecznej witryny, która pozyskuje klientów, to ciągły proces, który będzie wymagał od Ciebie czasu i pieniędzy. Co składa się mniej więcej na koszty prowadzenia serwisu? Oto kilka najważniejszych elementów.

1. Zakup i utrzymanie hostingu


Stworzenie projektu WWW to tylko jeden z wielu kroków, jakie musisz wykonać, jeśli strona internetowa ma działać sprawnie. Kolejny stanowi zakup odpowiedniego hostingu, czyli dzierżawy miejsca na serwerze. Stabilność, szybkość i bezpieczeństwo takiej usługi to fundament bezproblemowego działania witryny. Dlatego nie warto kierować się w tym przypadku wyłącznie ceną.

Z celem Twojej strony firmowej muszą współgrać takie aspekty hostingu jak pojemność konta, transfer, czy liczba baz danych. Przy wyborze usługodawcy zwróć również uwagę na oferowaną powierzchnię, wsparcie techniczne czy limity i ograniczenia.

Aby korzystać z niezbędnych narzędzi służących do obsługi i zarządzania serwisem, musisz zadbać o regularne przedłużanie i opłacanie hostingu (opłaty mają zwykle charakter abonamentowy). W przypadku współpracy ze specjalistami koszt usługi zwykle wliczany jest w cenę budowy strony WWW, a o ciągłość działania dbają dedykowani opiekunowie.     

2. Rejestracja i dzierżawa domeny


Zastanawiasz się, jak możesz zapaść w pamięć potencjalnym klientom i skłonić ich do odwiedzenia Twojej firmowej witryny? Kluczem do sukcesu jest atrakcyjna nazwa, czyli w przypadku strony WWW jej domena. To właśnie dzięki unikalnemu adresowi internauci mogą sprawnie i szybko odszukać Twoją ofertę i markę w sieci.

Musisz pamiętać, że domeny nie są kupowane, a rejestrowane. To zaś oznacza, że nazwę wraz z wybranym rozszerzeniem możesz pozyskać na rok, dwa lub dłużej, ale nie na własność. W ramach prowadzenia strony WWW musisz więc regularnie uiszczać opłatę za wybrany adres. Cena domeny zależy zarówno od firmy rejestrującej, jak i od takich czynników jak np.:

•    rozszerzenie (najwięcej zapłacimy za cieszące się największym zainteresowaniem końcówki m.in. .pl),
•    popularność, długość i komercyjne zastosowanie nazwy głównej,
•    historia domeny (nowe i unikalne adresy to zdecydowanie tańsze rozwiązanie),
•    okres rejestracji (co do zasady większość rejestratorów oferuje korzystniejszą ofertę przy wyborze dłuższego abonamentu).

3. Obsługa strony internetowej

Z pewnością zdajesz sobie sprawę, że choć prowadzenie strony internetowej może nie należy do najtrudniejszych zadań, to będzie wymagać od Ciebie znajomości aspektów technicznych oraz dużej ilości wolnego czasu. Wiele pracy czeka Cię w związku z obsługą i administracją witryny. Musisz bowiem kontrolować sprawność działania serwera, reagować na błędy czy zadbać o kopie zapasowe.
Poza tym musisz również stale rozwijać swoją stronę WWW i oferować odbiorcom nowe możliwości. To zaś wymaga wdrożenia nowych funkcjonalności oraz rozbudowy zastosowanych już rozwiązań. A to jeszcze nie wszystko! Aby Twoja witryna mogła znaleźć się wyżej w rankingu wyszukiwarki, to musisz zainwestować w wysokiej jakości treści. Ważna jest również stała aktualizacja zawartości i informacji w serwisie.  

Aby móc odnieść sukces w sieci i zyskać widoczność, witryna musi być wartościowa dla użytkowników. Wszystkie prace związane z User Experience (doświadczeniem internauty podczas użytkowania strony) oraz obsługa serwisu będą wymagały od Ciebie pracy i zaangażowania. A jeśli zdecydujesz się na pomoc specjalistów, to tak inwestycja wpłynie na wzrost kosztów.

4. Instalacja certyfikatu SSL

Prowadząc stronę internetową, jednym z Twoich kluczowych obowiązków będzie zapewnienie jej bezpieczeństwa. Możesz tego dokonać, inwestując w certyfikat SSL, czyli protokół sieciowy uznany powszechnie za standard szyfrowania danych w Internecie. Zapewnia poufność informacji dotyczących Ciebie i Twoich klientów.

Jeśli zależy Ci na profesjonalnej witrynie, ochronie danych odbiorców oraz lepszej widoczności w Google, to certyfikat SSL jest kluczowy. Na rynku znajdziesz kilka rodzajów protokołu, które można zakupić w różnej cenie – jednak nie warto w tym przypadku kierować się ceną. Płatność ma zwykle charakter abonamentowy.   

5. Pozycjonowanie strony WWW i reklama internetowa

Znasz już mniej więcej koszty i wiesz, jak może wyglądać cennik prowadzenia strony WWW. Myśląc o wydatkach, musisz wziąć pod uwagę również inwestycję związaną z pozycjonowaniem. Choć optymalizacja pod wyszukiwarki nie jest koniecznością, to może zadecydować o sukcesie Twojej witryny w sieci. To bowiem od działań SEO zależy widoczność Twojego serwisu w wynikach wyszukiwania.

Skuteczne pozycjonowanie obejmuje wiele działań (audyt SEO, optymalizację techniczną, content marketing, link building i raportowanie) i wymaga odpowiedniej wiedzy, specjalistycznych narzędzi oraz odpowiedniego budżetu. Na koszt optymalizacji wpływa jednak wiele czynników: od historii domeny po konkurencyjność branży. Jeśli dysponujesz środkami, to powierz SEO specjalistom.   

Podobnie jak promocję swojej strony innymi kanałami. Pamiętaj, że odpowiednia reklama pozwoli Ci pozyskać nowych odwiedzających, czyli potencjalnych klientów. Marketing internetowy zapewnia wiele skutecznych narzędzi, które warto wykorzystać – płatne kampanie w Google Ads, Facebook Ads, e-mail marketing, prowadzenie Social Mediów czy marketing treści. Weź jednak pod uwagę, że każde z rozwiązań wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Prowadzenie strony WWW – ile to kosztuje? Podsumowanie

Jak widzisz, samo stworzenie strony internetowej to nie koniec Twoich wydatków. Przygotowując budżet, musisz wziąć również pod uwagę koszty związane z prowadzeniem witryny. Nawet jeśli częścią zadań zajmiesz się samodzielnie, to pamiętaj, że stracisz w ten sposób czas, który warto poświęcić na rozwój biznesu.

Właśnie dlatego najlepszym rozwiązaniem jest współpraca z WeNet.


Specjaliści oferują wszystko, co potrzebne do stworzenia, prowadzenia, ochrony i obsługi strony WWW. Po przygotowaniu projektu zgodne z oczekiwaniami i potrzebami Twojego biznesu doradcy nie zostawiają Cię samemu sobie. Przez cały okres współpracy możesz liczyć na wsparcie dedykowanego opiekuna, który zajmie się wprowadzaniem wszelkich koniecznych zmian i aktualizacji.

A jeśli zdecydujesz się na dodatkowe rozwiązania, to WeNet zapewnia moduł zamówień online, moduł deweloperski oraz moduł sklepu internetowego. Dzięki nim przeniesiesz swój biznes na kolejny poziom! Nie wierzysz w obietnice bez pokrycia? Zaufaj statystykom – doradcy internetowi zbudowali już ponad 30 000 stron WWW dla ponad 900 branż.

Poznaj więcej szczegółów na temat kompleksowej oferty i zamów darmową konsultację. Sprawdź, ile zapłacisz za stworzenie i prowadzenie strony internetowej. Nie zwlekaj – zadbaj o swoją obecność w sieci już teraz, bo wiesz, że skuteczna witryna to inwestycja, która się opłaca.wykop

Obowiązek informacyjny dotyczący przetwarzania danych osobowych znajduje się na stronie http://radiopodlasie.pl/rodo.html

foto

Caritas dla niepełnosprawnych
2023-02-16 14:38:58 Kategoria:

Rozumiejąc potrzeby osób z niepełnosprawnością Caritas Diecezji Drohiczyńskiej od lutego 2010 r. prowadzi Diecezjalny Ośrodek Wsparcia dla Osób Niepełnosprawnych...

więcej »
foto

Serwer Dell T330 – nowoczesne rozwiązanie dla małych...
2023-02-16 12:21:10 Kategoria:

Sewer to niezawodne urządzenie powszechnie wykorzystywane w wielu firmach. Przede wszystkim sprzęt cechuje się wysoką wydajnością oraz gwarancją bezpieczeństwa...

więcej »
foto

Na jakie telewizory warto zwrócić uwagę?
2023-02-16 11:25:20 Kategoria:

Choć nie milkną dyskusję, jaki telewizor LED byłby najlepszy, czy może trafniejszym wyborem byłyby telewizory LCD, plazma czy też zaawansowane technologicznie modele....

więcej »
foto

Jak mierzyć postępy działań SEO?
2023-02-15 11:06:39 Kategoria:

SEO, czyli Search Engine Optimization (optymalizacja stron pod wyszukiwarki internetowe) jest to zestaw technik stosowanych do zwiększenia widoczności witryny internetowej w...

więcej »
foto

Na co zwrócić uwagę, kupując pościel?
2023-02-14 12:48:01 Kategoria:

Sypialnia jest tą częścią domu, w której szuka się relaksu i spokoju. Wchodząc do niej tuż przed snem, powinna dawać poczucie bezpieczeństwa i być oazą po nawet...

więcej »
foto

Dlaczego młodzi ludzie coraz częściej inwestują na...
2023-02-14 10:39:26 Kategoria:

Przyjrzymy się, jak wygląda inwestowanie w akcje. Jak przygotowują się do tego młodzi inwestorzy? Czy giełda jest dla każdego?

więcej »
foto

Jak zacząć przygodę z pływaniem?
2023-02-13 10:48:46 Kategoria:

Aktywność fizyczna jest niezbędna do zachowania zdrowia, jednak nie każda dyscyplina będzie odpowiednia dla wszystkich. Jedni z nas wolą sporty siłowe, inni spokojną...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

O tym się mówi... Poranna rozmowa na antenie KRP
2023-02-09 16:07:30 Kategoria:

Codziennie, od poniedziałku do piątku o godz. 8:12 polecamy "O tym się mówi..." poranną rozmowę w Katolickim Radiu Podlasie. Gośćmi Marcina Jabłkowskiego i Andrzeja...

więcej »


Co, gdzie, kiedy

w lewoKwiecień 2024w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Najnowsze Informacje