R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Dołącz do nas! Startuje nowy sezon w CSiK!
2022-08-26 07:09:00 Artykuł czytany 47 razy


Nowy rok szkolny, nowe otwarcie i nowe wyzwania. Centrum Sportu i Kultury jest gotowe na spotkania ze swoimi odbiorcami. Oferta na kolejny rok szkolny to zarówno sprawdzone działania, jak i nowe propozycje. Tu, gdzie sport łączy się z kulturą, edukacja z rozrywką, każdy – bez względu na wiek – znajdzie przestrzeń do rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Dołącz do nas!


- Mimo trudnego roku i bardzo zmiennych warunków funkcjonowania jesteśmy gotowi na kolejny sezon. Dostajemy wiele sygnałów, że nasze działania są ważne, potrzebne, ale także bardzo ciekawe. Budując tegoroczną ofertę staraliśmy się jak najbardziej dopasować ją do potrzeb naszych dotychczasowych odbiorców. Mamy wiele informacji zwrotnych, na podstawie których ulepszamy dotychczasowe działania. Nieustannie jesteśmy także nastawieni i zdeterminowani do pozyskiwania nowych klientów. Liczymy, że propozycje na rok 2022/2023 znajdą uznanie w oczach mieszkańców miasta i powiatu – mówi Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury.

SEKCJA KULTURALNA


Teatr dla każdego


Centrum Sportu i Kultury proponuje aż trzy rodzaje teatralnych zajęć. Obok działających od wielu lat grup Rękawiczki i Teatru O!Mamy prowadzonych przez Izabelę Rękawek w tegorocznej ofercie pojawiła się nowość. Zajęcia Teatr i zabawa to propozycja dla dzieci już od 7. roku życia. Spotkania mają na celu wszechstronny rozwój młodych uczestników. Ideą projektu jest odkrywanie teatru w zabawie i teatralizacja zabaw, stwarzanie takich sytuacji warsztatowych, które pozwalają dzieciom na nowo odkrywać niezwykłość rzeczy zwyczajnych. Podczas cyklu warsztatowych spotkań uczestnicy otworzą przestrzeń na zdobywanie doświadczeń, które oprócz rozwijania twórczego myślenia, rozładowują nagromadzone emocje, dodają odwagi w prezentowaniu siebie i swoich pomysłów oraz oswajają ze sceną. Zajęcia poprowadzi Anna Falkowska.

Muzyka łagodzi obyczaje

Ognisko muzyczne od lat prowadzone przez Juliana Czaporowskiego lub rozwój przez działania zespołowe z Chórem Miasta Garwolina to propozycje, których reklamować nie trzeba. Nauka gry na instrumentach klawiszowych w ognisku muzycznym to doskonała propozycja dla zarówno dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z muzyką, jak i tych, którzy chcą szlifować zdobyte wcześniej umiejętności. Chór Miasta Garwolina to miejsce dla tych, którzy chcą grać, ale na swoich strunach głosowych. Rozwijać swój talent i głosem rozsławiać Garwolin.
Edukacja i rozwój talentu

Niezależnie od posiadanego talentu Centrum Sportu i Kultury pomaga rozwijać tkwiący w ludziach potencjał twórczy. Potrzeba społeczna wyraźnie pokazała, że zajęciami w Atelier sztuki oraz Strefie ciepła coraz bardziej interesują się także osoby dojrzałe. Dlatego zarówno pracowania plastyczna, jak i ceramiki, prócz zajęć kierowanych do dzieci i młodzieży oferuje także spotkania dla dorosłych. Nowością w ofercie CSiK jest Klub Rummikub. Rummikub to wspaniała gra towarzyska przeznaczona dla osób powyżej 7. roku życia. Lokalni pasjonaci i miłośnicy gry będą mieli swoje miejsce i czas, by rozwijać się i organizować turnieje.

Rozwojowy jest także projekt Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, którego odbiorcami są dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniowie szkół podstawowych i średnich. Projekcja filmowa poprzedzona prelekcją ma na celu wychowywać młodych ludzi poprzez kino.

Najlepsze przed nami

Niezależnie od wieku, zainteresowań, możliwości warto utrzymywać w sobie pragnienie zgłębiania świata i zaciekawienia życiem we wszystkich jego przejawach. Z myślą o takim patrzeniu CSiK stworzyło sekcję Z wizytą w..., której celem jest odwiedzanie ciekawych miejsc w regionie: muzeów, teatrów, centrów edukacyjnych itp. W ten nurt działalności wpisuje się także Klub Seniora, którego zakres działań i zapał członków budzi podziw. Artystyczne poranki natomiast to jedno z przedsięwzięć, które nieustannie wzrasta w siłę. CSiK udało się stworzyć całkiem sporą grupę młodych wielbicieli teatru. Na przedstawienia z każdym miesiącem przybywa coraz więcej osób. W myśl zasady: czym skorupka za młodu nasiąknie, dzieci mają okazję poznać różne rodzaje teatru, formy prezentacji, a przez to w przyszłości mogą stać się bardzo świadomymi odbiorcami kultury.


To, że Pływalnia Miejska „Garwolanka” tętni życiem i zajęciami sportowymi wiadomo w zasadzie od początku istnienia obiektu. Z każdym rokiem przybywa chętnych osób, które chcą aktywnie spędzać czas. Zajęcia jogi, fitnessu i aqua fitnessu to stały element oferty. W nowym sezonie w grafiku znaleźć będzie można aż kilkanaście godzin różnych zajęć. Ćwiczenia będą się odbywały zarówno w sali fitness na pływalni, jak w hali sportowej przy ul. Żwirki i Wigury 16.

Od września pełną parą ruszy także Szkoła Pływania „Garwolanka”, która prowadzi zajęcia nauki pływania zarówno indywidualne, jak i w małych grupach.

Ważnym elementem oferty Centrum Sportu i Kultury jest działalność prowadzona przez Kino Wilga. Poza filmami granymi premierowo, w repertuarze pojawiają się tytuły nagradzane na festiwalach lub obsypywane filmowymi statuetkami. Kontynuowany będzie popularny cykl Kino w szpilkach.

Miłośnicy sztuk plastycznych CSiK zachęca do śledzenia działań w Galerii Kotłownia. W każdym miesiącu odbywają się wernisaże wystaw. Swoje dzieła prezentują artyści z całej Polski: malarze, rzeźbiarze, ilustratorzy, performerzy, fotograficy. Na wielu wernisażach jest możliwość poznania twórcy i rozmowy o ekspozycji.

Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie to także organizator wielu wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych, projektów edukacyjno-społecznych, imprez sportowych, konkursów i festiwali. Jesień zapowiada się wyjątkowo.

Szczegółowe informacje o ofercie na sezon 2022/2023 oraz o aktualnych wydarzeniach można znaleźć na www.csik.garwolin.pl

inf. pras.
WJ/Garwolin [ja]

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Caritas dla niepełnosprawnych
2023-02-16 14:38:58 Kategoria:

Rozumiejąc potrzeby osób z niepełnosprawnością Caritas Diecezji Drohiczyńskiej od lutego 2010 r. prowadzi Diecezjalny Ośrodek Wsparcia dla Osób Niepełnosprawnych...

więcej »
foto

Serwer Dell T330 – nowoczesne rozwiązanie dla małych...
2023-02-16 12:21:10 Kategoria:

Sewer to niezawodne urządzenie powszechnie wykorzystywane w wielu firmach. Przede wszystkim sprzęt cechuje się wysoką wydajnością oraz gwarancją bezpieczeństwa...

więcej »
foto

Na jakie telewizory warto zwrócić uwagę?
2023-02-16 11:25:20 Kategoria:

Choć nie milkną dyskusję, jaki telewizor LED byłby najlepszy, czy może trafniejszym wyborem byłyby telewizory LCD, plazma czy też zaawansowane technologicznie modele....

więcej »
foto

Jak mierzyć postępy działań SEO?
2023-02-15 11:06:39 Kategoria:

SEO, czyli Search Engine Optimization (optymalizacja stron pod wyszukiwarki internetowe) jest to zestaw technik stosowanych do zwiększenia widoczności witryny internetowej w...

więcej »
foto

Na co zwrócić uwagę, kupując pościel?
2023-02-14 12:48:01 Kategoria:

Sypialnia jest tą częścią domu, w której szuka się relaksu i spokoju. Wchodząc do niej tuż przed snem, powinna dawać poczucie bezpieczeństwa i być oazą po nawet...

więcej »
foto

Dlaczego młodzi ludzie coraz częściej inwestują na...
2023-02-14 10:39:26 Kategoria:

Przyjrzymy się, jak wygląda inwestowanie w akcje. Jak przygotowują się do tego młodzi inwestorzy? Czy giełda jest dla każdego?

więcej »
foto

Jak zacząć przygodę z pływaniem?
2023-02-13 10:48:46 Kategoria:

Aktywność fizyczna jest niezbędna do zachowania zdrowia, jednak nie każda dyscyplina będzie odpowiednia dla wszystkich. Jedni z nas wolą sporty siłowe, inni spokojną...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

O tym się mówi... Poranna rozmowa na antenie KRP
2023-02-09 16:07:30 Kategoria:

Codziennie, od poniedziałku do piątku o godz. 8:12 polecamy "O tym się mówi..." poranną rozmowę w Katolickim Radiu Podlasie. Gośćmi Marcina Jabłkowskiego i Andrzeja...

więcej »


Garwolin

w lewoMaj 2024w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje