R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Gocław: oddano do użytku nowe skrzydło szkoły /ZDJĘCIA/
2021-11-17 10:12:13 Artykuł czytany 1236 razy


W Gocławiu w gminie Pilawa uroczyście oddano do użytkowania nowe skrzydło szkoły podstawowej. Inwestycja kosztowała blisko osiem milionów złotych, ale połowę gmina pozyskała z programów wsparcia samorządu Mazowsza. To kolejne z dużych zadań infrastrukturalnych realizowanych w gminie Pilawa.


Inwestycja polegała na dobudowaniu nowego segmentu dydaktycznego, który zintegrowany i połączony z istniejącym budynkiem szkoły, stworzył z nim spójną kompozycję architektoniczną. . Koszt inwestycji był duży, bo w granicach 8 mln zł i budżet gminy nie był w stanie tego udźwignąć. Gmina liczyła na dofinansowanie z rządowych programów, ale przeliczyła się, podobnie było z pomocą wojewody. - Było nam przykro, i cóż, jedynym dla nas rozwiązaniem i ratunkiem, jak zwykle był samorząd województwa mazowieckiego.

Rozmawiałam z panią marszałek Janiną Ewą Orzełowską o naszych problemach i dzięki naszym rozmowom, rozmowom z panem marszałkiem Struzikiem, przy współdziałaniu i współpracy pani marszałek Elżbiety Lanc, zarząd województwa przyznał nam dofinansowanie w wysokości 4 mln zł. Przy inwestycji blisko 8 mln zł, jest to dla nas ogromne wsparcie i nie ukrywam, że dzięki tym środkom to zadanie, tak bezproblemowo udało się zrealizować- podkreślała burmistrz Albina Łubian.

Będzie sala gimnastyczna

 - Cieszę się, że mogliśmy pomóc, po prostu. Kierujemy się tą zasadą od początku funkcjonowania samorządu województwa, czyli od 23 lat, taką zasadą solidarności, pomocniczości, też wspólnego rozwiązywania problemów, które na pozór wydają się nie do rozwiązania- zaznaczył marszałek Adam Struzik. Członkini zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska mówiła, że szkoła potrzebowała, żeby ją rozbudować i życzyła, by uczniowie mieli jak najlepsze warunki do nauki, nauczyciele do pracy. W podobnym tonie wypowiadała się członkini zarządu Elżbieta Lanc.

W ramach zadania powiększona została powierzchnia zabudowy o 595 metrów. kwadrat., powierzchnia użytkowa o 1003 metry kwadrat., a kubatura budynku szkoły o 6564 metry sześć. - Wybudowane zostały 4 duże sale lekcyjne z zapleczami, węzeł sanitarny dostosowany dla niepełnosprawnych, klatka schodowa z przestronnym holem, podnośnik dla niepełnosprawnych, siłownia z wyposażeniem, pokój nauczycielski, gabinet dyrektora, sekretariat, gabinet logopedy. W rozbudowanej części budynku znajdują się również pomieszczenia socjalne dla personelu szkoły, pomieszczenia magazynowe oraz węzeł sanitarno- szatniowy dla sali gimnastycznej, która ma powstać w II etapie, bo ta szkoła w dalszym ciągu nie ma sali gimnastycznej- artykułowała burmistrz.  - Pani burmistrz, tą halę sportową też zbudujemy, proszę się nie martwić- zapewnił marszałek Struzik.

Dokonano uroczystego przecięcia wstęgi otwierającej podwoje nowej części szkoły, a proboszcz parafii Gocław ks. Kazimierz Momont obiekt poświęcił.

Dobra współpraca

Starosta garwoliński Mirosław Walicki podziękował przedstawicielom samorządu Mazowsza za wspieranie całego powiatu garwolińskiego. - Bo te inwestycje, które są wspólnie realizowane trwają już od wielu lat i trwają do dzisiaj, przypomnę szpital powiatowy, strefę aktywności gospodarczej, w tej chwili będziemy wspólnie realizować przeprawę mostową na Wiśle, wsparcie dla szpitala, niedawno zakupiony tomograf. To jest efekt bardzo dobrej współpracy pomiędzy samorządami, bo my samorządowcy mniej rozmawiamy i myślimy o polityce, a bardziej o konkretnych inwestycjach w samorządach- mówił starosta. Wiele ciepłych słów padło pod adresem wykonawcy robót, firmy Akpol z Mińska Mazowieckiego za dbałość o jakość i terminowość robót.

Dyrektor szkoły w Gocławiu Tadeusz Pacek wspomniał trudne początki rozbudowy szkoły, związane z finansami. Zwracając się do burmistrz Albiny Łubian zaznaczył, że w 2019 roku zdobyła się na odwagę i rozpoczęła się ta budowa, choć nie było zagwarantowane finansowanie. - Tylko dzięki pani umiejętnościom, pani burmistrz, organizatorskim, ale również sprytowi w zarządzaniu oraz sporządzaniu wniosków możemy zawdzięczać pełne pokrycie kosztów obecnego etapu rozbudowy szkoły- dodał dyrektor Pacek.

Podziękowania popłynęły do wielu osób, które na różnych etapach realizacji inwestycji wspierały ją i pomagały w urzeczywistnianiu planów poprawy warunków nauki dzieci i pracy nauczycieli szkoły w Gocławiu.
Na zakończenie uroczystości uczniowie szkoły przedstawili okolicznościowy program artystyczny.WIĘCEJ ZDJĘĆ /TUTAJ/WJ/Gocław/Js


wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • Sisi
  2021-11-18 09:43:13

  arrow

  Coś nie widać radnych powiatowych: eks -listonosza, eks-starosty, radnych z pis-u?

 • Brawo
  2021-11-17 19:08:26

  arrow

  Dla takiej burmistrz dbającej o swoją gminę w każdym zakresie należy się podwyżka

 • głos z sąsiedniego powiatu
  2021-11-17 18:41:43

  arrow

  Takiego włodarza gminy tylko pozazdrościć. Wielki szacun dla Pani Burmistrz Łubian.

 • Elka
  2021-11-17 17:32:02

  arrow

  Słowa uznania dla Pani Burmistrz. Jest Pani niesamowita z tymi inwestycjami. Impreza super, taka rodzinna atmosfera. Tak trzymać.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Caritas dla niepełnosprawnych
2023-02-16 14:38:58 Kategoria:

Rozumiejąc potrzeby osób z niepełnosprawnością Caritas Diecezji Drohiczyńskiej od lutego 2010 r. prowadzi Diecezjalny Ośrodek Wsparcia dla Osób Niepełnosprawnych...

więcej »
foto

Serwer Dell T330 – nowoczesne rozwiązanie dla małych...
2023-02-16 12:21:10 Kategoria:

Sewer to niezawodne urządzenie powszechnie wykorzystywane w wielu firmach. Przede wszystkim sprzęt cechuje się wysoką wydajnością oraz gwarancją bezpieczeństwa...

więcej »
foto

Na jakie telewizory warto zwrócić uwagę?
2023-02-16 11:25:20 Kategoria:

Choć nie milkną dyskusję, jaki telewizor LED byłby najlepszy, czy może trafniejszym wyborem byłyby telewizory LCD, plazma czy też zaawansowane technologicznie modele....

więcej »
foto

Jak mierzyć postępy działań SEO?
2023-02-15 11:06:39 Kategoria:

SEO, czyli Search Engine Optimization (optymalizacja stron pod wyszukiwarki internetowe) jest to zestaw technik stosowanych do zwiększenia widoczności witryny internetowej w...

więcej »
foto

Na co zwrócić uwagę, kupując pościel?
2023-02-14 12:48:01 Kategoria:

Sypialnia jest tą częścią domu, w której szuka się relaksu i spokoju. Wchodząc do niej tuż przed snem, powinna dawać poczucie bezpieczeństwa i być oazą po nawet...

więcej »
foto

Dlaczego młodzi ludzie coraz częściej inwestują na...
2023-02-14 10:39:26 Kategoria:

Przyjrzymy się, jak wygląda inwestowanie w akcje. Jak przygotowują się do tego młodzi inwestorzy? Czy giełda jest dla każdego?

więcej »
foto

Jak zacząć przygodę z pływaniem?
2023-02-13 10:48:46 Kategoria:

Aktywność fizyczna jest niezbędna do zachowania zdrowia, jednak nie każda dyscyplina będzie odpowiednia dla wszystkich. Jedni z nas wolą sporty siłowe, inni spokojną...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

O tym się mówi... Poranna rozmowa na antenie KRP
2023-02-09 16:07:30 Kategoria:

Codziennie, od poniedziałku do piątku o godz. 8:12 polecamy "O tym się mówi..." poranną rozmowę w Katolickim Radiu Podlasie. Gośćmi Marcina Jabłkowskiego i Andrzeja...

więcej »


Garwolin

w lewoCzerwiec 2023w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje