R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Hala pneumatyczna oficjalnie otwarta
2023-01-31 17:25:00 Artykuł czytany 1072 razy


Kompleks sportowy zarządzany przez Powiatowy Ośrodek Sportu – Hotel Miętne wzbogacił się o nowoczesną halę pneumatyczną, która „okrywa” boisko piłkarskie. 30 stycznia dokonano oficjalnego otwarcia tzw. balonu, który jest jednym z dwudziestu tak dużych obiektów w Polsce.


- Sport i aktywność fizyczna jest bardzo ważna w rozwoju dzieci i młodzieży. W powiecie garwolińskim stawiamy na sport. Wiemy, że nawet najlepsze inicjatywy wymagają dużego zaangażowania działaczy sportowych oraz środków finansowych do ich realizacji – mówił podczas rozpoczęcia uroczystości wicestarosta Marek Ziędalski.  Sekretarz stanu w ministerstwie sportu i turystyki Arkadiusz Czartoryski nie krył radości z faktu, że z roku na rok wydatki na sport z budżetu państwa rosną. Dotowane są wielkie inwestycje i bieżąca działalność sportowa. W powiecie garwolińskim m.in.: w Górznie, Garwolinie, Łaskarzewie czy Miętnem szereg inwestycji powstało albo powstanie właśnie dzięki wsparciu resortu sportu. Minister przybliżył ponadto zgromadzonym programy i inicjatywy realizowane przez ministerstwo, z których w najbliższym czasie będą mogły skorzystać kluby sportowe.

Oficjalnie otwarta, nowoczesna hala pneumatyczna pochłonęła blisko 2,24 mln zł. Zadanie zostało dofinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Budowy Zadaszeń Boisk Piłkarskich – edycja pilotażowa 2020 kwotą w wysokości 1 mln 158 tys. zł.

- Pomysł na budowę hali pneumatycznej narodził się już na początku roku 2020. Inwestycja napotkała na niemałe trudności, ze względu na przerwy w łańcuchu dostaw, ale dzięki wykonawcom i współpracy wykonawców z wydziałem inwestycji udało się ją doprowadzić do szczęśliwego końca - podkreślał w swoim przemówieniu starosta garwoliński Mirosław Walicki i dodał, że dzięki hali pneumatycznej w okresie zimowym zawodnicy mogą trenować, bez względu na pogodę. Zrealizowana inwestycja stwarza zatem jeszcze lepsze warunki dla rozwoju piłkarskich umiejętności dla mieszkańców i gości. Nawet pobliska Warszawa może zazdrościć nam takich sportowych inwestycji. Starosta złożył podziękowania dla wszystkich, którzy zaangażowali się w powstanie tak dużego zadaszonego obiektu – parlamentarzystom, radnym oraz pracownikom starostwa.

Słowa uznania i odznaczenie

Gratulacje popłynęły od europosła Adama Bielana, senator Marii Koc, posłów Teresy Wargockiej i Macieja Górskiego. Wszyscy podkreślali jak ważne jest wsparcie finansowe sportowych inwestycji, bowiem w ten sposób możliwa jest realizacja zadań, które do tej pory były nieosiągalne ze względów finansowych dla lokalnych samorządów.

Ważnym i podniosłym punktem wydarzenia było odznaczenie Srebrnym Krzyżem Zasługi - Stanisława Busztę w uznaniu za zasługi dla sportu. Z inicjatywy Klubu Sportowego Wilga Garwolin oraz samorządu powiatowego, starosta Mirosław Walicki wystąpił do Ministra Sportu i Turystyki o nadanie Srebrnego Krzyża Zasługi. Odznaczenie przyznane przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę oficjalnie wręczyli sekretarz stanu Arkadiusz Czartoryski, poseł Adam Bielan oraz senator Maria Koc.

Stanisław Buszta jest oddanym trenerem, który od blisko 50 lat pełni ofiarną działalność nauczycielską, społeczną i sportową. W swojej pracy wyróżnia się wiedzą trenerską i wychowawczą. Daje młodzieży dobry przykład podstawą pełną poświęcenia, przez lata motywuje do aktywności fizycznej kolejne pokolenia. Pod jego skrzydłami młodzi sportowcy osiągają sukcesy na arenie wojewódzkiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej. Pan Stanisław jest człowiekiem legendą garwolińskiego sportu. Nadanie Srebrnego Krzyża Zasługi jest wspaniałym zwieńczeniem obchodzonego w 2022 roku 100-lecia Garwolińskiego Klubu Sportowego „Wilga”, z którym Stanisław Buszta związany jest od 1974 roku.

Pomimo niesprzyjającej pogody i padającego deszczu ze śniegiem piłkarze Junior Białystok i Mazovia Miętne mogli spokojnie rozegrać mecz otwarcia. Hala pneumatyczna, która okrywa miętniańskie boisko o wymiarach 100 na 65m wyposażona w system grzewczo-nadmuchowy i oświetlenie doskonale zdała swój egzamin.

Ostatnim punktem oficjalnej części otwarcia było symboliczne przecięcie wstęgi, następnie  nowy obiekt poświęcił proboszcz parafii w Miętnem ks. kan. Grzegorz Kamiński.

W uroczystości udział wzięli: europoseł Adam Bielan, senator Maria Koc, posłowie Teresa Wargocka i Maciej Górski, wiceminister Arkadiusz Czartoryski,  zastępca dyrektora Departamentu Sportu Wyczynowego w Ministerstwie Sportu i Turystyki Robert Juchniewicz, radny sejmiku Krzysztof Żochowski, kierownik siedleckiej delegatury MUW Anna Kaszuba, wiceprezes MZPN Artur Kolator, starosta Mirosław Walicki, wicestarosta Marek Ziędalski i skarbnik Jolanta Zawadka z pracownikami starostwa, członkowie Zarządu i Rady Powiatu Garwolińskiego, wójtowie, burmistrzowie, szefowie powiatowych służb mundurowych, inspekcji, przedstawicielka Fundacji Instytut Pawła Włodkowica, wykonawca inwestycji i in.

Gospodarzami uroczystości był starosta Mirosław Walicki oraz kierownik Powiatowego Ośrodka Sportu i Zarządzania Lokalami w Miętnem Janusz Kowalski.

GALERIA ZDJĘĆ

na podst. inf. starostwa

WJ/Garwolin/DW

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • Janusz do Hałynki
  2023-02-13 14:42:58

  arrow

  Wiceprzewodniczącego nie było ale w zastępstwie przysłał żone.

 • Halynka
  2023-02-12 16:48:16

  arrow

  Tak ważna uroczystość i nie było wiceprzewodniczącego rady powiatu. Nie zaprosili?

 • Jan
  2023-02-02 14:25:54

  arrow

  Odnosiłem się do inwestycji powiatu. Muzeum w Górznie to "miś na miarę Górzna a nawet większy".

 • do do Jana
  2023-02-02 14:13:23

  arrow

  ... albo tężnia w centrum Łaskarzewa...

 • kapral
  2023-02-02 13:22:27

  arrow

  To kiedy nastepna impreza - wkopanie kamienia wegielnego pod nastepną " strategiczna " kilkumilionową inwestycję powiatu - strzelnicę.

 • Do Jan
  2023-02-02 12:41:04

  arrow

  Jeśli uważasz że to bezsensowna inwestycja to co powiesz o muzeum .. wie czego które powstaje w Górznie za ponad 13 mln?

 • Jan
  2023-02-02 10:46:28

  arrow

  Bezsensowna inwestycja. Koszty eksploatacji kosmiczne. A kto nam zabroni. Demontaż na lato ok. 30 tys, montaż na zimę jeszcze większe koszta. Nie piszę o ogrzewaniu takiego molocha. Jeśli tak dbają o sport w powiecie to mogli dorzucić się do budowy dwóch pełnowymiarowych boisk piłkarskich ze sztuczna nawierzchnią a tak wyszedł tylko "miś na miarę naszych możliwości".

 • Rolnik z PiS
  2023-02-01 19:46:14

  arrow

  Brawo PiS. Kolejna kadencja jest już nasza. Garwolin zawsze z PiSem

 • ...-
  2023-02-01 10:46:53

  arrow

  Jeżeli takimi kategoriami myślisz, to po co obecność na spotkaniu w Garwolinie np. poseł Wargockiej, posła Górskiego, posła Milewskiego czy jakiejś tam Fundacji. W czym oni pomogli?

 • mieszkaniec
  2023-02-01 10:41:33

  arrow

  Tutaj tylko mogło zabraknąć tasmy lub nożyczek bo terenu dosyć.Szkoda,że przy tak obszernej relacji nie podano kosztów eksploatacji, każdorazowego kosztu montażu,gwarancji czy biznes planu.Jak widać wszystko zaplanowene - nie ma przecięcia przy drogach to jest co innego i okazja do imprezy.Gratulacje dla Pana Buszty, którego chyba wykorzystano propagandowo co widać po reportażach, bo boisko dla piłkarzy a nie dla lekkoatletów.

 • ...
  2023-02-01 08:26:10

  arrow

  Garwolaku87, Woźniak nie pomógł i nie pomoże jak nie widzi swojego interesu. Od samego początku był przeciwnikiem powstania mostu. Nie potrafi działać dla dobra wspólnego, to po co tam jego obecność?

 • Garwolak87
  2023-01-31 20:29:42

  arrow

  Rozumiem senator Maria Koc, która z ramienia parlamentu dba o powiat Garwolin i jest częstym gościem w powiecie. Ale poseł T. Wargocka i M. Górski to w powiecie są sporadycznie i tylko przy okazji większych uroczystości żeby się pokazać i przeciąć wstęgę. Nic poza tym.
  Może ktoś powie, dlaczego nie ma na uroczystościach naszego posła Grzegorza Woźniaka a tylko przyjezdni.

 • Od wyborów do wyborów i po ☠️☠️
  2023-01-31 18:23:56

  arrow

  Przejadanie publicznych pieniędzy. Inwestycja na 5-8 lat i do utylizacji 👥🤧

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Caritas dla niepełnosprawnych
2023-02-16 14:38:58 Kategoria:

Rozumiejąc potrzeby osób z niepełnosprawnością Caritas Diecezji Drohiczyńskiej od lutego 2010 r. prowadzi Diecezjalny Ośrodek Wsparcia dla Osób Niepełnosprawnych...

więcej »
foto

Serwer Dell T330 – nowoczesne rozwiązanie dla małych...
2023-02-16 12:21:10 Kategoria:

Sewer to niezawodne urządzenie powszechnie wykorzystywane w wielu firmach. Przede wszystkim sprzęt cechuje się wysoką wydajnością oraz gwarancją bezpieczeństwa...

więcej »
foto

Na jakie telewizory warto zwrócić uwagę?
2023-02-16 11:25:20 Kategoria:

Choć nie milkną dyskusję, jaki telewizor LED byłby najlepszy, czy może trafniejszym wyborem byłyby telewizory LCD, plazma czy też zaawansowane technologicznie modele....

więcej »
foto

Jak mierzyć postępy działań SEO?
2023-02-15 11:06:39 Kategoria:

SEO, czyli Search Engine Optimization (optymalizacja stron pod wyszukiwarki internetowe) jest to zestaw technik stosowanych do zwiększenia widoczności witryny internetowej w...

więcej »
foto

Na co zwrócić uwagę, kupując pościel?
2023-02-14 12:48:01 Kategoria:

Sypialnia jest tą częścią domu, w której szuka się relaksu i spokoju. Wchodząc do niej tuż przed snem, powinna dawać poczucie bezpieczeństwa i być oazą po nawet...

więcej »
foto

Dlaczego młodzi ludzie coraz częściej inwestują na...
2023-02-14 10:39:26 Kategoria:

Przyjrzymy się, jak wygląda inwestowanie w akcje. Jak przygotowują się do tego młodzi inwestorzy? Czy giełda jest dla każdego?

więcej »
foto

Jak zacząć przygodę z pływaniem?
2023-02-13 10:48:46 Kategoria:

Aktywność fizyczna jest niezbędna do zachowania zdrowia, jednak nie każda dyscyplina będzie odpowiednia dla wszystkich. Jedni z nas wolą sporty siłowe, inni spokojną...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

O tym się mówi... Poranna rozmowa na antenie KRP
2023-02-09 16:07:30 Kategoria:

Codziennie, od poniedziałku do piątku o godz. 8:12 polecamy "O tym się mówi..." poranną rozmowę w Katolickim Radiu Podlasie. Gośćmi Marcina Jabłkowskiego i Andrzeja...

więcej »


Garwolin

w lewoCzerwiec 2024w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje