R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Kobiety ze skrzydłami
2022-11-26 12:40:52 Artykuł czytany 201 razy


Od września w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie trwa projekt „MamyTo”, w ramach którego 12 mam z terenu powiatu garwolińskiego rozwija swoje pasje, zgłębia samoświadomość i umacnia się zawodowo. Wszystko to za sprawą dotacyjnego programu „Skrzydła dla mamy” Fundacji BGK. W grudniu nastąpi zakończenie projektu.


- Cieszymy się z tego projektu, bo kobiety, które biorą w nim udział, już na tym etapie zapewniają, że jest to dla nich niezwykle dobry czas i ubogacające doświadczenie. Z prowadzonych w Polsce badań wynika, że większość matek chce po urlopie macierzyńskim wrócić do pracy. Motywacje są różne, obawy także. Wiele kobiet powracających do aktywności zawodowej czuje strach. Potrzebują one pewności związanej z poprawnym funkcjonowaniem domu i opieki nad dziećmi, poczucia własnej wartości, dobrego samopoczucia i spokoju, by z odwagą i zaangażowaniem powrócić do pracy. Cały projekt „MamyTo” jest skonstruowany w ten sposób, by im takie poczucie dać – mówi Barbara Kupczyk-Mikulska z Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, koordynator programu.

Na  przełomie października i listopada mamy uczestniczyły w jednorazowych warsztatach zatytułowanych „Pysznie i pięknie” w pracowni cukierniczej. Podczas spotkania mamy pracowały z masą cukrową, uczyły się zdobić cake popsy i kruche ciasteczka. Zanim przystąpiły do pracy odbyła się słodka degustacja. Wizyta w małej cukierni, prowadzonej przez kobietę i matkę, pozwoliła nie tylko na naukę i relaks, ale stała się też okazją do posłuchania historii o prowadzeniu własnego biznesu.

W drugim miesiącu projektu rozpoczęły się także spotkania z doradcą zawodowym – Joanną Gołębiowską-Szychowską. Każda z uczestniczek ma tylko dla siebie 45-minutowe konsultacje, podczas których dzięki profesjonalnej pomocy może opracować indywidualny plan działań i zarysować swoją ścieżkę rozwoju zawodowego.

Niezwykłą popularnością wśród mam cieszą się zajęcia z ceramiki prowadzone w pracowni CSiK przez Grzegorza Mikulskiego. Uczestniczki tworzą lampiony, zawieszki choinkowe, drobne naczynia, a nawet duże patery. Okazuje się, że cierpliwości – tak niezbędnej w rodzicielskim życiu - można uczyć się, także lepiąc glinę. Zdobienie ceramicznych wyrobów wymaga jej posiadania.

Co soboty mamy spotykają się na zajęciach fitnessu. Był trening pilates, jak i tabata. Był stretching oraz ćwiczenia na zdrowy kręgosłup. W kolejnych zajęciach między innymi aqua fitness. Na treningi kobiety przychodzą uśmiechnięte i zmotywowane. Z treningów wracają zmęczone i... uśmiechnięte jeszcze bardziej.

Ostatnią składową projektu są warsztaty rodzicielskie z pozytywnej dyscypliny prowadzone przez Barbarę Kupczyk-Mikulską, edukatorkę tej metody dla rodziców i nauczycieli. Ich celem jest budowanie zdrowych i mocnych relacji w rodzinie. Spokojny i uporządkowany dom pozwoli mamom łatwiej podjąć decyzję o powrocie do aktywności zawodowej. Warsztaty wychowawcze to przede wszystkim patrzenie na siebie, na swoje zachowania, nawyki i reakcje. Ćwiczenia, dyskusje, zabawy i wymiana doświadczeń pozwalają uczestniczkom lepiej się poznać i budują poczucie bliskości.

O projekcie „MamyTo” głośno także w mieście. Od końca października na ogrodzeniu plebanii (ul. Staszica) można oglądać zdjęcia autorstwa Darka Szubińskiego, które prezentują uczestniczki projektu. Portret indywidualny oraz ujęcie z dziećmi, a także zdjęcia grupowe pokazują różne oblicza macierzyństwa i kobiecości.

Wszystkie działania w ramach projekt „MamyTo” są całkowicie  bezpłatne dzięki dofinansowania z programu „Skrzydła dla mamy” Fundacji BGK.  

GALERIA ZDJĘĆinf. pras.
WJ/Garwolin/DW
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Caritas dla niepełnosprawnych
2023-02-16 14:38:58 Kategoria:

Rozumiejąc potrzeby osób z niepełnosprawnością Caritas Diecezji Drohiczyńskiej od lutego 2010 r. prowadzi Diecezjalny Ośrodek Wsparcia dla Osób Niepełnosprawnych...

więcej »
foto

Serwer Dell T330 – nowoczesne rozwiązanie dla małych...
2023-02-16 12:21:10 Kategoria:

Sewer to niezawodne urządzenie powszechnie wykorzystywane w wielu firmach. Przede wszystkim sprzęt cechuje się wysoką wydajnością oraz gwarancją bezpieczeństwa...

więcej »
foto

Na jakie telewizory warto zwrócić uwagę?
2023-02-16 11:25:20 Kategoria:

Choć nie milkną dyskusję, jaki telewizor LED byłby najlepszy, czy może trafniejszym wyborem byłyby telewizory LCD, plazma czy też zaawansowane technologicznie modele....

więcej »
foto

Jak mierzyć postępy działań SEO?
2023-02-15 11:06:39 Kategoria:

SEO, czyli Search Engine Optimization (optymalizacja stron pod wyszukiwarki internetowe) jest to zestaw technik stosowanych do zwiększenia widoczności witryny internetowej w...

więcej »
foto

Na co zwrócić uwagę, kupując pościel?
2023-02-14 12:48:01 Kategoria:

Sypialnia jest tą częścią domu, w której szuka się relaksu i spokoju. Wchodząc do niej tuż przed snem, powinna dawać poczucie bezpieczeństwa i być oazą po nawet...

więcej »
foto

Dlaczego młodzi ludzie coraz częściej inwestują na...
2023-02-14 10:39:26 Kategoria:

Przyjrzymy się, jak wygląda inwestowanie w akcje. Jak przygotowują się do tego młodzi inwestorzy? Czy giełda jest dla każdego?

więcej »
foto

Jak zacząć przygodę z pływaniem?
2023-02-13 10:48:46 Kategoria:

Aktywność fizyczna jest niezbędna do zachowania zdrowia, jednak nie każda dyscyplina będzie odpowiednia dla wszystkich. Jedni z nas wolą sporty siłowe, inni spokojną...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

O tym się mówi... Poranna rozmowa na antenie KRP
2023-02-09 16:07:30 Kategoria:

Codziennie, od poniedziałku do piątku o godz. 8:12 polecamy "O tym się mówi..." poranną rozmowę w Katolickim Radiu Podlasie. Gośćmi Marcina Jabłkowskiego i Andrzeja...

więcej »


Garwolin

w lewoWrzesień 2023w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje