R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Powiat garwoliński: strażackie interwencje
2022-12-07 07:07:16 Artykuł czytany 124 razy


Zdarzenia drogowe, pożar budynku mieszkalnego, sadzy w kominie, kotłowni, wybuch gazu w budynku mieszkalny, pożar kombajnu zbożowego – to tylko niektóre interwencje strażaków, które miały miejsce w minionym tygodniu na terenie powiatu garwolińskiego.


28 listopada po godz. 19.00 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Woli Łaskarzewskiej. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu proszku gaśniczego do komina oraz usunięciu sadzy przez wyczystkę. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.
1 grudnia przed godz. 12 kolejne wezwanie do pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Zwoli. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu proszku gaśniczego do komina oraz usunięciu sadzy przez wyczystkę. W akcji trwającej dwie godziny udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

W Żelechowie o godz. 12:30 doszło do wybuchu gazu w budynku mieszkalnym, w następstwie tego był pożaru obiektu. Działania dziewięciu zastępów trwające sześć godzin polegały na podaniu prądów gaśniczych w natarciu na źródło pożaru oraz w obronie sąsiednich budynków. Po wejściu ratowników do wnętrza budynku i zlokalizowaniu pożaru wyniesiono z niego turystyczną butlę gazową, którą poddano chłodzeniu. Dalsze działania polegały na prowadzeniu prac rozbiórkowych i dogaszaniu zarzewi ognia. Wykonano również stabilizację pochylonej ściany za pomocą drewnianych belek i wygrodzono teren.
Po godz. 20 w miejscowości Sobolew w trakcie koszenia kukurydzy doszło do pożaru kombajnu zbożowego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu proszku gaśniczego. W akcji trwającej ponad godzinę udział brał jeden zastęp OSP.

W Kraskach Górnych po godz. 22.00 miał miejsce pożar budynku mieszkalnego. Dwoje mieszkańców opuściło go przed przybyciem służb ratunkowych. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu wody przez okno do wnętrza budynku. Po przybyciu kolejnych zastępów wprowadzono ratowników w aparatach ochrony dróg oddechowych z kamerą termowizyjną do środka budynku w celu lokalizacji pożaru. Odłączono dopływ prądu do budynku oraz zakręcono zawór wody i wyniesiono butlę gazu propan-butan. Dalsze działania polegały na sprawieniu podnośnika hydraulicznego w celu ugaszeniu palących się sadzy w kominie. Wykonano niezbędne prace rozbiórkowe oraz wyrzucono spalony materiał palny na zewnątrz budynku. Dom oddymiono, przewietrzono i sprawdzono kamera termowizyjną. W akcji trwającej trzy godziny uczestniczyło sześć zastępów straży.

2 grudnia przed godz. 11.00 w budynku mieszkalnym w Łaskarzewie doszło do pożaru kotłowni. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody do wnętrza pomieszczenia. Po ugaszeniu pożaru cały budynek został przewietrzony oraz skontrolowany kamerą termowizyjną. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brały dwa zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP.
3 grudnia przed godz. 22 w Maciejowicach samochód osobowy uderzył w słup energetyczny. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w pojeździe oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad dwie godziny udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

4 grudnia po godz. 2 na trasie S17 w Gocławiu doszło do zdarzenia z udziałem samochodu osobowego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowanym oraz odłączeniu źródła zasilania w pojeździe. W akcji trwającej ponad dwie godziny udział brały dwa zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP.

inf. pras.
WJ/Garwolin [ja]

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Caritas dla niepełnosprawnych
2023-02-16 14:38:58 Kategoria:

Rozumiejąc potrzeby osób z niepełnosprawnością Caritas Diecezji Drohiczyńskiej od lutego 2010 r. prowadzi Diecezjalny Ośrodek Wsparcia dla Osób Niepełnosprawnych...

więcej »
foto

Serwer Dell T330 – nowoczesne rozwiązanie dla małych...
2023-02-16 12:21:10 Kategoria:

Sewer to niezawodne urządzenie powszechnie wykorzystywane w wielu firmach. Przede wszystkim sprzęt cechuje się wysoką wydajnością oraz gwarancją bezpieczeństwa...

więcej »
foto

Na jakie telewizory warto zwrócić uwagę?
2023-02-16 11:25:20 Kategoria:

Choć nie milkną dyskusję, jaki telewizor LED byłby najlepszy, czy może trafniejszym wyborem byłyby telewizory LCD, plazma czy też zaawansowane technologicznie modele....

więcej »
foto

Jak mierzyć postępy działań SEO?
2023-02-15 11:06:39 Kategoria:

SEO, czyli Search Engine Optimization (optymalizacja stron pod wyszukiwarki internetowe) jest to zestaw technik stosowanych do zwiększenia widoczności witryny internetowej w...

więcej »
foto

Na co zwrócić uwagę, kupując pościel?
2023-02-14 12:48:01 Kategoria:

Sypialnia jest tą częścią domu, w której szuka się relaksu i spokoju. Wchodząc do niej tuż przed snem, powinna dawać poczucie bezpieczeństwa i być oazą po nawet...

więcej »
foto

Dlaczego młodzi ludzie coraz częściej inwestują na...
2023-02-14 10:39:26 Kategoria:

Przyjrzymy się, jak wygląda inwestowanie w akcje. Jak przygotowują się do tego młodzi inwestorzy? Czy giełda jest dla każdego?

więcej »
foto

Jak zacząć przygodę z pływaniem?
2023-02-13 10:48:46 Kategoria:

Aktywność fizyczna jest niezbędna do zachowania zdrowia, jednak nie każda dyscyplina będzie odpowiednia dla wszystkich. Jedni z nas wolą sporty siłowe, inni spokojną...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

O tym się mówi... Poranna rozmowa na antenie KRP
2023-02-09 16:07:30 Kategoria:

Codziennie, od poniedziałku do piątku o godz. 8:12 polecamy "O tym się mówi..." poranną rozmowę w Katolickim Radiu Podlasie. Gośćmi Marcina Jabłkowskiego i Andrzeja...

więcej »


Garwolin

w lewoCzerwiec 2024w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje