R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Powiat garwoliński: strażackie interwencje
2023-01-24 08:12:46 Artykuł czytany 175 razy


Zdarzenia drogowe, pożar sadzy w kominie, kotłowni budynku, plama substancji ropopochodnej na drodze, pomoc osobie nieprzytomnej, wychłodzonej – to tylko niektóre interwencje strażaków, które miały miejsce w minionym tygodniu na terenie powiatu garwolińskiego.


16 stycznia  tuż przed godziną 7:00 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Osadniczej w Trąbkach. Po przybyciu na miejsce zastępów straży pożarnej stwierdzono, że autobus marki Mercedes zjechał z drogi i znajduje się w rowie, w pozycji na prawym boku. Pojazdem podróżował tylko kierowca, któremu pomocy medycznej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sprawdzeniu wnętrza autobusu. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

Po godzinie 8:00 w Kobylnicy na drodze wojewódzkiej nr 801 samochód osobowy zjechał do rowu i dachował. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu wsparcia psychicznego osobie podróżującej pojazdem oraz odłączeniu źródła zasilania. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Przed godziną 22:00 w miejscowości Borowie doszło do pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca oraz podaniu proszku gaśniczego z gaśnicy do przewodu kominowego. Następnie komin sprawdzono za pomocą kamery termowizyjnej i strącono pozostałą sadzę. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

18 stycznia przed godziną 7:00 w miejscowości Kozice doszło do pożaru kotłowni w budynku mieszkalnym. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w energię budynku i podaniu prądu wody, co przyczyniło się do ugaszenia pożaru. Działania prowadzono z użyciem kamery termowizyjnej. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP oraz trzy zastępy OSP.

Przed godziną 11:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o plamie substancji ropopochodnej na drodze S17 w kierunku Lublina, od węzła Lipówki do węzła Garwolin Zachód. W trakcie dojazdu do miejsca zdarzenia pierwszych zadysponowanych zastępów straży pożarnej doszło do dwóch zdarzeń drogowych. Na skutek śliskiej nawierzchni w pierwszym zdarzeniu samochód osobowych wpadł w poślizg i dachował, a w drugim pojazd uderzył w barierę energochłonną. Strażacy zabezpieczyli i oznakowali miejsce zdarzenia oraz odłączyli źródła zasilania w samochodach, a działania związane z usuwaniem substancji ropopochodnej prowadzili przedstawiciele zarządcy drogi. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczyły trzy zastępy PSP oraz osiem zastępów OSP.

20 stycznia po godzinie 17:00 w Garwolinie na ul. 3 Maja doszło do pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca oraz podaniu proszku gaśniczego do przewodu kominowego i strąceniu pozostałej sadzy. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brały dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

Po godzinie 22:00 w Rębkowie doszło do pożaru kotłowni w budynku mieszkalnym. Właściciel obiektu podjął skuteczną próbę gaszenia pożaru przed przybyciem zastępów straży. Ratownicy oddymili pomieszczenia i usunęli nadpalone elementy wyposażenia wnętrza. W akcji trwającej prawie jedną godzinę udział brały dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

21 stycznia o godzinie 7:30 z powodu braku wolnej karetki pogotowia wpłynęło zgłoszenie dotyczące nagłego zatrzymania krążenia u mężczyzny w miejscowości Oblin. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu z OSP Maciejowice ustalono, że w budynku jednorodzinnym znajduje się osoba nieprzytomna, wychłodzona, która była resuscytowana przez mieszkańców. Działania straży pożarnej polegały na udzieleniu poszkodowanemu medycznych czynności ratowniczych w zakresie resuscytacji krążeniowo – oddechowej z użyciem defibrylatora oraz zapewnieniu komfortu cieplnego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zespołu ratownictwa medycznego przekazano poszkodowanego. W działaniach trwających ponad dwie godziny udział brał jeden zastęp OSP oraz jeden zastęp PSP.

22 stycznia po godzinie 21:00 w miejscowości Żelechów doszło do pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu proszku gaśniczego do komina W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

inf. pras.
WJ/Garwolin
MR
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Caritas dla niepełnosprawnych
2023-02-16 14:38:58 Kategoria:

Rozumiejąc potrzeby osób z niepełnosprawnością Caritas Diecezji Drohiczyńskiej od lutego 2010 r. prowadzi Diecezjalny Ośrodek Wsparcia dla Osób Niepełnosprawnych...

więcej »
foto

Serwer Dell T330 – nowoczesne rozwiązanie dla małych...
2023-02-16 12:21:10 Kategoria:

Sewer to niezawodne urządzenie powszechnie wykorzystywane w wielu firmach. Przede wszystkim sprzęt cechuje się wysoką wydajnością oraz gwarancją bezpieczeństwa...

więcej »
foto

Na jakie telewizory warto zwrócić uwagę?
2023-02-16 11:25:20 Kategoria:

Choć nie milkną dyskusję, jaki telewizor LED byłby najlepszy, czy może trafniejszym wyborem byłyby telewizory LCD, plazma czy też zaawansowane technologicznie modele....

więcej »
foto

Jak mierzyć postępy działań SEO?
2023-02-15 11:06:39 Kategoria:

SEO, czyli Search Engine Optimization (optymalizacja stron pod wyszukiwarki internetowe) jest to zestaw technik stosowanych do zwiększenia widoczności witryny internetowej w...

więcej »
foto

Na co zwrócić uwagę, kupując pościel?
2023-02-14 12:48:01 Kategoria:

Sypialnia jest tą częścią domu, w której szuka się relaksu i spokoju. Wchodząc do niej tuż przed snem, powinna dawać poczucie bezpieczeństwa i być oazą po nawet...

więcej »
foto

Dlaczego młodzi ludzie coraz częściej inwestują na...
2023-02-14 10:39:26 Kategoria:

Przyjrzymy się, jak wygląda inwestowanie w akcje. Jak przygotowują się do tego młodzi inwestorzy? Czy giełda jest dla każdego?

więcej »
foto

Jak zacząć przygodę z pływaniem?
2023-02-13 10:48:46 Kategoria:

Aktywność fizyczna jest niezbędna do zachowania zdrowia, jednak nie każda dyscyplina będzie odpowiednia dla wszystkich. Jedni z nas wolą sporty siłowe, inni spokojną...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

O tym się mówi... Poranna rozmowa na antenie KRP
2023-02-09 16:07:30 Kategoria:

Codziennie, od poniedziałku do piątku o godz. 8:12 polecamy "O tym się mówi..." poranną rozmowę w Katolickim Radiu Podlasie. Gośćmi Marcina Jabłkowskiego i Andrzeja...

więcej »


Garwolin

w lewoPaźdzernik 2023w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje