R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Powiat garwoliński: zmodernizowana hala i święto nauczycieli /ZDJĘCIA/
2022-10-28 07:44:54 Artykuł czytany 1535 razy


Medale państwowe i resortowe, nagrody starosty powiatu za wzorową realizację zadań dydaktyczno- wychowawczych oraz uzyskiwane wyniki nauczania. 27 października nauczyciele i pracownicy powiatowej oświaty obchodzili Dzień Edukacji Narodowej, który w tym roku połączony był z oddaniem do użytkowania wyremontowanej hali sportowej w garwolińskim Zespole Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki.


- Przez ponad 50 lat funkcjonowania, szkoła trwale wpisała się w krajobraz oświatowy zarówno miasta, jak i powiatu. Od lat jesteśmy silni atrakcyjnością kształconych zawodów. Potwierdzeniem tej tezy jest wysoka jakość kształcenia zawodowego i bardzo dobre kształcenie ogólne, czego wymiernym efektem są wykraczające ponad wojewódzkie i krajowe, wyniki egzaminów zawodowych oraz stale wzrastająca średnia nauczania...- mówiła Ewa Flaga, dyrektor Zespołu szkół nr 2. Starosta garwoliński Mirosław Walicki podziękował nauczycielom za „przekazywaną wiedzę, za zawodowe i osobiste zaangażowanie w wykonywaną pracę oraz kształtowanie wartości naszej młodzieży”. - Nauczyciel to nie zawód, a powołanie. To mistrz w swoim fachu, wzorzec do naśladowania, przewodnik po meandrach wiedzy, rzeźbiarz umysłów. Nauczyciel to odpowiedzialność za przyszłość młodych ludzi, naszych małych ojczyzn – artykułował.

Powiat inwestuje w oświatę

Hala sportowa wybudowana została 30 lat temu i przez ten czas nie była gruntownie remontowana, aż do teraz. Kompleksowa modernizacja była możliwa dzięki dofinansowaniu z programu Sportowa  Polska kwotą 720 tys. zł, a całość inwestycji kosztowała niemal 1,5 mln zł. - Kompleksowa modernizacja hali sportowej znacznie poprawi warunki infrastruktury sportowej Zespołu Szkół nr 2, będzie służyć uczniom do realizacji zajęć wychowania fizycznego, pomoże w aktywnym spędzaniu czasu, umożliwi współzawodnictwo sportowe podczas organizowanych w placówce międzyszkolnych zawodów sportowych- mówił wicestarosta Marek Ziędalski. - Powiat garwoliński  stawia na rozwój oświaty, w tym bazy dydaktycznej. Przykładem  może być modernizacja obiektu hali sportowej. To nie jedyne zamierzenia i plany inwestycyjne. W ostatnim okresie wyremontowaliśmy SOSzW w Przyłęku, przed nami plany modernizacji basenu w szkole w Miętnem- dodał starosta Walicki. - Samorząd powiatu garwolińskiego w tej kadencji inwestuje bardzo dużo, duże środki pozyskuje rządowe przede wszystkim, to są dziesiątki milionów złotych wydanych na inwestycje, w dużej mierze drogowe, ale nie tylko drogi, bo oświata też zajmuje tutaj bardzo ważną rolę w procesie inwestycyjnym prowadzonym przez powiat garwoliński- podkreślała senator Maria Koc. Dyrektor siedleckiej delegatury MKO Adam Skup powiedział, że ZS nr 2 w Garwolinie to nowoczesna szkoła, która kształci fachowców w swoich zawodach. Życzenia nauczycielom złożył również radny sejmiku mazowieckiego Krzysztof Żochowski, prezes Oddziału ZNP w Garwolinie Halina Poszytek, a poseł Teresa Wargocka  przesłała list gratulacyjny.

Medale i nagrody

Decyzją Zarządu Powiatu Garwolińskiego, 33 nauczycieli powiatowych placówek oświatowych otrzymało nagrody starosty „ w uznaniu za wzorowa realizację zadań dydaktyczno- wychowawczych oraz uzyskiwane wyniki nauczania. Wśród nagrodzonych byli: Ewa Flaga, Izabela Odziemczyk- Dadas, Anna Gruszczyńska, Dorota Mucha, Dariusz Wiącek, Dariusz Zegadło (ZS nr 2 w Garwolinie), Marzena Tudek, Tomasz Turek, Agnieszka Stanaszek, Agnieszka Szyszkowska, Sławomir Miernicki, Mariusz Owczarczyk (ZS nr 1 w Garwolinie), Joanna Ostrowska, Mariola Kostyra- Talarek, Emilia Piętka (LO  Garwolin), Lilla Nawrocka, Katarzyna Piesio, Zofia Pikulska-Matryba, Wiktoria Sieradzka, Ewa Tomaszewska (ZS w Miętnem), Leszek Urawski, Marta Głodała (ZSP w Sobolewie), Sylwia Tomaszek (LO Żelechów), Jacek Mucha, Edyta Odziemczyk, Adam Kalata, Wojciech Mosior (ZSP w Żelechowie), Monika Tarczyńska (ZSS nr 1 w Garwolinie), Katarzyna Gągała, Katarzyna Naber (SOSW w Trzciance), Waldemar Kuszmierek, Melania Domarecka (SOSW w Przyłęku).

Srebrnym Krzyżem Zasługi uhonorowana została dyrektor ZS nr 2 Ewa Flaga. Medale Złote za Długoletnią Służbę otrzymali: Urszula Maligłowka, Barbara Kalbarczyk, Stanisław Jóźwiak /ZS nr 2/, Ewa Gałązka, Jadwiga Walenda /LO im. Marszałka Piłsudskiego/, Waldemar Kuszmierek /SOSzW w Przyłęku/. Srebrne Medale za Długoletnią Służbę wręczono Wojciechowi Wawrowi, Edycie Bedełek, Agnieszce Zawada, Dariuszowi Wiącek i Dariuszowi Zegadło /wszyscy z ZS nr 2/. Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę odznaczono: Agnieszkę Żak /ZS nr 2/, Mariolę Kostyra- Talarek i Agnieszkę Żak /LO im. Marszałka Piłsudskiego/. Medalami Komisji Edukacji Narodowej nagrodzono Iwonę Kiełt, Iwonę Górską, Marcina Woźniaka /ZS nr 2/ oraz Ewę Pawełek /LO im. Marszałka Piłsudskiego/.

Na zakończenie obchodów był występ młodzieży szkolnej pod kierunkiem Małgorzaty Biernackiej i Łucji Tobiasz.

Relacja Waldemara Jaronia

POSŁUCHAJ

ZOBACZ ZDJĘCIAWJ/Garwolin/DW
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • MR
  2022-10-31 22:08:28

  arrow

  Jak sienie myle Dyrektor ZSP w Żelechowie też dorabia do pensij w innych szkołąch.

 • Nauczyciel
  2022-10-30 09:42:08

  arrow

  Czy na pewno pan dyrektor z Żelechowa zasługuje na nagrodę?

 • wójek
  2022-10-30 08:59:25

  arrow

  skoro tak mało zarabiaja nauczyciele i dyrektorzy szkół to niech upiblicznia swoje pity do publicznego wgladu, wówczas okaze sie cała prawda

 • absolwent3
  2022-10-29 19:03:57

  arrow

  skoro tak starostwo tak dba o szkoły to dlaczego w wyborach nauczyciele głosuja na czerwona organizacje znp i komunistów w polsce.

 • niepedagogiczny 2022-10-28 13:19:09 2022-10-28 17:38:58
  2022-10-29 15:52:58

  arrow

  To nie jest odosobniony przypadek bo wielu dyrektorów szkół dorabia do skromnych pensji w innych szkołach. Prezes ZNP też ale w niepublicznej szkole.

 • Absolwent 21
  2022-10-29 14:31:08

  arrow

  Tak, panowie starostowie dbają o szkoły.

 • Absolwent 99
  2022-10-29 09:40:45

  arrow

  Pan Starosta dba o szkoły. Brawo

 • niepedagogiczny 2022-10-28 13:19:09
  2022-10-28 17:38:58

  arrow

  Taki ogrom pracy a niektórzy muszą dorabiać na pół etatu jako nauczyciel wspomagający w szkole podstawowej.

 • do niepedagogiczny
  2022-10-28 14:16:50

  arrow

  Pisząc: Zastanawia mnie nagroda dla dyrektorki ze szkoły specjalnej nr 1 w Garwolinie. Za co? Bo chyba nie „ w uznaniu za wzorowa realizację zadań dydaktyczno- wychowawczych oraz uzyskiwane wyniki nauczania" wystawiasz sobie świadectwo jak podchodzisz ty i pewnie jeszcze wielu do specyfiki edukacji specjalnej. Wyobraź sobie , że dyrekcja tej szkoły jak i nauczyciele tam pracujący wkładają ogrom serca, wiedzy i właśnie dzięki temu te dzieci osiągają sukces edukacyjnym na dla swojego poziomu i rodzaju dysfunkcji
  Gratulacje pani dyrektor.

 • niepedagogiczny
  2022-10-28 13:19:09

  arrow

  Nie da się ukryć, że starostwo dba o oświatę na miarę swoich możliwości, bo potrzeb jeszcze trochę jest. Myślę, że mają co świętować organ prowadzący i pracownicy oświaty.
  Zastanawia mnie nagroda dla dyrektorki ze szkoły specjalnej nr 1 w Garwolinie. Za co? Bo chyba nie „ w uznaniu za wzorowa realizację zadań dydaktyczno- wychowawczych oraz uzyskiwane wyniki nauczania".

 • Ukłony
  2022-10-28 11:57:31

  arrow

  Jeśli we wszystkich Szkołach prowadzonych przez Powiat Garwoliński byliby tacy Dyrektorzy jak Pani Ewa Flaga, to bylibyśmy czołówką Województwa, co nie znaczy że obecnie jest źle, ale mogłoby być lepiej.

 • Internauta
  2022-10-28 11:05:27

  arrow

  Dyrektor Delegatury w Siedlcach mówiąc o tym, że kadra nauczycielska w szkołach zawodowych "starzeje się" nie miał chyba na myśli szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez powiat garwoliński. Zdjęcia mówią same za siebie, że kadra jest młoda i w przypadku kobiet ładna.

 • absolwent
  2022-10-28 09:34:26

  arrow

  Gratulacje dla Pani dyrektor Ewy Flaga.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Caritas dla niepełnosprawnych
2023-02-16 14:38:58 Kategoria:

Rozumiejąc potrzeby osób z niepełnosprawnością Caritas Diecezji Drohiczyńskiej od lutego 2010 r. prowadzi Diecezjalny Ośrodek Wsparcia dla Osób Niepełnosprawnych...

więcej »
foto

Serwer Dell T330 – nowoczesne rozwiązanie dla małych...
2023-02-16 12:21:10 Kategoria:

Sewer to niezawodne urządzenie powszechnie wykorzystywane w wielu firmach. Przede wszystkim sprzęt cechuje się wysoką wydajnością oraz gwarancją bezpieczeństwa...

więcej »
foto

Na jakie telewizory warto zwrócić uwagę?
2023-02-16 11:25:20 Kategoria:

Choć nie milkną dyskusję, jaki telewizor LED byłby najlepszy, czy może trafniejszym wyborem byłyby telewizory LCD, plazma czy też zaawansowane technologicznie modele....

więcej »
foto

Jak mierzyć postępy działań SEO?
2023-02-15 11:06:39 Kategoria:

SEO, czyli Search Engine Optimization (optymalizacja stron pod wyszukiwarki internetowe) jest to zestaw technik stosowanych do zwiększenia widoczności witryny internetowej w...

więcej »
foto

Na co zwrócić uwagę, kupując pościel?
2023-02-14 12:48:01 Kategoria:

Sypialnia jest tą częścią domu, w której szuka się relaksu i spokoju. Wchodząc do niej tuż przed snem, powinna dawać poczucie bezpieczeństwa i być oazą po nawet...

więcej »
foto

Dlaczego młodzi ludzie coraz częściej inwestują na...
2023-02-14 10:39:26 Kategoria:

Przyjrzymy się, jak wygląda inwestowanie w akcje. Jak przygotowują się do tego młodzi inwestorzy? Czy giełda jest dla każdego?

więcej »
foto

Jak zacząć przygodę z pływaniem?
2023-02-13 10:48:46 Kategoria:

Aktywność fizyczna jest niezbędna do zachowania zdrowia, jednak nie każda dyscyplina będzie odpowiednia dla wszystkich. Jedni z nas wolą sporty siłowe, inni spokojną...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

O tym się mówi... Poranna rozmowa na antenie KRP
2023-02-09 16:07:30 Kategoria:

Codziennie, od poniedziałku do piątku o godz. 8:12 polecamy "O tym się mówi..." poranną rozmowę w Katolickim Radiu Podlasie. Gośćmi Marcina Jabłkowskiego i Andrzeja...

więcej »


Garwolin

w lewoLipiec 2024w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje