R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Wielkie święto garwolińskich seniorów
2022-11-23 10:52:50 Artykuł czytany 166 razy


Nie dzień, a cały tydzień trwały miejskie obchody Światowego Dnia Seniora. „Garwoliński Tydzień Seniora” był pełen rozmaitych wrażeń. Był czasem radosnych spotkań ze sportem i kulturą, okazją do wymiany doświadczeń i aktywnego spędzenia czasu, a także do zadbania o własne zdrowie.


Cykl wydarzeń został przygotowany specjalnie z myślą o osobach starszych.  W programie miejskich obchodów Światowego Dnia Seniora znalazły się koncerty, zajęcia sportowe, spektakl teatralny, wystawa, potańcówka oraz akcja przypominająca seniorom, że zdrowie jest najważniejsze i warte o nie dbać! Uroczysta inauguracja „Garwolińskiego Tygodnia Seniora” odbyła się w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury. Gości przywitali organizatorzy wydarzenia: przewodnicząca Klubu Seniora w Garwolinie Grażyna Makulec, dyrektor Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Garwolinie Iwona Poreda oraz dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie Jarosław Kargol. Nie zabrakło także zaproszonych gości. - Jak myślę o seniorach z Garwolina, to wiem, że tu jest energia, witalność, radość z życia, zaraźliwa chęć bycia wśród ludzi i dzielenia się tym, co wy macie najlepszego. Dzielicie się swoim doświadczeniem życiowym, a tej energii i witalności pozazdrościłoby wam wielu sporo młodszych ludzi. Cieszę się, że mogę z wami współpracować – mówiła podczas uroczystego otwarcia Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego. O działaniu i dobrej współpracy z seniorami mówiła także burmistrz Garwolina. - Chciałabym wam dzisiaj podziękować za wszystkie wspólne przedsięwzięcia, za pomysły, którymi się dzielimy i uczymy się jedni od drugich. Z radością patrzę, jak się rozwijacie, jak do Klubu Seniora przychodzą nowe osoby, które swoim zapałem chcą zarażać innych – podkreślała Marzena Świeczak.

Bezpośrednio po uroczystym otwarciu dla seniorów zaśpiewała Katarzyna Zawada - absolwentka wydziału wokalno- aktorskiego Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu oraz pianistka. Wokalistka wykonała największe przeboje Anny German, Anny Jantar, Ireny Jarockiej czy Violetty Villas i zachwyciła swoim głosem zebraną publiczność.

10 listopada seniorzy spędzili aktywnie. „Sport łączy pokolenia” - pod takim hasła w Pływalni Miejskiej „Garwolanka” odbyły się zajęcia dla nich. Babciom i dziadkom mogli także towarzyszyć wnukowie. W programie znalazły się zajęcia aqua fitness, gry, zabawy i konkursy w wodzie.

11 listopada, w ramach Narodowego Święta Niepodległości, seniorzy wzięli udział w wieczornych śpiewankach patriotycznych w sali konferencyjnej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Wspólnym śpiewom przewodniczyli: Tadeusz Talarek oraz zespół Klubu Seniora w Garwolinie „Chwilo Trwaj”. Artyści wspólnie z publicznością wykonali piosenki żołnierskie i pieśni patriotyczne. Wcześniej na górnym holu odbył się wernisaż wystawy prac malarskich seniorów pt. „Abstrakcja i nie tylko… w malarstwie”. Prace można podziwiać do końca listopada.

12 listopada seniorzy przenieśli się do słonecznych Włoch. O godzinie 18:00 w sali konferencyjnej CSiK rozpoczął się wieczór włoski, podczas którego dla publiczności zaśpiewał tenor Sergio Bettas i Julia Hanke.

„Biała Niedziela” to akcja profilaktyczna, w ramach której seniorzy mogli skorzystać z bezpłatnych badań oraz konsultacji lekarskich. Na seniorów czekali lekarze specjaliści – między innymi: ortopeda, diabetolog, kardiolog, urolog, pulmunolog. Bezpłatnie można także było wykonać EKG, pomiar ciśnienia tętniczego, badanie poziomu cukru we krwi.

Garwoliński Tydzień Seniora zakończył się 14 listopada, w przypadający Światowy Dzień Seniora. O godzinie 18:00 w strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej odbyło się podsumowanie wszystkich wydarzeń oraz prezentacja spektaklu przygotowanego przez seniorów dla seniorów „Miłość i teleopieka”. Po nim wszyscy ruszyli na parkiet, by zatańczyć jak za dawnych lat,  w klimacie swojej młodości.

Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego, a organizatorami - Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie, Klub Seniora w Garwolinie, Stowarzyszenie Calos Cagathos.

Patronat honorowy nad Garwolińskim Tygodniem Seniora objęła Burmistrz Miasta Garwolina Marzena Świeczak oraz Janina Ewa Orzełowska – członek zarządu województwa mazowieckiego.

GALERIA ZDJĘĆInf. pras.

WJ/Garwolin/DW
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Caritas dla niepełnosprawnych
2023-02-16 14:38:58 Kategoria:

Rozumiejąc potrzeby osób z niepełnosprawnością Caritas Diecezji Drohiczyńskiej od lutego 2010 r. prowadzi Diecezjalny Ośrodek Wsparcia dla Osób Niepełnosprawnych...

więcej »
foto

Serwer Dell T330 – nowoczesne rozwiązanie dla małych...
2023-02-16 12:21:10 Kategoria:

Sewer to niezawodne urządzenie powszechnie wykorzystywane w wielu firmach. Przede wszystkim sprzęt cechuje się wysoką wydajnością oraz gwarancją bezpieczeństwa...

więcej »
foto

Na jakie telewizory warto zwrócić uwagę?
2023-02-16 11:25:20 Kategoria:

Choć nie milkną dyskusję, jaki telewizor LED byłby najlepszy, czy może trafniejszym wyborem byłyby telewizory LCD, plazma czy też zaawansowane technologicznie modele....

więcej »
foto

Jak mierzyć postępy działań SEO?
2023-02-15 11:06:39 Kategoria:

SEO, czyli Search Engine Optimization (optymalizacja stron pod wyszukiwarki internetowe) jest to zestaw technik stosowanych do zwiększenia widoczności witryny internetowej w...

więcej »
foto

Na co zwrócić uwagę, kupując pościel?
2023-02-14 12:48:01 Kategoria:

Sypialnia jest tą częścią domu, w której szuka się relaksu i spokoju. Wchodząc do niej tuż przed snem, powinna dawać poczucie bezpieczeństwa i być oazą po nawet...

więcej »
foto

Dlaczego młodzi ludzie coraz częściej inwestują na...
2023-02-14 10:39:26 Kategoria:

Przyjrzymy się, jak wygląda inwestowanie w akcje. Jak przygotowują się do tego młodzi inwestorzy? Czy giełda jest dla każdego?

więcej »
foto

Jak zacząć przygodę z pływaniem?
2023-02-13 10:48:46 Kategoria:

Aktywność fizyczna jest niezbędna do zachowania zdrowia, jednak nie każda dyscyplina będzie odpowiednia dla wszystkich. Jedni z nas wolą sporty siłowe, inni spokojną...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

O tym się mówi... Poranna rozmowa na antenie KRP
2023-02-09 16:07:30 Kategoria:

Codziennie, od poniedziałku do piątku o godz. 8:12 polecamy "O tym się mówi..." poranną rozmowę w Katolickim Radiu Podlasie. Gośćmi Marcina Jabłkowskiego i Andrzeja...

więcej »


Garwolin

w lewoCzerwiec 2024w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje