R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Żelechów: piękne jubileusze małżeńskich par /ZDJĘCIA/
2022-10-24 11:28:29 Artykuł czytany 602 razy


Wyjątkowe pary z gminy Żelechów świętowały złote, szmaragdowe i diamentowe gody. Z tej okazji prezydent RP przyznał 22 małżeństwom medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, które w jego imieniu wręczał burmistrz Łukasz Bogusz.


Małżeńskie jubileusze są obchodzone w naszej, polskiej tradycji szczególnie uroczyście. Wielokrotnie mówiono, że takie jubileusze, to piękne świadectwo dojrzałości ludzi, którzy postanowili kiedyś iść razem przez życie i tego słowa dotrzymali.

W dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny, na wniosek burmistrza Żelechowa Łukasza Bogusza, prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda przyznał Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Otrzymali je:

Józefa i Stanisław Banasiowie
Anna i Władysław Boguszowie
Anna i Jan Celejowie
Danuta i Henryk Dudowie
Krystyna i Józef Gliwkowie
Teresa i Kazimierz Jędrzejewscy
Janina i Ludwik Kosińscy
Krystyna i Tadeusz Kossyrowie
Lucyna i Marek Kowalscy
Adolfa i Andrzej Krawczykowie
Teresa i Tadeusz Lakowscy
Genowefa i Tadeusz Mikuskowie
Maria i Jan Muchowie
Irena i Jan Osińscy
Jolanta i Witold Rybitwowie
Grażyna i Andrzej Samerytowie
Barbara i Witold Terczyńscy
Teresa i Stanisław Więckowscy
Wacława i Stanisław Wojdowie
Halina i Mieczysław Zalewscy
Franciszka i Ryszard Zduniakowie
Halina i Edward Zowczakowie

Wręczenia medali dokonał burmistrz Łukasz Bogusz w asyście członka Zarządu Powiatu Garwolińskiego Krzysztofa Ośki  przewodniczącego Rady Miejskiej w Żelechowie Daniela Kocielnika.

Tradycją jubileuszy złotych godów organizowanych przez żelechowski samorząd jest celebrowanie również kolejnych rocznic długoletniego pożycia małżeńskiego. Podczas uroczystości okolicznościowy Medal Burmistrza Żelechowa za przeżycie w małżeństwie 55 i 60 lat otrzymali:

Jadwiga i Bolesław Dziubakowie (55 lat)
Natalia i Stanisław Figielscy (55 lat)
Danuta i Adam Koziełowie (55 lat)
Jadwiga i Mieczysław Marczakowie (55 lat)
Helena i Stanisław Soćko (55 lat)
Jadwiga i Henryk Wojdowie (55 lat)
Zofia i Mieczysław Kwaśniewscy (60 lat)
Leokadia i Jan Parzyszkowie (60 lat)
Natalia i Ryszard Płudowscy (60 lat)

Wszyscy odznaczeni podczas uroczystości jubilaci otrzymali również okolicznościowe dyplomy, kwiaty i upominki od samorządu powiatowego i gminnego.

Po uroczystym wręczeniu medali głos zabrał gospodarz uroczystości burmistrz Łukasz Bogusz, składając jubilatom gratulacje za przeżycie tak pięknej, wspólnej drogi życia oraz życząc jak najlepszego zdrowia, pogody ducha oraz życzliwej opieki najbliższych na wiele następnych lat. Słowa uznania dla jubilatów oraz życzenia na kolejne wspólnie przeżyte lata skierowali też obecni na uroczystości goście.

W imieniu odznaczonych jubilatów głos zabrał Mieczysław Marczak, który podziękował burmistrzowi Żelechowa za pamięć o długoletnich parach małżeńskich i zorganizowanie uroczystości, a wszystkim odznaczonym złożył serdeczne życzenia.

 Po oficjalnej części uroczystości na salę wniesiono okolicznościowy tort. Była lampka szampana i tradycyjne sto lat. Gdy pojawiły się dźwięki muzyki Jubilaci oraz zaproszeni goście chętnie wyruszyli na parkiet ośrodka kultury.

Oprócz wymienionych w tekście, wśród gości uroczystości byli proboszcz żelechowskiej parafii ks. prałata Eugeniusz Filipiuk i ks. prałata Kazimierz Stańczuk, a jubileuszową galę prowadziła kierownik USC Beata Talarek.

ZOBACZ ZDJĘCIAna podst. inf. UM

WJ/Garwolin/DW
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Caritas dla niepełnosprawnych
2023-02-16 14:38:58 Kategoria:

Rozumiejąc potrzeby osób z niepełnosprawnością Caritas Diecezji Drohiczyńskiej od lutego 2010 r. prowadzi Diecezjalny Ośrodek Wsparcia dla Osób Niepełnosprawnych...

więcej »
foto

Serwer Dell T330 – nowoczesne rozwiązanie dla małych...
2023-02-16 12:21:10 Kategoria:

Sewer to niezawodne urządzenie powszechnie wykorzystywane w wielu firmach. Przede wszystkim sprzęt cechuje się wysoką wydajnością oraz gwarancją bezpieczeństwa...

więcej »
foto

Na jakie telewizory warto zwrócić uwagę?
2023-02-16 11:25:20 Kategoria:

Choć nie milkną dyskusję, jaki telewizor LED byłby najlepszy, czy może trafniejszym wyborem byłyby telewizory LCD, plazma czy też zaawansowane technologicznie modele....

więcej »
foto

Jak mierzyć postępy działań SEO?
2023-02-15 11:06:39 Kategoria:

SEO, czyli Search Engine Optimization (optymalizacja stron pod wyszukiwarki internetowe) jest to zestaw technik stosowanych do zwiększenia widoczności witryny internetowej w...

więcej »
foto

Na co zwrócić uwagę, kupując pościel?
2023-02-14 12:48:01 Kategoria:

Sypialnia jest tą częścią domu, w której szuka się relaksu i spokoju. Wchodząc do niej tuż przed snem, powinna dawać poczucie bezpieczeństwa i być oazą po nawet...

więcej »
foto

Dlaczego młodzi ludzie coraz częściej inwestują na...
2023-02-14 10:39:26 Kategoria:

Przyjrzymy się, jak wygląda inwestowanie w akcje. Jak przygotowują się do tego młodzi inwestorzy? Czy giełda jest dla każdego?

więcej »
foto

Jak zacząć przygodę z pływaniem?
2023-02-13 10:48:46 Kategoria:

Aktywność fizyczna jest niezbędna do zachowania zdrowia, jednak nie każda dyscyplina będzie odpowiednia dla wszystkich. Jedni z nas wolą sporty siłowe, inni spokojną...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

O tym się mówi... Poranna rozmowa na antenie KRP
2023-02-09 16:07:30 Kategoria:

Codziennie, od poniedziałku do piątku o godz. 8:12 polecamy "O tym się mówi..." poranną rozmowę w Katolickim Radiu Podlasie. Gośćmi Marcina Jabłkowskiego i Andrzeja...

więcej »


Garwolin

w lewoLipiec 2024w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje