R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Kolarze Ekierta stawili czoła i rowery pogodzie
2022-10-06 14:56:41 Artykuł czytany 91 razy


W minioną niedzielę w Uninie pod Garwolinem odbyła się dziewiąta edycja Memoriału Piotra Ekierta. W tegorocznym wyścigu pogoda dyktowała warunki, lecz mimo wymagającej aury na starcie stawiło się 75 kolarzy. Najstarszy w wieku 71 lat, a najmłodszy 2 lat. Impreza organizowana przez Garwolińskie Stowarzyszenie Kolarskie Horyzont ponownie zakończyła się sukcesem.


Sportowcy tradycyjnie upamiętnili zmarłego w 2014 roku Piotra Ekierta – zasłużonego dla miasta i powiatu garwolińskiego sportowca, trenera, organizatora turystyki, społecznika i wychowawcy młodzieży. Wydarzenie od blisko dekady integruje amatorów jazdy zarówno tych mniej jak i bardziej wprawionych w kolarstwo oraz łączy sportową rywalizację z rekreacją i wypoczynkiem. Przed zawodami na cmentarzu parafialnym w Garwolinie wspólnie z rodziną Piotra Ekierta i kolarzami uczestnicy memoriału zapalili znicze na jego grobie.  - Pogoda w tym roku wyjątkowo mocno wpłynęła zarówno na decyzje o udziale w memoriale jak i dyktowała styl jazdy oraz prędkość. Mimo to 75 kolarzy stawiło jej czoła – podsumowuje zawody Krystian Jończyk prezes GSK Horyzont. - W trudnych warunkach odbył się tegoroczny wyścig. Deszcz, śliska nawierzchnia drogi oraz wiatr boczny i czołowy były dodatkowymi utrudnieniami dla kolarzy. W krajobrazie wyścigów kolarskich defekty rowerów czy kraksy są codziennością, zwłaszcza przy takich warunkach atmosferycznych jakie mieliśmy w niedziele. Dlatego i nas nie ominęły, ale całe szczęście nie zagrażające życiu. Nie odnotowano kraksy wynikłej np. z wadliwego zabezpieczenia skrzyżowań czy z przeszkód lub stanu nawierzchni dróg. Dziękuję wszystkim tym, którzy pomogli nam w zapewnieniu bezpiecznego ścigania i bezkolizyjnego przejazdu w tym funkcjonariuszom Policji z Garwolina, druhom z Ochotniczych Straży Pożarnych w Uninie, Chęcinach, Zgórzu, Przykorach, Goździku i Głoskowie, Maluszkowcom z Garwolina, obsłudze medycznej Mały TransMed Marcin Kępka oraz firmie Cartex. No i oczywiście Piotrowi, który gdzieś tam u góry czuwał nad nami – dodaje.

Ze względu na dłuższe dystanse, największe emocje towarzyszyły sportowcom szosowym. Spośród sześciu kobiet, które wystartowały w KOPEN, najszybszą zawodniczką była zwyciężczyni ubiegłorocznej edycji Magdalena Kizerwetter-Świda. Dystans 40 km pokonała ze średnią prędkością blisko 33 km/h. Nieco szybszy na tym samym dystansie okazał się Jacek Piekut, który był pierwszy w M50 i M60 + ze średnią blisko 36 km/h. Wśród mężczyzn na dystansie 60 km najlepiej popisał się na rowerze Radosław Rękawek. Wykręcając średnią blisko 40 km/h obronił ubiegłoroczny tytuł najszybszego kolarza w MOPEN (M20, M30, M40).
Wszystkie galerie zdjęć z wyścigu znajdą Państwo na facebookowym profilu organizatora

Garwolińskiego Stowarzyszenie Kolarskie “Horyzont” pod linkiem www.facebook.com/gskhoryzont

Wyniki IX Memoriału im. Piotra Ekierta
KATEGORIA DZIECI

Chłopcy 0-6 lat dystans 1km
1 miejsce Staś DOROSZ
2 miejsce Grześ WYGLADAŁA
3 miejsce Jurek DOROSZ
Chłopcy 7-11 lat dystans 2km
1 miejsce Mikołaj BUREK
2 miejsce Filip SZULC
3 miejsce Kacper DĘBOWSKI
Dziewczynki 7-11 lat dystans 2km
1 miejsce Lena WŁODARCZYK
2 miejsce Maja MIKULSKA
Chłopcy 12-15 lat dystans 3km
1 miejsce Ignacy BUREK
Dziewczynki 12-15 lat dystans 3km
1 miejsce Maria JOŃCZYK

KATEGORIA ROWER DOWOLNY

K OPEN - 1 okrążenie /20 km
I miejsce Monika RULAK
II miejsce Kinga WŁODARCZYK
III miejsce Zofia WŁODARCZYK
M OPEN - 1 okrążenie /20 km
I miejsce Paweł BALCERZAK
II miejsce Piotr MAZUR
III miejsce Mariusz EKIERT

KATEGORIA ROWER SZOSOWY
K OPEN - 2 okrążenia / 40 km
I miejsce Magdalena KIZERWETTER-ŚWIDA
II miejsce Sandra MUSIAŁ
III miejsce Katarzyna PAKULSKA
M OPEN - 3 okrążenia / 60 km
I miejsce Radosław RĘKAWEK
II miejsce Paweł TETER
III miejsce Michał MAJ
M20 - 3 okrążenia /60 km
I miejsce Mateusz MIKULSKI
II miejsce Błażej KOPUT
III miejsce Patryk DĘBIŃSKI
M30 - 3 okrążenia /60 km
I miejsce Paweł TETER
II miejsce Konrad KOC
III miejsce Przemysław ANTOSZEK
M40 - 3 okrążenia /60 km
I miejsce Radosław RĘKAWEK
II miejsce Michał MAJ
III miejsce Mirosław JAWNIK
M50 - 2 okrążenia /40 km
I miejsce Jacek PIEKUT
II miejsce Tomasz JANISIEWICZ
III miejsce Brunon CZABOK
M60+  - 2 okrążenia /40 km
I miejsce Waldemar RUSOWICZ
II miejsce Andrzej POLAK
III miejsce Henryk GÓRSKI

PREMIE LOTNE ROWER SZOSOWY
Radosław RĘKAWEK - M20,M30,M40
Jacek PIEKUT - MJUNIOR,M50,M60+
Magdalena KIZERWETTER-ŚWIDA - KOPEN

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: burmistrz miasta Garwolina Marzena Świeczak, starosta garwoliński Mirosław Walicki, wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk, wójt gminy Górzno Waldemar Sabak.

Współorganizatorami wydarzenia byli: Miasto GARWOLIN, Powiat GARWOLIŃSKI, Gmina GARWOLIN, Gmina GÓRZNO, Stowarzyszenie TRUCHTACZ.pl, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Gminne Centrum Animacji Kultury w Sulbinach.
Obsługa fotograficzna wydarzenia: DANIEL KWAŚNIEWSKI Fotografia
Partnerami wydarzenia są: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Uninie, Klub Seniora w Garwolinie, Maluszkowcy Garwolin, Ochotnicze Straże Pożarne z Unina, Chęcin, Zgórza, Przykór, Goździka, Głoskowa, Policja Garwolin, zabezpieczenie medyczne Mały TransMed Marcin Kępka, sklep i serwis rowerowy AWBIKE24.pl, firma OSKO-PLAST, sklep motoryzacyjny CARTEX, sklep i serwis rowerowy PALMAR, firma BRÜGGEN POLSKA, salon BELLISSIMA Meble Garwolin BLACK RED WHITE, sklep PEPEK SPORT GARWOLIN, firma POLARGOS, drukarnia CENTRUM DRUKU, Bartosz Szoszka.

Szczegółowe informacje o kolarskich eventach, zdjęcia z wyścigów, zapowiedzi i relacje znajdziecie na ich facebookowym profilu https://www.facebook.com/gskhoryzont

Piotr Ekiert – zasłużony dla miasta i powiatu garwolińskiego sportowiec, organizator turystyki, społecznik i wychowawca młodzieży. Od 1962 roku był zawodnikiem, a później grającym trenerem Garwolińskiego Klubu Sportowego „Wilga”. Na kilka lat związał się z Promnikiem Łaskarzew, a później powrócił do “GKS Wilga, gdzie był działaczem sportowym, a także trenerem drużyn młodzieżowych, seniorskich i oldboys.

Był wieloletnim członkiem Zarządu Powiatowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i ratownikiem, nauczycielem wychowania fizycznego, a także instruktorem w sanatorium neuropsychiatrycznym w Garwolinie, gdzie pracował z dziećmi uzależnionymi od substancji psychoaktywnych.

Organizował obozy sportowe m.in. piłkarskie, kolarskie, narciarskie. Był założycielem i prezesem Turystycznego Klubu Kolarskiego „Starówka” Garwolin. Organizował biegi narciarskie w słynnej „Ekiertówce” w Sławinach, nazywanej przez niektórych garwolińskimi Jakuszycami.

Odznaczony m.in. brązowym Krzyżem Zasługi od prezydenta RP za całokształt pracy,  tytułem „Zasłużony dla Powiatu Garwolińskiego” w 2008 roku, tytułem „Zasłużony dla Miasta Garwolina” nadanym pośmiertnie w 2018 roku.

Zmarł 7 września 2014 roku w trakcie przygotowań do kolejnej imprezy kolarskiej.

ZDJĘCIAInf. pras.
WJ/Garwolin
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • utu, utu, kawał drutu
    2022-10-06 20:29:22

    arrow

    a co tu robi radna powiatowa?

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Caritas dla niepełnosprawnych
2023-02-16 14:38:58 Kategoria:

Rozumiejąc potrzeby osób z niepełnosprawnością Caritas Diecezji Drohiczyńskiej od lutego 2010 r. prowadzi Diecezjalny Ośrodek Wsparcia dla Osób Niepełnosprawnych...

więcej »
foto

Serwer Dell T330 – nowoczesne rozwiązanie dla małych...
2023-02-16 12:21:10 Kategoria:

Sewer to niezawodne urządzenie powszechnie wykorzystywane w wielu firmach. Przede wszystkim sprzęt cechuje się wysoką wydajnością oraz gwarancją bezpieczeństwa...

więcej »
foto

Na jakie telewizory warto zwrócić uwagę?
2023-02-16 11:25:20 Kategoria:

Choć nie milkną dyskusję, jaki telewizor LED byłby najlepszy, czy może trafniejszym wyborem byłyby telewizory LCD, plazma czy też zaawansowane technologicznie modele....

więcej »
foto

Jak mierzyć postępy działań SEO?
2023-02-15 11:06:39 Kategoria:

SEO, czyli Search Engine Optimization (optymalizacja stron pod wyszukiwarki internetowe) jest to zestaw technik stosowanych do zwiększenia widoczności witryny internetowej w...

więcej »
foto

Na co zwrócić uwagę, kupując pościel?
2023-02-14 12:48:01 Kategoria:

Sypialnia jest tą częścią domu, w której szuka się relaksu i spokoju. Wchodząc do niej tuż przed snem, powinna dawać poczucie bezpieczeństwa i być oazą po nawet...

więcej »
foto

Dlaczego młodzi ludzie coraz częściej inwestują na...
2023-02-14 10:39:26 Kategoria:

Przyjrzymy się, jak wygląda inwestowanie w akcje. Jak przygotowują się do tego młodzi inwestorzy? Czy giełda jest dla każdego?

więcej »
foto

Jak zacząć przygodę z pływaniem?
2023-02-13 10:48:46 Kategoria:

Aktywność fizyczna jest niezbędna do zachowania zdrowia, jednak nie każda dyscyplina będzie odpowiednia dla wszystkich. Jedni z nas wolą sporty siłowe, inni spokojną...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

O tym się mówi... Poranna rozmowa na antenie KRP
2023-02-09 16:07:30 Kategoria:

Codziennie, od poniedziałku do piątku o godz. 8:12 polecamy "O tym się mówi..." poranną rozmowę w Katolickim Radiu Podlasie. Gośćmi Marcina Jabłkowskiego i Andrzeja...

więcej »


Garwolin

w lewoLipiec 2024w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje