Podobnie jak nasi bracia i siostry kroczący fizycznie do tronu Matki Bożej Częstochowskiej wsłuchiwaliśmy się w konferencje opierające się na rozważaniach proponowanych na każdy dzień pielgrzymki podlaskiej, odmawialiśmy różaniec oraz odprawiliśmy drogę krzyżową. W modlitwę różańcową angażowali się przedstawicie parafialnych wspólnot oraz poszczególnych stanów i służb.
Przewodnik duchowej pielgrzymki w naszej parafii, ks. Sławomir Pękała zadbał o to, by był to dla wszystkich czas zbliżenia się do boskiej wizji rodziny oraz spotkania z drugim człowiekiem i Bogiem w modlitwie. Liczna grupa służby muzycznej złożona z dzieci i młodzieży pod kierunkiem katechetki, pani Beaty Grzechnik przez swą posługę wprowadzała pielgrzymów w modlitwę uwielbienia, przebłagania i prośby.
Każdy dzień pielgrzymi duchowi kończyli odśpiewaniem apelu jasnogórskiego w jedności z grupą 14c z dekanatu adamowskiego pielgrzymki pieszej, w której podążała do Matki Bożej bardzo liczna grupa naszych parafian.
Patronami naszej pielgrzymki byli błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński oraz św. Charbel, których obrazy i relikwie prowadziły nas przez kolejne dni duchowych zmagań z własną słabością, zniechęceniem i innymi przeciwnościami.
Każdy dzień duchowej pielgrzymki był poświęcony innej tematyce: był dzień modlitwy za kapłanów oraz o nowe święte powołania do kapłaństwa, dzień poświęcony roli mężczyzny w rodzinie, roli kobiety, był dzień dzieci, dzień służby ojczyźnie, był również dzień misyjny, bo i takie powołanie jest wpisane w wizję chrześcijańskiej rodziny. Tego dnia mieliśmy przyjemność gościć już po raz drugi w naszej parafii ks. Grzegorza, który od 22 lat pracuje misyjnie w Peru. Mogliśmy obejrzeć zdjęcia i posłuchać opowieści księdza Grzegorza o wyzwaniach codziennej pracy misjonarza.
13 sierpnia odprawiliśmy we wspólnocie pielgrzymkowej nabożeństwo fatimskie z lampionami, którego trasa zawiodła nas pod misyjny krzyż ustawiony na cmentarzu w czasie tegorocznych misji świętych w parafii.
Ukoronowaniem duchowego pielgrzymowania była procesja z kwiatami przyniesionymi przez każdego z pielgrzymów ku czci Maryi 14 sierpnia. Przeszliśmy pieszo ten etap, by szczególnie odczuć łączność z pielgrzymami wchodzącymi tego dnia na Jasną Górę. Kwiaty posłużyły do udekorowania świątyni na uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej. Podziękowaniom dla księdza przewodnika oraz poszczególnych grup włączających się w organizację duchowej pielgrzymki w naszej parafii nie było końca, a ks. Sławek już zapowiedział spotkanie popielgrzymkowe, na którym pielgrzymi duchowi i piesi będą mogli razem uwielbiać Pana Boga.
GALERIA ZDJĘĆ
.jpg)
.jpg)
Agnieszka Osial [ja]