Do „Kapsuły Czasu” włożono list do przyszłych pokoleń, herb i flagę Łukowa oraz różaniec podarowany przez księdza Jerzego Cąkałę, który otrzymał go na 30-lecie swoich święceń kapłańskich. Do kapsuły trafiły także m.in. maskotka miasta, figurka tancerzy przekazana przez „Łukowiaków”, medal z Ośrodka Sportu i Rekreacji z Biegów im. księdza Brzóski, okolicznościowa karta poświęcona Bronisławowi Chącińskiemu, jubileuszowa tabliczka Bears Riders i Girls Riders, 1 grosz i 5 złotych wybite w 2022 roku, a także zdjęcia i filmy na pendrivie obrazujące życie miasta.
„Ta kapsuła, którą umieściliśmy w podstawie Krzyża Misyjnego zostanie na zawsze. Nie wiemy kto to odczyta. Ale mam nadzieję, że te osoby będą wiedziały jak ważne jest dla nas nasze miasto. I miejmy nadzieję, że za kilkadziesiąt lub kilkaset lat, koś zaduma się nad tym co umieściliśmy w kapsule i pomyśli o nas dobrze” - mówił przewodniczący Rady Miasta Krzysztof Okliński. A gospodarz miejsca, ksiądz proboszcz Jerzy Cąkała, tak podsumował dzisiejszą uroczystość: „To dobry początek, tego wszystkiego co na Placu Narutowicza się dokonuje. To przesłanie do przyszłych pokoleń. Dla mnie jako proboszcza to przede wszystkim docenienie działalności Ojców Pijarów, którzy tu przez wiele lat pracowali. Niebawem będzie tu Krzyż Misyjny. Krzyż, który będzie łączył te ważne wydarzenia i te patriotyczne, i religijne. I dzisiaj prosimy Pana Boga o to, żeby to co zostało zapoczątkowane, z Bożą pomocą było dokończone”.
Umieszczenie „Kapsuły Czasu” w podeście Krzyża Misyjnego przypadło w udziale burmistrzowi Piotrowi Płudowskiemu. W tym akcie towarzyszyli mu radni, pracownicy urzędu oraz mieszkańcy miasta. Wiadomość do przyszłych pokoleń została wysłana.
ZDJĘCIA
AKup/MR