R E K L A M AMIASTO SIEDLCE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Spotkanie młodych z papieskim błogosławieństwem
2021-10-09 11:12:57 Artykuł czytany 958 razy


W piątkowy wieczór w Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Siedleckiej odbyło się Nocne Czuwanie Młodych. Na wydarzenie, bezpośrednio po spotkaniu z papież Franciszkiem w Watykanie, przybył bp Grzegorz Suchodolski. Przekazał, że Ojciec Święty na wiadomość, że dziś w Siedlcach odbywa się spotkanie młodzieży, wszystkim obecnym z serca błogosławi.


Tematem pierwszego, w tym roku duszpasterskim, spotkania były słowa Jana Pawła II: „Różaniec to skarb, który trzeba odkryć”. W czuwaniu uczestniczyły grupy młodzieży wraz z duszpasterzami z Siedlec, Kłoczewa, Adamowa, a także przedstawiciele siedleckich parafii.Po zawiązaniu wspólnoty, pierwszym punktem była konferencja ks. Grzegorza Suwały – wikariusza parafii św. Jana Chrzciciela w Parczewie, a od niedawna diecezjalnego duszpasterza osób zawierzonych Jezusowi w niewolę miłości przez ręce Maryi.

Ks. Grzegorz dzieląc się swoim świadectwem, najpierw wskazywał na to, że wszystko co ma w życiu jest wyproszone przez Maryję. Czas tradycyjnych nabożeństw majowych i październikowych, nawiedzanie sanktuarium w Kodniu to moment kiedy Maryi zawierzał, oddawał swoje życie. - Różaniec to skarb, który trzeba odkryć i potem nieustannie odkrywać go na nowo.  Ja ten skarb odkrywam systematycznie od 17 lat mojego życia. – wskazywał ks. Suwała.

W konferencji wskazano, że na różaniec warto spojrzeć w perspektywie relacji przyjacielskiej. - Kiedy jesteśmy z kimś w jakiejś relacji to stopniowo wpuszczamy go do naszego życia i codzienności. Nie jest łatwo dzielić z kimś swoje życie, swoją przeszłość, szczególnie tą bolesną. Żeby wpuścić kogoś w tajemnice naszego życia musimy czuć się bezpiecznie, musimy zaufać. Kiedy to się stanie to powoli wprowadzamy go w nasze doświadczenie, w nasze życie – mówił ks. Grzegorz Suwała.

Młodzi poprzez konferencję poznali, że różaniec to czas kiedy stajemy w prawdzie o sobie, kiedy można zdjąć wszystkie maski, które nosimy na co dzień. Moment modlitwy różańcowej to wejście w tajemnice życie Jezusa i Maryi, odkrycie przed Nimi prawdy swojego życia. - Różaniec to skarb, i dla każdego z nas, na dany czas naszego życia ten skarb będzie czymś innym. Jedno jest pewne, że ten skarb jest przygotowywany na każdą chwilę naszego życia i tam czeka, tylko czy Ty chcesz go odnaleźć i zabrać do swojego życia – wskazywał kapłan. W nawiązaniu do filmu „Pasja” ks. Suwała wskazywał na trzy obrazy, które są istotne w zrozumieniu różańca: nasłuchiwanie Jezusa, rozumienie bez słów i przyjmowanie codzienności. To dzięki temu modlitwa różańcowa szykuje nas do prawdziwego życia, które jest stawaniem się sługą Jezusa i Maryi.

Kolejnym punktem wieczornego spotkania było świadectwo Kamila Majchrzaka. Mówił o swoim nawróceniu, które ciągle trwa, a także o tym jak modlitwa różańcowe zmieniła jego życie. Dzielił się swoim doświadczeniem tego jak odkrywać różaniec, aby nie był monotonny czy nudny. Młodzi obecni na spotkaniu mogli wysłuchać świadectwa doświadczenia mocy wstawiennictwa Matki Bożej, tej która jest „pełna łaski” i jak Boża łaska może przemieniać życie człowieka.

Nocne Czuwanie Młodych było także czasem wspólnego śpiewu, doświadczenia wspólnoty. Był także moment na adorację Najświętszego Sakramentu i wspólną modlitwę różańcową.
Centralnym punktem była Eucharystia, której przewodniczył ks. bp Grzegorz Suchodolski. Wraz z innymi kapłanami Panu Bogu polecał intencje młodych naszej diecezji.

Homilię podczas Mszy św. wygłosił ks. Radosław Piotrowski - diecezjalny duszpasterz młodzieży. Mówił, że człowiek może być błogosławiony - szczęśliwy, kiedy będzie słuchał i żył Bożym słowem.

– Pan daje nam słowo. Na nasze, często tak powtarzane ‹‹masakra››, ‹‹mi to obojętne››, Bóg wskazuje: słuchaj mego słowa, bądź mu posłuszny, a będziesz szczęśliwy – mówił ks. Radosław.

Kolejne spotkanie już 12 listopada. Hasłem spotkania będą słowa: „Bóg, Honor, Ojczyzna”.


ZOBACZ ZDJĘCIA

Ks. Marek Weresa

wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Adam Białczak
tel. 500 187 558
a.bialczak@radiopodlasie.pl
|
|
|
Monika Jabłkowska
tel. 512 111 737
jablkowska.m@radiopodlasie.pl
|
|
|
Andrzej Ilczuk
tel. 502 173 757
andrzej.ilczuk@radiopodlasie.pl
|
|
|
Kamil Skorupski
tel. 504 838 118
skorupski@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

O tym się mówi... Poranna rozmowa na antenie KRP
2023-02-09 16:07:30 Kategoria:

Codziennie, od poniedziałku do piątku o godz. 8:12 polecamy "O tym się mówi..." poranną rozmowę w Katolickim Radiu Podlasie. Gośćmi Marcina Jabłkowskiego i Andrzeja...

więcej »


foto

Caritas dla niepełnosprawnych
2023-02-16 14:38:58 Kategoria:

Rozumiejąc potrzeby osób z niepełnosprawnością Caritas Diecezji Drohiczyńskiej od lutego 2010 r. prowadzi Diecezjalny Ośrodek Wsparcia dla Osób Niepełnosprawnych...

więcej »
foto

Serwer Dell T330 – nowoczesne rozwiązanie dla małych...
2023-02-16 12:21:10 Kategoria:

Sewer to niezawodne urządzenie powszechnie wykorzystywane w wielu firmach. Przede wszystkim sprzęt cechuje się wysoką wydajnością oraz gwarancją bezpieczeństwa...

więcej »
foto

Na jakie telewizory warto zwrócić uwagę?
2023-02-16 11:25:20 Kategoria:

Choć nie milkną dyskusję, jaki telewizor LED byłby najlepszy, czy może trafniejszym wyborem byłyby telewizory LCD, plazma czy też zaawansowane technologicznie modele....

więcej »
foto

Jak mierzyć postępy działań SEO?
2023-02-15 11:06:39 Kategoria:

SEO, czyli Search Engine Optimization (optymalizacja stron pod wyszukiwarki internetowe) jest to zestaw technik stosowanych do zwiększenia widoczności witryny internetowej w...

więcej »
foto

Na co zwrócić uwagę, kupując pościel?
2023-02-14 12:48:01 Kategoria:

Sypialnia jest tą częścią domu, w której szuka się relaksu i spokoju. Wchodząc do niej tuż przed snem, powinna dawać poczucie bezpieczeństwa i być oazą po nawet...

więcej »
foto

Dlaczego młodzi ludzie coraz częściej inwestują na...
2023-02-14 10:39:26 Kategoria:

Przyjrzymy się, jak wygląda inwestowanie w akcje. Jak przygotowują się do tego młodzi inwestorzy? Czy giełda jest dla każdego?

więcej »
foto

Jak zacząć przygodę z pływaniem?
2023-02-13 10:48:46 Kategoria:

Aktywność fizyczna jest niezbędna do zachowania zdrowia, jednak nie każda dyscyplina będzie odpowiednia dla wszystkich. Jedni z nas wolą sporty siłowe, inni spokojną...

więcej »

Siedlce

w lewoMaj 2023w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje