Uczestnicy koncertu zaśpiewali najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Wystąpili m.in.: Miejskie Przedszkole nr 25 w Siedlcach, Alicja Domańska (Zespół Szkolno- Przedszkolny w Skórcu), Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Łosicach, Miejskie Przedszkole nr 27 z Oddziałami Integracyjnymi w Siedlcach, Przedszkole Publiczne w Żelkowie Kolonii, Zespół Szkół Specjalnych w Sokołowie Podlaskim, Zespół Oświatowy w Pruszynie, Miejskie Przedszkole nr 20 w Siedlcach ,Miejskie Przedszkole nr 25 Siedlce, Lena Bareja Zespół Oświatowy w Stoku Lackim, Tymoteusz Trojanowski Szkoła Podstawowa w Zbuczynie Szkoła Podstawowa nr 1 Siedlce, Miejskie Przedszkole nr 27 z Oddziałami Integracyjnymi w Siedlcach, Paulina Krasuska, Franciszek Piskorz Zespół Szkół Muzycznych, Zespół Oświatowy w Żelkowie Kolonii, Gabriela Seroczyńska Zespół Oświatowy w Pruszynie, Niepubliczne Przedszkole i żłobek „Bajkowa wyspa”, Julia Skóra SOSW w Stoku Lackim, Zespół Oświatowy w Stoku Lackim Warsztat Terapii Zajęciowej Siedlce, Miejskie Przedszkole nr 15 w Siedlcach Natalia Leszczuk, Hanna Jurzyk z zespołem, Warsztat Terapii Zajęciowej w Kisielanach, Ewelina Soćko z zespołem SOSW Siedlce
Wszyscy zgromadzeni tego dnia w CKiS w Siedlcach, mogli posłuchać wykonań zarówno solistów, duetów oraz całych zespołów. Występujący, zarażali entuzjazmem. Atmosfera była radosna, świąteczna i nastrojowa. Nie zabrakło także odpowiedniej oprawy dekoracyjnej. Scena została przyozdobiona lampionami. Pojawiła się choinka i żłóbek z dzieciątkiem. Każda z placówek na środową uroczystość, stworzyła własne, autorskie stroje. Pojawiły się czapki mikołaja, kostiumy aniołków oraz stroje ludowe. Jako pierwsi zaśpiewali organizatorzy- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Stoku Lackim. Każdy z wykonawców otrzymał po występie dyplom i nagrodę za udział w uroczystości. Dyplomy za udział i nagrody wręczali m.in. Artur Wrzosek zastępca Wójta Gminy Suchożebry, Małgorzata Cepek- Wicestarosta siedlecki, Mirosław Bieniek- Dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Stoku Lackim, Jerzy Osiak z Nadleśnictwa Siedlce. Znalazł się także czas na wspólne zdjęcia.
Wspólne kolędowanie sprawia, że polska tradycja śpiewania kolęd i pastorałek nie zanika. Przyczynia się za to do umacniania relacji międzyludzkich, przełamywania barier w społeczeństwie, a także rozwijania talentów i pasji. Kolejna edycja, już szósta z kolei, planowana jest na 2024r.
>>> GALERIA ZDJĘĆ <<<
KCH [ja]