
Reżyser towarzyszył z kamerą trójce światowej sławy glacjologów w badaniach prowadzonych na lodowych przestrzeniach Grenlandii. Niezwykle widowiskowe zdjęcia, piękno surowej grenlandzkiej przyrody, ale także ważne pytania dotyczące zmian klimatycznych zachodzących na Ziemi, tempa topnienia lodowców i podnoszenia się poziomu oceanów, a do tego zapierające dech w piersiach sceny zejścia w głąb lodowców.
.jpg)
Seans poprzedzi rozmowa z Marzeną Stańską, profesor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, pełniącą obecnie obowiązki dyrektora Instytutu Nauk Biologicznych na tej uczelni. Obszar badań naukowych Marzeny Stańskiej to zoologia, arachnologia i ekologia, przyglądanie się wpływom procesów naturalnych i działalności człowieka na różnorodność gatunków. Czy zmiany klimatu wpływają na nasze najbliższe otoczenie, co możemy zrobić, by powstrzymać procesy niszczące naturę? Te tematy na pewno pojawią się w rozmowie, którą poprowadzi Agnieszka Osmólska-Ilczuk. Prof. Stańska przyznaje, że bardzo na sercu leży jej popularyzowanie wiedzy naukowej i chętnie bierze udział we wszystkich projektach, które temu służą. Często bywa także w dalekich podróżach, kocha muzykę klasyczną i literaturę.
Tej dobrej literatury mogą także spodziewać się widzowie w ramach upominków. Wydawnictwo Czarne przekazało bowiem w prezencie dla widzów „Kina z Pasją” reporterskie książki Ilony Wiśniewskiej „LUD” i „MIGOT”, opowiadające o życiu grenlandzkiej społeczności.

aoi [ja]