Na wystawie zaprezentowano prace artystki, które powstały w latach 2017-22. Były to zarówno rzeźby pełnoplastyczne, jak i prace medalierskie. Część eksponowanych dzieł m.in. rzeźba „Świętego Franciszka” czy „ Melodia”, powstały podczas przewodu doktorskiego artystki i to właśnie one na wystawie zwracały największą uwagę. Rzeźba św. Franciszka stworzona została z ogromnej ilości włókien misternie ułożonych, (sznurki, juta , płótno lniane), pojawiły się także plakiety: Droga do Damaszku III z cyklu moi Święci (w glinie, złoceniach), postać św. Aleksandry (brąz), Sen św. Wojciecha, św. Sebastian oraz Droga do Damaszku.
To co urzeka w pracach artystki, to użycie nietypowych połączeń materiałów. Aleksandra Mazurkiewicz śmiało eksperymentuje i sięga po m.in. jutę, płótno lniane, wełnę, a nawet szkło. Szczególną rolę w jej twórczości zajmuje sznurek. Pokrywa nim płaszczyzny swoich prac tworząc na nich graficzno-rysunkowe struktury, które „łapią światło”. Subtelna gra światłocieni nadaje rzeźbom lekkości i nowego wymiaru artystycznego.
Na wystawie Mazurkiewicz pojawili nie tylko koneserzy sztuki rzeźbiarskiej, ale także studenci UPH, lokalne media, przyjaciele i bliscy artystki.
Wystawa będzie otwarta to 10 marca w godzinach pracy galerii A na Wydziale Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Przyrodniczo- Humanistycznego w Siedlcach przy ul. Żytniej 39.
GALERIA ZDJĘĆ
.jpg)
.jpg)
.jpg)
KCH [ja]