W kategorii „gazetka” wygrał „KopereEk” wydawany przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Siedlcach.
W kategorii „strony internetowe” zwyciężyły strony Orkiestry Dętej OSP Garwolin i IV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Łukowie.


.jpg)
.jpg)
Mniej na papierze, a więcej w cyberprzestrzeni. W ciągu siedmiu lat konkursu „Wielka Czcionka” jego punkt ciężkości przesunął się z drukowanych gazetek na strony internetowe i blogi. Te pierwsze ciągle istnieją i często osiągają wysoki poziom edytorski, jednak liczebnie przeważa internet.
Stworzenie atrakcyjnej, sprawnie działającej i często aktualizowanej strony nie jest wcale proste, ale być może niedługo będą się tego uczyć już najmłodsi. Podczas dzisiejszego podsumowania tegorocznej edycji naszego konkursu mówił o tym sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Tadeusz Sławecki: – Profesorowie, którzy zajmują się nauczaniem informatyki, składają do MEN wnioski, żeby uczyć programowania już w szkole podstawowej. Uważają, że szkoła ponadgimnazjalna to już za późno. I rzeczywiście są konkursy, które pokazują, że już dzieci z V i VI klasy potrafią tworzyć strony internetowe i programować.
Podobnie postrzega przyszłość lokalnych redakcji sponsor „Wielkiej Czcionki”, firma Intel: – Wspieramy inicjatywy edukacyjne na całym świecie. Szczególnie takie, które promują świadome wykorzystanie technologii i zaangażowanie młodych ludzi w procesie zdobywania wiedzy i dzielenia się nią. Redakcje tych gazetek i stron pokazują, jak można z tej technologii skorzystać. Cieszymy się więc, że te laptopy wesprą je w jeszcze lepszym wykorzystaniu tej technologii i w tworzeniu coraz lepszych publikacji – powiedział Andrzej Grzybowski, dyr. ds. rozwoju sektora edukacyjnego.
AB/DJ