REGION
Radiowa Niedziela 10 października
2021-10-08 16:08:14 Artykuł czytany 294 razy
W niedzielę, 10 października kapłani pracujący w Katolickim Radiu Podlasie, w ramach Radiowej Niedzieli, odwiedzą parafie: św. Stanisława Biskupa Męczennika w Komarnie, parafię Św. Jana Chrzciciela w Uhrusku oraz parafię Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim.
Proboszczem parafii św. Stanisława Biskupa Męczennika w Komarnie jest ks. kan. Stanisław Smoliński. Pierwotny kościół murowano-drewniany wybudowano w 1844 r. Obecna świątynia murowana została wzniesiona w latach 1987-1990 z inicjatywy ks. Tadeusza Lewczuka oraz parafian.
Proboszczem parafii św. Jana Chrzciciela w Uhrusku jest ks. Wojciech Gawałko. Parafię erygowano w 1551 r. Pierwszy kościół drewniany wybudował Mikołaj Uchrowiecki. Obecną świątynię murowaną wzniesiono w 1671 r. z inicjatywy Mikołaja Podoskiego i Teofila Grzybowskiego, dziedziców uhruskich. W 1807 r. pożar zniszczył wnętrze kościoła. W latach 1833-1838 odbudowano i powiększono świątynię.
Proboszczem parafii Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim jest ks. kan. Krzysztof Kisielewicz. Parafię erygował biskup drohiczyński Władysław Jędruszuk 3 lipca 1993 r. Początkowo nabożeństwa były sprawowane w wybudowanej w 1980 r. kaplicy. 28 sierpnia 1993 r. do kościoła sprowadzono relikwie św. Siostry Faustyny i na mocy dekretów biskupów Władysława Jędruszuka i Jana Chrapka podniesiono świątynię do rangi sanktuarium. W latach 1996 – 2008 wzniesiono świątynię murowaną.
Katolickie Radio Podlasie przekaze parafiom odwiedzanym w ramach Radiowej Niedzieli medyczne maseczki trzywarstwowe, ufundowane przez TW Plast.
Katolickie Radio Podlasie od początku swojego istnienia promuje dobrą książkę, a także wydawnictwa, które ją wydają. Na antenie od poniedziałku do piątku o godz. 13:15 emitowana jest audycja "Exlibris"prowadzona przez Agnieszkę Osmólską-Ilczuk oraz Joannę Kuczborską. Omawiane są w niej nowości wydawnicze. Słuchaczom i sympatykom rozgłośnia proponuje duet, który zawsze się sprawdza: książkę oraz kawę. Podczas Radiowej Niedzieli będzie sprzedawana kawa wypalana przez Siedlecką Manufakturę Kawy.
Podczas Radiowej Niedzieli będą sprzedawane książki m.in. wydawnictwa Unitas
Martyrologium czyli Męczeństwo Unii na Podlasiu cz.1
Publikacja jest reprintem książki z 1905r. napisanej przez ks. Józefa Pruszkowskiego o męczeństwie Unitów na Podlasiu. Jest to zebrany przez niego z wiarygodnych źródeł opis heroizmu w wierze, którego owocem była męczeńska śmierć Unitów. Książka wydana została w 25 rocznicę beatyfikacji Błogosławionych Wincentego Lewoniuka i 12 Towarzyszy, Męczenników z Pratulina, Unitów Podlaskich, których wyniósł na ołtarze św. Jan Paweł II 6 października 1996 roku.
Martyrologium, czyli męczeństwo Unii na Podlasiu cz. 2
W tym roku, przypada okrągła 25. rocznica beatyfikacji Błogosławionych Wincentego Lewoniuka i 12 Towarzyszy, Męczenników z Pratulina, Unitów Podlaskich, których wyniósł na ołtarze św. Jan Paweł II 6 października 1996 roku. O męczeństwie Unitów na Podlasiu można przeczytać w najnowszej publikacji Wydawnictwa Unitas. "Martyrologium, czyli męczeństwo Unii na Podlasiu" cz. 2 - to zebrany przez ks. Józefa Pruszkowskiego (świadka tamtych wydarzeń) z wiarygodnych źródeł opis heroizmu w wierze, którego owocem była męczeńska śmierć Unitów - Błogosławionych Wincentego Lewoniuka i 12 Towarzyszy, Męczenników z Pratulina, Unitów Podlaskich.
Przewodnik Zelatora
Przewodnik zelatora, przygotowany przez ks. prof. Kazimierza Matwiejuka, jest bardzo pożyteczną pomocą nie tylko dla zelatorów. Zaproponowany układ modlitewnika sprawia, że w modlitwie różańcowej, w poszczególnych okresach roku liturgicznego, są kontemplowane najważniejsze czyny zbawcze Chrystusa.
Modlitewnik napisany dużą czcionką. W przewodniku znajduje się m.in. różaniec za zmarłych.
W październiku otaczamy modlitwą misjonarki i misjonarzy. Wydawnictwo Unitas dla najmłodszych przygotowało propozycję o tematyce misyjnej.
Ze świętymi na misjach
Ta piękna i ciekawa książka zaprasza małych chrześcijan, dziewczynki i chłopców, na wielką wyprawę misyjną. Tak właśnie! Przewodnikami na drodze głoszenia wszystkim ludziom Dobrej Nowiny o Panu Jezusie będą święci Kościoła katolickiego.
W książce znajdziemy pasjonujące biogramy (Święta Tereska od Dzieciątka Jezus, Święty Franciszek Ksawery, Święta Róża z Limy, Święta Józefina Bakhita i wiele innych postaci) i mnóstwo ciekawych informacji na temat krajów misyjnych i posługujących tam misjonarzy.
Dla ceniących dobrą zabawę i główkowanie na kolorowych stronach publikacji nie zabraknie quizów, zgadywanek i krzyżówek, dzięki którym wiele interesujących faktów w mig wpadnie do dziecięcych głów.
Małgorzata Kotwica - "Łzy Boga"
O swojej wierze, modlitwie, relacji z Bogiem i duchowej walce w sposób zadziwiająco szczery i nienarzucający się, opowiadają duchowni, dziennikarze, reżyserzy, aktorzy, a także ludzie, których być może nigdy nie zobaczymy na pierwszych stronach gazet, a których świadectwo tchnie świeżością żywej wiary. Pośród setek artykułów i reportaży, codziennie informujących nas o tragicznych wydarzeniach czy kłótniach polityków, zebrane w książce wywiady pokazują ludzi świadomych tego, kim są i dla kogo żyją, bo swoje życie budują na Chrystusie. Książka to fascynująca duchowa podróż przez ludzkie myśli, wartości, pragnienia, poszukiwania Boga i drugiego człowieka.
Łzy Boga, to zbiór prawdziwych i bardzo trudnych historii, które napisało życie. Nie nastawiaj się na lekką lekturę, którą po przeczytaniu odstawisz na półkę. To pozycja, która zmusza do refleksji, zatrzymania się choć na chwilę. Przejdziesz przez piekło życia opisanych zdarzeń, od pijackich libacji, przemoc w domu rodzinnym, kradzieże, rozboje, poprzez wykorzystywanie seksualne, dochodząc do przestępstwa i kary.
Więzienie, miejsce ohydne, brutalne, niemal egzotyczne dla „zwykłego zjadacza chleba”, inny świat, a jednak i tutaj toczy się życie, gdzie samotnie, w cierpieniu i opuszczeniu, z poduszką mokrą od łez wzywa się Boga. Brak rodziny, przyjaciół, kolegów, nikogo, totalna pustka… I do takiego miejsca przychodzi sam Jezus, dając miłość i nadzieję.
I tak oto ci, którym udało się wejść na drogę Prawdy, pomimo murów więziennych, stają się wolni. Ciało można zamknąć, ale duszy nie da się uwięzić. Napisane historie to nie tylko fakty, to przede wszystkim cel terapeutyczny. Zmierzenie się z brudami przeszłości daje formę oczyszczenia. Jest refleksją na nowe życie tak, aby lepiej funkcjonować w społeczeństwie, wyzbyć się drażniących nawyków i zacząć wszystko od nowa.
"Kwiaty Boga" Naiwne, puszczalskie, nieodpowiedzialne…? Dlaczego nie zbudowały szczęśliwych, udanych związków, dlaczego nie ustawiły się w życiu zawodowym, dlaczego musiały szukać schronienia u obcych ludzi?
Książka Kwiaty Boga zawiera prawdziwe historie kobiet, które spotykając się na co dzień z pogardą i niezrozumieniem społeczeństwa, są w istocie bohaterkami swojego życia… i życia swoich dzieci; które powstając z popiołów, na własnych barkach udźwignęły ciężar, na jaki wielu boi się nawet spojrzeć.
Ich życie nigdy nie będzie tematem podniosłego filmu, ich twarze nie znajdą się na okładkach gazet. Ten heroizm jest cichy, niepozorny, naznaczony mozolnym stawianiem nogi za nogą w drodze pod górę… i przez to możliwy w życiu każdego z nas.
"Święta Rita z Cascii" Autor tej książki nie tylko opowiada o Ricie jak historyk, który przeszukuje źródła i zbiera fakty, lecz także przybliża czytelnikowi jej postać na podstawie własnych przeżyć. Przez wiele lat poznawał duchowy klimat Cascii, a przede wszystkim ludzi przybywających do tamtejszego sanktuarium. Każde wydarzenie z życia Rity interpretuje w świetle słów Pisma Świętego, by w pełni pokazać jej świętość jako wzór godny naśladowania. Do wędrówki śladami Świętej z Roccaporeny i Cascii zachęcają też zdjęcia miejsc związanych z jej historią.
"Bajki na wszystkie pory roku" Autorem bajek jest ks. Zbigniew Sobolewski. Wydawać się może, że bajki to literatura przeznaczona tylko dla najmłodszych czytelników. Ale czy, aby na pewno? W prostych historiach zawarte są prawdy i wartości, którymi warto żyć nie tylko w okresie słodkiego dzieciństwa, ale zdecydowanie przez całe życie.
W czasie Radiowej Niedzieli będzie można zakupić różańce, ręcznie robione przez Siostry Benedyktynki od Nieustającej Adoracji Najświętszego Sakaramentu, zwane Sakramentkami.
Js
Zobacz także
Komentarze
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
-
Przyjęli Maryję do swoich domów
-
Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom
-
Stacja Siemiatycze... Dworzec PKP nocą
-
W styczniu doczekamy sie opadów śniegu...
-
List z kodymskiej parafii...
-
Szopki i dekoracje świątecznie w siedleckich kościołach
-
Bożonarodzeniowe Szopki w kościele w Siemiatyczach, Pobikrach, Czajach...
-
Pasterka 2020 I
-
Pasterka w kościele NMP Matki Kościoła w Łukowie
-
Dekoracja świąteczna w radzyńskim sanktuarium
-
Pasterka w kościele pw. Św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach
-
„OTO JA ODDAJĘ GO PANU” - POGRZEB IGNACEGO BIJATY
-
Profesjonalny warsztat dla twojego samochodu
-
Konferencja prasowa S. Izdebskiego
-
Protest w Zdanach cz. 2
-
Protest rolników w Zdanach
-
Hiszpański reżyser w Siedlcach
-
Wesoła Trójeczka – sprintem do maratonu
-
Koncert Kameralnej Orkiestry Akordeonowej Arti Sentemo - 2
-
Koncert Kameralnej Orkiestry Akordeonowej Arti Sentemo - 1
-
Koło Przyjaciół KRP z Zalesia świętowało 10-lecie istnienia
-
Piknik Koła Przyjaciół w Budzieszynie
-
Piknik Koła Przyjaciół w Budzieszynie
-
Piknik Koła Przyjaciół w Budzieszynie
Caritas dla niepełnosprawnych
2023-02-16 14:38:58 Kategoria:
Rozumiejąc potrzeby osób z niepełnosprawnością Caritas Diecezji Drohiczyńskiej od lutego 2010 r. prowadzi Diecezjalny Ośrodek Wsparcia dla Osób Niepełnosprawnych...
więcej »Serwer Dell T330 – nowoczesne rozwiązanie dla małych...
2023-02-16 12:21:10 Kategoria:
Sewer to niezawodne urządzenie powszechnie wykorzystywane w wielu firmach. Przede wszystkim sprzęt cechuje się wysoką wydajnością oraz gwarancją bezpieczeństwa...
więcej »Na jakie telewizory warto zwrócić uwagę?
2023-02-16 11:25:20 Kategoria:
Choć nie milkną dyskusję, jaki telewizor LED byłby najlepszy, czy może trafniejszym wyborem byłyby telewizory LCD, plazma czy też zaawansowane technologicznie modele....
więcej »Jak mierzyć postępy działań SEO?
2023-02-15 11:06:39 Kategoria:
SEO, czyli Search Engine Optimization (optymalizacja stron pod wyszukiwarki internetowe) jest to zestaw technik stosowanych do zwiększenia widoczności witryny internetowej w...
więcej »Na co zwrócić uwagę, kupując pościel?
2023-02-14 12:48:01 Kategoria:
Sypialnia jest tą częścią domu, w której szuka się relaksu i spokoju. Wchodząc do niej tuż przed snem, powinna dawać poczucie bezpieczeństwa i być oazą po nawet...
więcej »Dlaczego młodzi ludzie coraz częściej inwestują na...
2023-02-14 10:39:26 Kategoria:
Przyjrzymy się, jak wygląda inwestowanie w akcje. Jak przygotowują się do tego młodzi inwestorzy? Czy giełda jest dla każdego?
więcej »Jak zacząć przygodę z pływaniem?
2023-02-13 10:48:46 Kategoria:
Aktywność fizyczna jest niezbędna do zachowania zdrowia, jednak nie każda dyscyplina będzie odpowiednia dla wszystkich. Jedni z nas wolą sporty siłowe, inni spokojną...
więcej »Zapraszamy na audycje:
O tym się mówi... Poranna rozmowa na antenie KRP
2023-02-09 16:07:30 Kategoria:
Codziennie, od poniedziałku do piątku o godz. 8:12 polecamy "O tym się mówi..." poranną rozmowę w Katolickim Radiu Podlasie. Gośćmi Marcina Jabłkowskiego i Andrzeja...
więcej »- Jak wspierać osoby z chorobą... 2022-12-13 13:12:00 Kategoria:
- Radiowa nowenna przed jubileuszem... 2022-12-07 10:16:34 Kategoria:
- Festyn z okazji 30-lecia KRP w... 2022-11-25 10:54:35 Kategoria:
Co, gdzie, kiedy
Pon | Wt | Śr | Czw | Pią | So | Nd |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | ||||
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |
18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 |
25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 |
Najnowsze Informacje
Ostatnio komentowane
- Do Zabuża po nowym asfalcie
- Protest przewoźników w Koroszczynie
- Wręczono Nagrody Starosty Siedleckiego /ZDJĘCIA/
- Wozy bojowe amerykańskiej armii w Sokołowie Podlaskim
- Zmarł wieloletni komendant garwolińskiego hufca ZHP
- Emerytowani nauczyciele otrzymali ,,Pochodnie oświaty’’
- Czy w Łaskarzewie odkopano średniowieczną drewnianą drogę?
- 600-lecie Garwolina
- Czy w Łukowie może powstać galeria handlowa?
- Kościół na Brzeskiej po remoncie robi wrażenie!