Proboszczem parafii Św. Aleksego w Oleksinie jest ks. kanonik Andrzej Witkowski. Pierwotny kościół drewniany został wzniesiony w 1545 r., a jego fundatorem był Aleksy Boimski, właściciel ziemski. Dwa lata później Benedykt Izbiński, biskup poznański, utworzył parafię. W 1926 r. z inicjatywy ks. Marcelego Weissa, ówczesnego proboszcza, kościół gruntownie odrestaurowano i powiększono. Obecna świątynia drewniana została wybudowana w 1945 r.
Proboszczem parafii Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Serokomli jest ks. kanonik Henryk Domański. Pierwotny kościół drewniany datowany jest na poł. XIV w. W latach 1930-1940 wybudowano obecną, murowaną świątynię. Siedem lat po zakończeniu budowy kościół konsekrował biskup Ignacy Świrski.
Proboszczem parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Komarówce Podlaskiej jest ks. kanonik Mieczysław Pociejuk. Pierwszy kościół drewniany, wybudowano na początku XVIII w. Obecny kościół parafialny wzniesiono w latach 1907-1910. W 1933 r. został konsekrowany przez biskupa Franciszka Jaczewskiego.
Podczas Radiowej Niedzieli będą sprzedawane książki
Małgorzata Pabis - "Maryja płacze na Ukrainie"

Wznowienie książki "Maryja płacze na Ukrainie" ukazuje się w dramatycznym dla naszych sąsiadów, ale i całego świata momencie. Historia bowiem znów zatoczyła koło i Rosja napadła na Ukrainę. Jakże nie spojrzeć dziś z zupełnie innej perspektywy na wydarzenia w Niżankowicach, które opisaliśmy kilka lat temu w niniejszej publikacji. Jakże nie uznać łez Matki Bożej wylanej na ukraińskiej ziemi jako przestrogi przed tym, co zdarzyło się obecnie.
W małym kościółku tuż za polską granicą z Ukrainą, całkiem niedawno, bo w 2005 roku, zapłakała figura Matki Bożej. Nie towarzyszyły temu objawienia, nie było orędzi, były tylko łzy…
Na początku 2014 roku świat stanął na krawędzi globalnego konfliktu zbrojnego. Oczy wszystkich zwrócone zostały na Ukrainę.
Czy te dwa wydarzenia są ze sobą związane? Dlaczego Maryja zapłakała na tamtej ziemi? Czy Matka Boża płakała tylko nad Ukrainą, czy może nad całym światem? Czy Jej łzy były zapowiedzią wydarzeń, do których niedawno doszło za naszą wschodnią granicą?
Troje dziennikarzy pojechało na miejsce cudownych wydarzeń, by szukać odpowiedzi na te pytania. Ta książka jest owocem ich dziennikarskiego śledztwa prowadzonego w Niżankowicach i pierwszą publikacją na ten temat.

Naiwne, puszczalskie, nieodpowiedzialne…? Dlaczego nie zbudowały szczęśliwych, udanych związków, dlaczego nie ustawiły się w życiu zawodowym, dlaczego musiały szukać schronienia u obcych ludzi?
Książka Kwiaty Boga zawiera prawdziwe historie kobiet, które spotykając się na co dzień z pogardą i niezrozumieniem społeczeństwa, są w istocie bohaterkami swojego życia… i życia swoich dzieci; które powstając z popiołów, na własnych barkach udźwignęły ciężar, na jaki wielu boi się nawet spojrzeć.
Ich życie nigdy nie będzie tematem podniosłego filmu, ich twarze nie znajdą się na okładkach gazet. Ten heroizm jest cichy, niepozorny, naznaczony mozolnym stawianiem nogi za nogą w drodze pod górę… i przez to możliwy w życiu każdego z nas.

Ten modlitewnik to prawdziwe kompendium wiedzy o życiu św. Rity i skarbnica modlitw za jej pośrednictwem.
Oprócz szczegółowego życiorysu zawiera również dokładne omówienie orędzia św. Rity, a także teksty dwóch przemówień papieża Jana Pawła II poświęconych tej świętej. Zamieszczone w nim modlitwy są bardzo różnorodne: od krótszych wezwań w konkretnych problemach, takich jak brak potomstwa, choroba czy rozpadające się małżeństwo, przez litanie, koronki i nowenny, po nabożeństwo piętnastu czwartków ku czci św. Rity, drogę krzyżową, różaniec oraz rozbudowane przygotowanie ze Świętą z Cascii do sakramentu pokuty i pojednania.

"Jezu Ty się tym zajmij..." Tę modlitwę - akt zawierzenia zna dzisiaj niemal cały świat. Tym, który ją oznajmił światu był Sługa Boży - ks. Dolindo Ruotolo. Ta książeczka to pierwsza w Polsce ilustrowana historia jego życia przeznaczona dla najmłodszych czytelników. Ozdobiona pięknymi ilustracjami zapoznaje dzieci z tą niezwykłą postacią. Czyta się jednym tchem! WIĘCEJ

Wesołe i radosne krasnoludki opowiadają cudowne bajki, wachlują chmurką słońce. WIĘCEJ
Js