Proboszczem parafii Św. Sebastiana w Brzezinach jest ks. Mariusz Szyszko. Franciszek Socha Chomentowski wybudował kościół drewniany w 1683 r., a następnego roku została utworzona parafia. Z biegiem lat dobudowano część murowaną. Obecnie świątynia jest częściowo drewniana, a częściowo murowana.
Proboszczem parafii Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Górkach jest ks. Andrzej Aftyka. Pierwszy kościół istniał już w 1471 r. Budowę obecnej świątyni parafialnej rozpoczął w 1517 r. Mikołaj Niemiera, marszałek litewski, a zakończył w 1622 r. Wojciech Niemiera, wojewoda podlaski. Świątynię konsekrował w 1698 r. biskup łucki Franciszek Prażmowski.
Proboszczem parafii Nawiedzenia NMP w Bejdach jest ks. Tadeusz Kowalski. Pierwszy kościół drewniany, wybudowano w latach 1940-1945. Parafię erygowano w 1946 r. Obecny kościół parafialny murowany wzniesiono w latach 1987-1990 dzięki zaangażowaniu ks. Stanisława Staręgi oraz parafian.
Homilie w parafii Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Górkach k. Łosic wygłosi ks. Marek Bieńkowski. Do parafii Św. Sebastiana w Brzezinach pojedzie ks. Paweł Broński. W parafii Nawiedzenia NMP w Bejdach gościć będzie ks. Marek Weresa, a w parafii Zwiastowania NMP w Makarówce – ks. Przemysław Świderski.
Podczas Radiowej Niedzieli będą sprzedawane książki
Czasem potrzeba niebanalnych rozwiązań. Warto próbować wszystkiego, co może przybliżyć ludzi do Boga. Nie możemy stać bezczynnie, trzeba działać, wychodzimy w związku z tym na zewnątrz, by głosić Dobrą Nowinę. Jezus nauczał na łodzi. Idąc Jego wzorem, wchodzimy więc na barkę. To miejsce, w którym można się oderwać od pędu rzeczywistości i na poważnie pobyć z Bogiem. Oddajemy w wasze ręce książkę, w której w nietuzinkowy i nowatorski sposób prawdziwe autorytety, ludzie Kościoła mówią o Bogu. Jesteśmy przekonani, że ta publikacja poruszy wasze serca i będzie dobrą lekturą, która opowie, jak wielkiego mamy Stwórcę i jak wiele może On dla nas zrobić.
Jakim człowiekiem tak naprawdę był św. Józef? Jakie charyzmaty skrywa i kim jest dziś dla nas opiekun Świętej Rodziny? Wydaje się, że zbyt często szufladkujemy św. Józefa do scen bożonarodzeniowych. Tymczasem autor prowadzi czytelnika przez bardzo różnorodne zagadnienia pozwalające poznać i zrozumieć tę wielowymiarową postać.
Dzięki tak szerokiemu ujęciu tematu mamy szansę dostrzec świętego na miarę naszych czasów, które wymagają autorytetów, ojców duchowych, ale też obrońców naszej wiary. Rozważania o św. Józefie przeplatane są licznymi modlitwami opatrzonymi Imprimatur, a mnogość ilustracji pozwoli wyobrazić sobie, jak na przestrzeni wieków i kultur ludzie wyobrażali sobie rolę św. Józefa w dziele zbawienia. Mówienie o Józefie to nie tylko pobożne gadanie, gdyż postać ta ma w historii zbawienia swoje wielkie znaczenie i zadanie, choć dostrzeżono to dość późno. Warto więc nie tracić czasu i odkryć dla siebie tego wyjątkowego świętego z całym jego bogactwem.

Nieznany, sensacyjny epizod związany z ocaleniem Jana Pawła II z zamachu staje się pretekstem dla polskiego dziennikarza do rozpoczęcia fascynującego śledztwa. Jednak to nie polityczne kulisy wydarzenia są w centrum jego dociekań. Znacznie bardziej intrygujące okazuje się pytanie: kto i jak w rocznicę objawień fatimskich ocalił Papieża przed pewną śmiercią? Czy to możliwe, że miała w tym swój udział pewna włoska augustianka, mistyczka i duchowa córka Ojca Pio? Czy to właśnie ona była tą zakonnicą, o której sam zamachowiec powiedział, że powstrzymała go przed kolejnym strzałem? Dlaczego nikt inny nie zauważył jej na placu św. Piotra, a policji nie udało się jej znaleźć? Jakie tajemnice kryło bogate życie siostry Rity Montelli? Znakomicie, żywo, w reporterskim stylu napisana książka z gatunku tych, których nie sposób odłożyć przed przeczytaniem ostatniej strony.

Ten modlitewnik to prawdziwe kompendium wiedzy o życiu św. Rity i skarbnica modlitw za jej pośrednictwem.
Oprócz szczegółowego życiorysu zawiera również dokładne omówienie orędzia św. Rity, a także teksty dwóch przemówień papieża Jana Pawła II poświęconych tej świętej. Zamieszczone w nim modlitwy są bardzo różnorodne: od krótszych wezwań w konkretnych problemach, takich jak brak potomstwa, choroba czy rozpadające się małżeństwo, przez litanie, koronki i nowenny, po nabożeństwo piętnastu czwartków ku czci św. Rity, drogę krzyżową, różaniec oraz rozbudowane przygotowanie ze Świętą z Cascii do sakramentu pokuty i pojednania.

"Jezu Ty się tym zajmij..." Tę modlitwę - akt zawierzenia zna dzisiaj niemal cały świat. Tym, który ją oznajmił światu był Sługa Boży - ks. Dolindo Ruotolo. Ta książeczka to pierwsza w Polsce ilustrowana historia jego życia przeznaczona dla najmłodszych czytelników. Ozdobiona pięknymi ilustracjami zapoznaje dzieci z tą niezwykłą postacią. Czyta się jednym tchem! WIĘCEJ
Js