Proboszczem parafii Św. Jakuba Apostoła w Piotrowicach jest ks. Józef Bielawski. Pierwszy kościół wybudowano pod koniec XVI w. Obecną świątynię murowaną wzniesiono w 1801 r. Jej fundatorami byli Jan i Antoni z rodu Ostrorogów oraz Józef Bombek. Z inicjatywy ks. Michała Pióro kościół powiększono i gruntownie przebudowano w latach 1896-1899.
Homilie w parafii Narodzenia Św. Jana Chrzciciela w Poizdowie wygłosi ks. Marek Bieńkowski. Do parafii Św. Jakuba Apostoła w Piotrowicach pojedzie ks. Marek Weresa.
Podczas Radiowej Niedzieli będą sprzedawane książki
Czasem potrzeba niebanalnych rozwiązań. Warto próbować wszystkiego, co może przybliżyć ludzi do Boga. Nie możemy stać bezczynnie, trzeba działać, wychodzimy w związku z tym na zewnątrz, by głosić Dobrą Nowinę. Jezus nauczał na łodzi. Idąc Jego wzorem, wchodzimy więc na barkę. To miejsce, w którym można się oderwać od pędu rzeczywistości i na poważnie pobyć z Bogiem. Oddajemy w wasze ręce książkę, w której w nietuzinkowy i nowatorski sposób prawdziwe autorytety, ludzie Kościoła mówią o Bogu. Jesteśmy przekonani, że ta publikacja poruszy wasze serca i będzie dobrą lekturą, która opowie, jak wielkiego mamy Stwórcę i jak wiele może On dla nas zrobić.
Jakim człowiekiem tak naprawdę był św. Józef? Jakie charyzmaty skrywa i kim jest dziś dla nas opiekun Świętej Rodziny? Wydaje się, że zbyt często szufladkujemy św. Józefa do scen bożonarodzeniowych. Tymczasem autor prowadzi czytelnika przez bardzo różnorodne zagadnienia pozwalające poznać i zrozumieć tę wielowymiarową postać.
Dzięki tak szerokiemu ujęciu tematu mamy szansę dostrzec świętego na miarę naszych czasów, które wymagają autorytetów, ojców duchowych, ale też obrońców naszej wiary. Rozważania o św. Józefie przeplatane są licznymi modlitwami opatrzonymi Imprimatur, a mnogość ilustracji pozwoli wyobrazić sobie, jak na przestrzeni wieków i kultur ludzie wyobrażali sobie rolę św. Józefa w dziele zbawienia. Mówienie o Józefie to nie tylko pobożne gadanie, gdyż postać ta ma w historii zbawienia swoje wielkie znaczenie i zadanie, choć dostrzeżono to dość późno. Warto więc nie tracić czasu i odkryć dla siebie tego wyjątkowego świętego z całym jego bogactwem.

Nieznany, sensacyjny epizod związany z ocaleniem Jana Pawła II z zamachu staje się pretekstem dla polskiego dziennikarza do rozpoczęcia fascynującego śledztwa. Jednak to nie polityczne kulisy wydarzenia są w centrum jego dociekań. Znacznie bardziej intrygujące okazuje się pytanie: kto i jak w rocznicę objawień fatimskich ocalił Papieża przed pewną śmiercią? Czy to możliwe, że miała w tym swój udział pewna włoska augustianka, mistyczka i duchowa córka Ojca Pio? Czy to właśnie ona była tą zakonnicą, o której sam zamachowiec powiedział, że powstrzymała go przed kolejnym strzałem? Dlaczego nikt inny nie zauważył jej na placu św. Piotra, a policji nie udało się jej znaleźć? Jakie tajemnice kryło bogate życie siostry Rity Montelli? Znakomicie, żywo, w reporterskim stylu napisana książka z gatunku tych, których nie sposób odłożyć przed przeczytaniem ostatniej strony.

Ten modlitewnik to prawdziwe kompendium wiedzy o życiu św. Rity i skarbnica modlitw za jej pośrednictwem.
Oprócz szczegółowego życiorysu zawiera również dokładne omówienie orędzia św. Rity, a także teksty dwóch przemówień papieża Jana Pawła II poświęconych tej świętej. Zamieszczone w nim modlitwy są bardzo różnorodne: od krótszych wezwań w konkretnych problemach, takich jak brak potomstwa, choroba czy rozpadające się małżeństwo, przez litanie, koronki i nowenny, po nabożeństwo piętnastu czwartków ku czci św. Rity, drogę krzyżową, różaniec oraz rozbudowane przygotowanie ze Świętą z Cascii do sakramentu pokuty i pojednania.

"Jezu Ty się tym zajmij..." Tę modlitwę - akt zawierzenia zna dzisiaj niemal cały świat. Tym, który ją oznajmił światu był Sługa Boży - ks. Dolindo Ruotolo. Ta książeczka to pierwsza w Polsce ilustrowana historia jego życia przeznaczona dla najmłodszych czytelników. Ozdobiona pięknymi ilustracjami zapoznaje dzieci z tą niezwykłą postacią. Czyta się jednym tchem! WIĘCEJ
Js