Słowo Boże głosił proboszcz Sawicki. Jak podkreślał - gromadzimy się, aby oddać chwałę Bogu i uwielbić Pana Jezusa w Najświętszej Sakramencie. Pan Bóg dociera do nas na wiele sposobów, Opatrzność Boża posługuje się wieloma zdarzeniami aby coś nam przekazać – wyjaśniał. Kiedy sięgamy do pustego grobu Pana Jezusa pamiętajmy że na tym grobie powstaje bazylika, powstają kolejne kościoły i tabernakula, bo z tego grobu czerpią siłę. Kiedy my przychodzimy do kościoła, kiedy otwiera tabernakulum, to wydarza się cud, wychodzi do nas Chrystus, a my czerpiemy z Najświętszego Sakramentu. Stąd nasza dzisiejsza obecność, która jest też formą wdzięczności. Stąd procesja, gdy kroczymy wpatrzeni w żywego i prawdziwego Boga.
Po Mszy Św. z kościoła wyruszyła procesja, która zatrzymała się kolejno przy 4 ołtarzach przygotowanych przez grupy i wspólnoty mieszkańców. Przy każdym ołtarzu kapłani udzielali wiernym błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. W procesji niesiono chorągwie, poduszeczki, tancerze nieśli różaniec, dziewczynki sypały kwiatki, ministranci dzwoneczkami ogłaszali światu, że w procesji niesiony jest Najświętszy Sakrament. O oprawę muzyczna zatroszczył się organista Sebastian Skrzypkowski wraz z orkiestrą OSP pod batutą Michała Soszki. O bezpieczeństwo idących zadbała policja.
Na zakończenie procesji uroczyście odśpiewano hymn Te Deum – Ciebie Boga wysławiamy.
W kościele pw. Wniebowzięcia NMP, gdzie zakończono uroczystą celebrację, ks. Jerzy Cudny dziękował za udział w procesji, która była manifestacją wiary w Boga, przywiązania do Kościoła i tradycji.
ZDJĘCIA 1 | |
ZDJĘCIA 2 |
ABol