R E K L A M ASIEMIATYCZE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do Podlaskiej Marki 2021
2022-01-24 08:19:00 Artykuł czytany 96 razy


Podlaskie już po raz osiemnasty wybierze swoje najlepsze produkty. Trwa nabór do kolejnej edycji konkursu Podlaska Marka. Faworytów można zgłaszać – w tym roku w dziesięciu kategoriach – do 7 lutego.


Podlaska Marka to jedna z najlepiej rozpoznawalnych inicjatyw promujących region. Jak podkreśla Marszałek Województwa Polskiego, Artur Kosicki - Konkurs ma swoją renomę, jest już pewną wizytówką województwa podlaskiego, pokazuje to, co mamy najlepsze w różnych sferach – społecznej, kulturalnej, ale też gospodarczej.

Podczas konferencji promującej Podlaską Markę, marszałek zaznaczył, że zainteresowanie plebiscytem – pomimo trudnych czasów pandemii – stale rośnie.
– Ludzie walczą o tę nagrodę, a kapituła ma naprawdę bardzo trudne zadanie z wyłonieniem ostatecznych laureatów – podkreślił.

Jak poinformowała dyrektor Magdalena Łyżnicka-Sanczenko, w poprzedniej edycji wpłynęło 177 zgłoszeń, a aż 10 tys. głosów oddano w plebiscycie konsumenta.

W tym roku faworytów można zgłaszać do 7 lutego w kategoriach: Produkt spożywczy, Produkt użytkowy, Inwestycja, Odkrycie, Wydarzenie, Kultura, Społeczeństwo, Biznes, Projekt 4.0 i Marka bez barier. W marcu poznamy listę nominowanych, wówczas ruszy także głosowanie SMS na Podlaską Markę Konsumentów. Następnie zostaną wybrani laureaci. Tradycyjnie poznamy ich podczas gali finałowej, która jest planowana na maj-czerwiec. W konkursie nie mogą uczestniczyć laureaci poprzednich edycji.

Tegoroczną nowością jest kategoria Marka bez barier, o którą ubiegać się mogą przedsiębiorstwa, instytucje i organizacje społeczne wychodzące w swoich działaniach naprzeciw problemom osób z niepełnosprawnościami.

– Chcemy docenić tych, którzy promują inicjatywy ułatwiające niepełnosprawnym codzienne funkcjonowanie – wyjaśniał marszałek. – Jest to kategoria, której sami jesteśmy bardzo ciekawi.

Jak dodała Magdalena Łyżnicka-Sanczenko, chodzi o pokazanie i popularyzowanie dostępności regionu.

– Jest to bardzo szlachetna marka i wierzymy, że będzie bardzo dużo zgłoszeń właśnie w tej nowej kategorii – zaznaczyła.

To nie wszystkie innowacje. Od tej edycji Podlaska Marka ma zmienione logo. – Nowy znak już funkcjonuje. Jest on estetyczny, funkcjonalny, wydaje nam się, że będzie przyjazny w działaniach komunikacyjnych – mówiła dyrektor Łyżnicka-Sanczenko.

Podobnie jak w roku ubiegłym przyznane zostaną tytuły ambasadorów regionu: honorowego oraz podlaskiej gospodarki. Jest jednak pewna zmiana. – Jeśli chodzi o tytuł Ambasadora Podlaskiej Gospodarki, dotychczas wybierana była branża. Stwierdziliśmy jednak, że najlepiej będzie, jeżeli zarząd województwa wskaże firmę lub osobę, stanowiącą wizytówkę podlaskiej gospodarki w Polsce i za granicą – wyjaśniał marszałek.

Jak co roku na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody – finansowa w wysokości 10 tys. zł oraz reklama w mediach regionalnych i ogólnopolskich, promocja podczas zadań realizowanych przez samorząd województwa. Atutem przyznania tytułu jest także rozpoznawalność marki wśród konsumentów. Główne założenia Podlaskiej Marki pozostają nienaruszone. Nadal jest to konkurs o otwartej formule, dzięki której każdy mieszkaniec naszego regionu może zaproponować swojego faworyta. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy wysłać zgłoszenie. Szczegóły przedsięwzięcia i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie Podlaska Marka.

Podlaska Marka to jeden z najstarszych i najbardziej cenionych plebiscytów w regionie. Organizowany jest od 2004 r. jest przez Marszałka Województwa Podlaskiego. W ciągu ostatnich kilkunastu lat w konkursie rywalizowało 1300 produktów, które do dzisiaj, dzięki obecności na rynku i swojej doskonałej jakości, przyczyniają się do promocji Podlaskiego w kraju i poza granicami Polski. Konsumenci  w ciągu tych lat oddali ponad 190 tys. głosów.

O szczegółach tegorocznej edycji przedsięwzięcia informowali na konferencji prasowej 20 stycznia, Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki i Magdalena Łyżnicka-Sanczenko, dyrektor Departamentu Współpracy z Zagranicą i Promocji urzędu marszałkowskiego.Źródło: Woj. Podlaskie
Foto: Piotr Babulewicz / UMWP

ABol/DW


wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
tel. 600 262 129
siemiatycze@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Wystawa plenerowa poświęcona bł. księdzu Jerzemu...
2023-02-17 12:07:16 Kategoria: Wieści Podlaskie

Wystawa plenerowa poświęcona bł. księdzu Jerzemu Popiełuszce dotarła do Bielska Podlaskiego. Ekspozycja prezentuje działalność duszpasterską zamordowanego w 1984 r....

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

O tym się mówi... Poranna rozmowa na antenie KRP
2023-02-09 16:07:30 Kategoria:

Codziennie, od poniedziałku do piątku o godz. 8:12 polecamy "O tym się mówi..." poranną rozmowę w Katolickim Radiu Podlasie. Gośćmi Marcina Jabłkowskiego i Andrzeja...

więcej »


foto

The Best of Voci Cantati
2021-12-28 07:31:19 Kategoria: Kultura

W 2021 roku Voci Cantati obchodzi swój jubileusz. To już 10 urodziny! 10 lat na scenie to spory bagaż dorobku i osiągnięć, a także liczne projekty muzyczne.

więcej »
foto

Caritas dla niepełnosprawnych
2023-02-16 14:38:58 Kategoria:

Rozumiejąc potrzeby osób z niepełnosprawnością Caritas Diecezji Drohiczyńskiej od lutego 2010 r. prowadzi Diecezjalny Ośrodek Wsparcia dla Osób Niepełnosprawnych...

więcej »
foto

Serwer Dell T330 – nowoczesne rozwiązanie dla małych...
2023-02-16 12:21:10 Kategoria:

Sewer to niezawodne urządzenie powszechnie wykorzystywane w wielu firmach. Przede wszystkim sprzęt cechuje się wysoką wydajnością oraz gwarancją bezpieczeństwa...

więcej »
foto

Na jakie telewizory warto zwrócić uwagę?
2023-02-16 11:25:20 Kategoria:

Choć nie milkną dyskusję, jaki telewizor LED byłby najlepszy, czy może trafniejszym wyborem byłyby telewizory LCD, plazma czy też zaawansowane technologicznie modele....

więcej »
foto

Jak mierzyć postępy działań SEO?
2023-02-15 11:06:39 Kategoria:

SEO, czyli Search Engine Optimization (optymalizacja stron pod wyszukiwarki internetowe) jest to zestaw technik stosowanych do zwiększenia widoczności witryny internetowej w...

więcej »
foto

Na co zwrócić uwagę, kupując pościel?
2023-02-14 12:48:01 Kategoria:

Sypialnia jest tą częścią domu, w której szuka się relaksu i spokoju. Wchodząc do niej tuż przed snem, powinna dawać poczucie bezpieczeństwa i być oazą po nawet...

więcej »
foto

Dlaczego młodzi ludzie coraz częściej inwestują na...
2023-02-14 10:39:26 Kategoria:

Przyjrzymy się, jak wygląda inwestowanie w akcje. Jak przygotowują się do tego młodzi inwestorzy? Czy giełda jest dla każdego?

więcej »
foto

Jak zacząć przygodę z pływaniem?
2023-02-13 10:48:46 Kategoria:

Aktywność fizyczna jest niezbędna do zachowania zdrowia, jednak nie każda dyscyplina będzie odpowiednia dla wszystkich. Jedni z nas wolą sporty siłowe, inni spokojną...

więcej »

Siemiatycze

w lewoMaj 2023w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje