R E K L A M ASIEMIATYCZE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

„Pomagamy Razem” – koncert charytatywny w Operze i Filharmonii Podlaskiej z udziałem Pary Prezydenckiej
2021-12-10 16:53:00 Artykuł czytany 251 razy


Koncert na rzecz chorych dzieci funkcjonariuszy i pracowników Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej był jednocześnie wyrazem solidarności i wsparcia dla służb mundurowych pracujących na polsko-białoruskiej granicy. Gośćmi honorowymi środowej uroczystości w Operze i Filharmonii Podlaskiej byli prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą. W wydarzeniu wziął udział także marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki, reprezentując samorząd województwa będący strategicznym partnerem przedsięwzięcia.


Koncert Honorowym Patronatem objęła Agata Kornhauser-Duda.

– To wielki zaszczyt, że mogę patronować tej niezwykłej inicjatywie - koncertowi charytatywnemu na rzecz dzieci funkcjonariuszy i pracowników Podlaskiego Oddziału Służby Granicznej, które każdego dnia zmagają się z ciężką chorobą i niepełnosprawnością, ale czynią to z niezwykłą determinacją i hartem ducha. Jestem głęboko przekonana, że ten koncert jest dowodem na to, że ludzka solidarność ma niezwykłą moc, która pozwala nam przezwyciężać przeciwności losu – zaznaczyła Pierwsza Dama.

Na scenie opery zaprezentowała się Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej. Na widowni zasiadło kilkuset funkcjonariuszy Straży Granicznej wraz z rodzinami. W tym rodzice chorych dzieci, na rzecz których podczas koncertu zbierano pieniądze. Prezydent Andrzej Duda, zwracając się do nich, zaznaczył, że „mogą być wzorem w służbie dla każdego z nas”.

– Bardzo chcę podziękować: za serce, a także za solidarność, która jest pomiędzy Państwem, po pierwsze jako funkcjonariuszami, ale również jako koleżankami i kolegami z pracy, którzy na co dzień ze sobą współdziałają oraz dostrzegają siebie nawzajem – zaznaczył szef państwa.

O solidarności prezydent mówił także w kontekście obecnej sytuacji na granicy polsko-białoruskiej, podkreślając, że ze Strażą Graniczną służą na niej policjanci, żołnierze, strażacy i różni ludzie dobrej woli.

- Myślę, że to jest bardzo ważny i dobry znak. W dzisiejszej Polsce - naszej, a czasem bardzo trudnej, w której jest tak wiele różnych sporów - to, że ludzie różnych formacji potrafią stać ze sobą ramię w ramię, nawzajem się wspierać w różnych sytuacjach, jest na pewno wielką solidarnością - podkreślił.

Koncert współorganizowany przez Komendanta Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej i Stowarzyszenie „Łączy nas granica” ma charakter cykliczny. Tegoroczna edycja była wyjątkowa. Dużo uwagi przywiązywano do obecnej sytuacji na granicy polsko-białoruskiej i wysiłków służb mundurowych czynionych na rzecz jej ochrony.

– Podziwiamy i jesteśmy ogromnie wdzięczni za determinację i poświęcenie funkcjonariuszy Straży Granicznej, ale także wojska i Policji. Słowa podziękowania kieruję także do ich bliskich, którzy są dla nich oparciem i źródłem siły wobec wyzwań – mówił marszałek Artur Kosicki.

W podobnym tonie wypowiadał się Komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.
– To dzieci są głównymi bohaterami tego wydarzenia – dla nich jest ten koncert, ale doceniamy także służbę funkcjonariuszy, którzy z poświęceniem życia rodzinnego i w sposób skuteczny, wspólnie z żołnierzami i policjantami, ochraniają granicę państwową – mówił gen. bryg. Andrzej Jakubaszek.

Por. SG Anna Sobieska-Tekień, prezes organizującego koncert Stowarzyszenia „Łączy nas granica”, podkreślała misję organizacji.
 
– Od lat wspieramy funkcjonariuszy i pracowników Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, m.in. poprzez pomoc ich chorym dzieciom. Organizujemy koncerty, zbiórki publiczne i koleżeńskie, ponosimy koszty leczenia i rehabilitacji – mówiła. – Dzisiejszy koncert to także podziękowanie funkcjonariuszom Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej za służbę na wschodniej granicy Polski.

W wydarzeniu wzięli udział także przedstawiciele Policji i Wojska, duchowieństwa oraz organizacji pozarządowych.

GALERIA ZDJĘĆ

Źródło: Województwo Podlaskie
Oprac.: Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
Foto: Piotr Babulewicz / UMWP
ABol [ja]
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
tel. 600 262 129
siemiatycze@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Wystawa plenerowa poświęcona bł. księdzu Jerzemu...
2023-02-17 12:07:16 Kategoria: Wieści Podlaskie

Wystawa plenerowa poświęcona bł. księdzu Jerzemu Popiełuszce dotarła do Bielska Podlaskiego. Ekspozycja prezentuje działalność duszpasterską zamordowanego w 1984 r....

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

O tym się mówi... Poranna rozmowa na antenie KRP
2023-02-09 16:07:30 Kategoria:

Codziennie, od poniedziałku do piątku o godz. 8:12 polecamy "O tym się mówi..." poranną rozmowę w Katolickim Radiu Podlasie. Gośćmi Marcina Jabłkowskiego i Andrzeja...

więcej »


foto

The Best of Voci Cantati
2021-12-28 07:31:19 Kategoria: Kultura

W 2021 roku Voci Cantati obchodzi swój jubileusz. To już 10 urodziny! 10 lat na scenie to spory bagaż dorobku i osiągnięć, a także liczne projekty muzyczne.

więcej »
foto

Caritas dla niepełnosprawnych
2023-02-16 14:38:58 Kategoria:

Rozumiejąc potrzeby osób z niepełnosprawnością Caritas Diecezji Drohiczyńskiej od lutego 2010 r. prowadzi Diecezjalny Ośrodek Wsparcia dla Osób Niepełnosprawnych...

więcej »
foto

Serwer Dell T330 – nowoczesne rozwiązanie dla małych...
2023-02-16 12:21:10 Kategoria:

Sewer to niezawodne urządzenie powszechnie wykorzystywane w wielu firmach. Przede wszystkim sprzęt cechuje się wysoką wydajnością oraz gwarancją bezpieczeństwa...

więcej »
foto

Na jakie telewizory warto zwrócić uwagę?
2023-02-16 11:25:20 Kategoria:

Choć nie milkną dyskusję, jaki telewizor LED byłby najlepszy, czy może trafniejszym wyborem byłyby telewizory LCD, plazma czy też zaawansowane technologicznie modele....

więcej »
foto

Jak mierzyć postępy działań SEO?
2023-02-15 11:06:39 Kategoria:

SEO, czyli Search Engine Optimization (optymalizacja stron pod wyszukiwarki internetowe) jest to zestaw technik stosowanych do zwiększenia widoczności witryny internetowej w...

więcej »
foto

Na co zwrócić uwagę, kupując pościel?
2023-02-14 12:48:01 Kategoria:

Sypialnia jest tą częścią domu, w której szuka się relaksu i spokoju. Wchodząc do niej tuż przed snem, powinna dawać poczucie bezpieczeństwa i być oazą po nawet...

więcej »
foto

Dlaczego młodzi ludzie coraz częściej inwestują na...
2023-02-14 10:39:26 Kategoria:

Przyjrzymy się, jak wygląda inwestowanie w akcje. Jak przygotowują się do tego młodzi inwestorzy? Czy giełda jest dla każdego?

więcej »
foto

Jak zacząć przygodę z pływaniem?
2023-02-13 10:48:46 Kategoria:

Aktywność fizyczna jest niezbędna do zachowania zdrowia, jednak nie każda dyscyplina będzie odpowiednia dla wszystkich. Jedni z nas wolą sporty siłowe, inni spokojną...

więcej »

Siemiatycze

w lewoLipiec 2024w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje