R E K L A M ASIEMIATYCZE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Samorząd województwa promuje turystykę na podlaskich terenach przygranicznych
2022-08-09 08:28:29 Artykuł czytany 131 razy


– Chodzi o to, żeby w tych miejscach, które z powodu sytuacji na granicy polsko-białoruskiej ucierpiały turystycznie, jak najszybciej wróciła tzw. normalność, żeby wrócili tam turyści – mówił marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki podczas konferencji prasowej, poświęconej działaniom promocyjnym podlaskich terenów przygranicznych. Spotkanie odbyło się w poniedziałek, 8 sierpnia w Operze i Filharmonii Podlaskiej.


Decyzję o rozpoczęciu szeroko zakrojonej kampanii zarząd województwa i radni podjęli podczas sesji sejmiku pod koniec czerwca br. Już wówczas wiadomo było, że od 1 lipca zostanie zniesiony zakaz przebywania w 115 miejscowościach województwa podlaskiego. Znaczna część z nich to miejsca, gdzie do tej pory nieźle rozwijała się branża turystyczna. Kryzys graniczny zmienił tę sytuację, a turyści obawiali się wakacji w Podlaskiem.

Jak mówił marszałek, potrzebna była bardzo szybka i zdecydowana reakcja, aby jak najprędzej przywrócić w tych miejscowościach ruch turystyczny. Kampania rozpoczęła się z początkiem lipca i trwała ponad miesiąc.

Jednym z takich działań jest kampania „Wszystko przed Tobą” w serwisie Faceboook, która pokazuje najpiękniejsze miejsca i najciekawsze wydarzenia w regionie.

– To Noc Kupały w Dubiczach Cerkiewnych, Białowieża, Kruszyniany, Bohoniki, Kanał Augustowski i wiele innych – wymieniał marszałek.

 Z kolei w serwisie YouTube przez cały lipiec prezentowany był cykl audycji „Zasilani”. O turystycznych atrakcjach czekających w miejscowościach przygranicznych i w ogóle naszego województwa opowiadali dziennikarka Magdalena Gołaszewska oraz naukowiec i odkrywca Petros Psyllos.

– Były ciekawostki, spotkania z interesującymi ludźmi, a przede wszystkim zachęta do odwiedzin – mówił Artur Kosicki i dodał, że pierwszy odcinek miał około 100 tys. wyświetleń. – To nas cieszy tym bardziej, że są to wyświetlenia użytkowników spoza naszego regionu. To świadczy o zainteresowaniu i z pewnością przełoży się na liczbę odwiedzających nasz region.

Cykl „Zasilani” jest dostępny w serwisie YouTube. Co tydzień prezentowane są kolejne odcinki.

Obok kampanii internetowej w lipcu, Podlaskie było mocno obecne także w telewizji. Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna (PROT) we współpracy z urzędem marszałkowskim przygotowała spot „Świat jak z baśni”. Reklama, w której o urokach Podlaskiego opowiada Krystyna Czubówna była wyświetlana praktycznie we wszystkich kanałach telewizji publicznej.

– Tam też przede wszystkim nastawiliśmy się na promocję terenów przygranicznych. Puszcza Białowieska czy Kanał Augustowski to są te miejsca, które najbardziej przyciągają turystów – zaznaczył marszałek.

Natomiast dyrektor PROT Sławomir Kieda podkreślał, że „Świat jak z baśni” pojawiał się w bardzo dobrym czasie antenowym, pomiędzy filmami i programami skierowanymi do szerokiego spectrum odbiorców.

Spot był również wyświetlany w pociągach PKP Intercity.

– W ciągu miesiąca reklama została wyświetlona około 40 mln razy – informował Artur Kosicki. Promocja Podlaskiego odbywała się też w popularnym programie telewizyjnym „Pytanie na Śniadanie”. Widzowie zobaczyli m.in. relacje z Białowieży, Mielnika, Krynek, a także znad Kanału Augustowskiego.

Samorząd województwa był również partnerem dwóch tegorocznych przystanków     „Letniej trasy Dwójki” w Augustowie i Łomży. Pierwszy z nich obejrzało średnio 1,6 mln widzów, natomiast drugi rekordowe 2,5 mln.

Artur Kosicki podkreślał, że część działań promocyjnych była skierowana nie tylko do mieszkańców Polski.

– Chcemy dotrzeć też do osób spoza naszego kraju. Jako zarząd województwa pragniemy zrobić wszystko, żeby te tereny wróciły do tej normalności, chociaż wiemy, że to nie jest łatwe, ale to jest cena, którą musimy zapłacić za decyzje dotyczące naszego bezpieczeństwa, a ono jest nadrzędne – zaznaczył.

Marszałek poinformował, że wszystkie działania promocyjne są finansowane z budżetu województwa podlaskiego.

Podlaskie jest również widoczne podczas ogólnopolskiej kampanii bilboardowej. To akcja prowadzona przez Polską Organizację Turystyczną we współpracy z Podlaską Regionalną Organizacją Turystyczną. Część z ponad 150 tablic bilboardowych została poświęcona właśnie województwu podlaskiemu. Są one umiejscowione w największych polskich miastach m.in. Warszawie, Trójmieście, Krakowie, Wrocławiu.

Posty urzędu marszałkowskiego:
https://twitter.com/wojpodlaskie/status/1556634927340421120Źródło: Województwo Podlaskie
Oprac.: Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
Foto:  Mateusz Duchnowski   / UMWP


ABol/DW

wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
tel. 600 262 129
siemiatycze@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Wystawa plenerowa poświęcona bł. księdzu Jerzemu...
2023-02-17 12:07:16 Kategoria: Wieści Podlaskie

Wystawa plenerowa poświęcona bł. księdzu Jerzemu Popiełuszce dotarła do Bielska Podlaskiego. Ekspozycja prezentuje działalność duszpasterską zamordowanego w 1984 r....

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

O tym się mówi... Poranna rozmowa na antenie KRP
2023-02-09 16:07:30 Kategoria:

Codziennie, od poniedziałku do piątku o godz. 8:12 polecamy "O tym się mówi..." poranną rozmowę w Katolickim Radiu Podlasie. Gośćmi Marcina Jabłkowskiego i Andrzeja...

więcej »


foto

The Best of Voci Cantati
2021-12-28 07:31:19 Kategoria: Kultura

W 2021 roku Voci Cantati obchodzi swój jubileusz. To już 10 urodziny! 10 lat na scenie to spory bagaż dorobku i osiągnięć, a także liczne projekty muzyczne.

więcej »
foto

Caritas dla niepełnosprawnych
2023-02-16 14:38:58 Kategoria:

Rozumiejąc potrzeby osób z niepełnosprawnością Caritas Diecezji Drohiczyńskiej od lutego 2010 r. prowadzi Diecezjalny Ośrodek Wsparcia dla Osób Niepełnosprawnych...

więcej »
foto

Serwer Dell T330 – nowoczesne rozwiązanie dla małych...
2023-02-16 12:21:10 Kategoria:

Sewer to niezawodne urządzenie powszechnie wykorzystywane w wielu firmach. Przede wszystkim sprzęt cechuje się wysoką wydajnością oraz gwarancją bezpieczeństwa...

więcej »
foto

Na jakie telewizory warto zwrócić uwagę?
2023-02-16 11:25:20 Kategoria:

Choć nie milkną dyskusję, jaki telewizor LED byłby najlepszy, czy może trafniejszym wyborem byłyby telewizory LCD, plazma czy też zaawansowane technologicznie modele....

więcej »
foto

Jak mierzyć postępy działań SEO?
2023-02-15 11:06:39 Kategoria:

SEO, czyli Search Engine Optimization (optymalizacja stron pod wyszukiwarki internetowe) jest to zestaw technik stosowanych do zwiększenia widoczności witryny internetowej w...

więcej »
foto

Na co zwrócić uwagę, kupując pościel?
2023-02-14 12:48:01 Kategoria:

Sypialnia jest tą częścią domu, w której szuka się relaksu i spokoju. Wchodząc do niej tuż przed snem, powinna dawać poczucie bezpieczeństwa i być oazą po nawet...

więcej »
foto

Dlaczego młodzi ludzie coraz częściej inwestują na...
2023-02-14 10:39:26 Kategoria:

Przyjrzymy się, jak wygląda inwestowanie w akcje. Jak przygotowują się do tego młodzi inwestorzy? Czy giełda jest dla każdego?

więcej »
foto

Jak zacząć przygodę z pływaniem?
2023-02-13 10:48:46 Kategoria:

Aktywność fizyczna jest niezbędna do zachowania zdrowia, jednak nie każda dyscyplina będzie odpowiednia dla wszystkich. Jedni z nas wolą sporty siłowe, inni spokojną...

więcej »

Siemiatycze

w lewoGrudzień 2023w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje