R E K L A M ASIEMIATYCZE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Znamy laureatów Podlaskiej Marki 2021
2022-05-12 11:24:45 Artykuł czytany 449 razy


Po raz pierwszy od dwóch lat przy pełnym udziale publiczności przyznano najważniejsze gospodarcze nagrody województwa podlaskiego. W środę, 11 maja wieczorem, podczas gali finałowej w Operze i Filharmonii Podlaskiej, ogłoszono laureatów 18. edycji konkursu Podlaska Marka.


Konkurs nagradza i promuje najciekawsze przedsięwzięcia z wielu dziedzin w regionie. Honorowym Ambasadorem Województwa Podlaskiego został sportowiec, lekkoatleta, białostoczanin Wojciech Nowicki, wielokrotny medalista w rzucie młotem w imprezach międzynarodowych, mistrz olimpijski z Tokio. Nagrody podczas uroczystości wręczali: marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki, wicemarszałkowie: Marek Olbryś i Sebastian Łukaszewicz oraz członkowie zarządu: Wiesława Burnos i Marek Malinowski.

 Witając gości, marszałek Kosicki podkreślał, że kapitał Podlaskiego to bogactwo natury i „przedsiębiorczy ludzie z ambitnymi celami, którzy mają pomysły i chcą je pokazać światu”.

 - Dlatego Samorząd Województwa Podlaskiego stara się dostrzegać te idee przyszłości, wspierać je i mówić o nich jak najszerzej. Takie są właśnie od lat główne cele Podlaskiej Marki – mówił.

Kategorie: Produkt Użytkowy, Produkt Spożywczy i Biznes

Spośród trzydziestu nominowanych w dziesięciu kategoriach konkursowych kapituła konkursu wskazała najlepsze, najbardziej wartościowe przedsięwzięcia, produkty i wydarzenia, które były realizowane w ubiegłym roku na terenie województwa podlaskiego.

I tak w kategorii Produkt Użytkowy zwyciężył Superkrem – odżywczy krem uniwersalny firmy 4 szpaki. Jej dyrektor Grzegorz Sienkiewicz odbierając statuetkę zaznaczył, że działalność przedsiębiorstwa opiera się na poszanowaniu natury i ludzi.

– A sam krem jest Super! – dodał.

W kategorii Produkt Spożywczy konkursowa kapituła wybrała Marcinka Hajnowskiego z Pracowni Tortów Cukrowe Fantazje Joanny Bińczyckiej.

– To ogromne wyróżnienie i ogromna odpowiedzialność, a schody na tę scenę były najdłuższymi schodami w moim życiu – mówiła po otrzymaniu nagrody wzruszona i szczęśliwa Joanna Bińczycka.– Chciałam też podkreślić, że marcinek, to nie jest zwykłe ciastko, bo kiedy myślę o nim, to widzę samowar, Puszczę Białowieską, nasze Podlasie. To jest ciastko, w którym kryje się tradycja – dodała.

Nagrodę w kategorii Biznes otrzymało Centrum Wystawowe Pronar w Siemiatyczach.

– Jesteśmy 30 lat na rynku, w 80 krajach na całym świecie, mamy 3 tysiące pracowników i idziemy po kolejny tysiąc – zapowiedział Sergiusz Martyniuk prezes Pronaru.

Kategorie: Inwestycja, Marka bez Barier i Społeczeństwo i Projekt 4.0

Kapituła konkursu w kategorii Inwestycja Nagrodę Podlaska Marka przyznała Miastu Łomża za Halę Kultury. Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski odbierając statuetkę, mówił, że decyzja o adaptacji zabytkowej hali targowej na centrum kulturalne była „strzałem w dziesiątkę”. Hala funkcjonuje od roku i spełnia wspaniale swoje zadania.

18. edycja Nagrody Podlaska Marka to także nowości – w tym roku przyznano po raz pierwszy nagrodę w kategorii Marka bez Barier, o którą ubiegać się mogły się przedsiębiorstwa, instytucje i organizacje społeczne wychodzące w swoich działaniach naprzeciw problemom osób z niepełnosprawnościami.

Laureatem debiutującej kategorii został Maciej Oksztulski – pierwszy w Polsce niemówiący autysta, który obronił rozprawę doktorską z dyscypliny nauki prawne.

- Cieszę się, że społeczeństwo coraz bardziej angażuje się w docenienie osób ze spektrum autyzmu. Z Bożą pomocą i państwa wsparciem uda się zmienić świat na lepsze – przekazał za pomocą syntezatora mowy laureat.

W kategorii Społeczeństwo doceniono Działalność Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku. Nagrodę odebrał prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. Natomiast w kategorii Projekt 4.0 statuetkę otrzymało Laboratorium Smart Education 4.0, przedsięwzięcie Politechniki Białostockiej i Klastra Obróbki Metali.

Kategorie: Kultura, Wydarzenie i Odkrycie

W kategorii Kultura doceniono „Czarną Damę” – film wyprodukowany przez studio „Mucha na Dziko”. To kryminalna historia z przedwojennego Białegostoku w stylu kina noir. „Czarna Dama” została zrealizowana w całości przez podlaskich twórców.

Statuetkę w kategorii Wydarzenie otrzymała Biesiada Miodowa w Kurowie organizowana od ponad 22 lat Narwiański Park Narodowy, a w kategorii Odkrycie - Badanie i rozwój zimnego ultraszybkiego zapisu informacji – przedsięwzięcie Wydziału Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku.
Odbierający nagrodę prof. Andrzej Stupakiewicz mówił:

– O nauce mówi się różnie. Ostatnio mówi się, że gospodarka stoi nad przepaścią, a nauka mówi, żeby zrobić krok do przodu. Nauka to wiedza, a wiedza to najważniejszy kapitał naszej cywilizacji - z nim przetrwamy, więc będziemy inwestować w naukę – mówił naukowiec.

Biznes i sport będą promować Podlaskie

Ogłoszono też Ambasadora Podlaskiej Gospodarki. Po raz pierwszy nie jest to branża, a stowarzyszenie zrzeszające lokalnych przedsiębiorców. W tym roku tytuł ten otrzymał Podlaski Klub Biznesu.

– Odbieram tę nagrodę w imieniu wszystkich członków klubu. To wyróżnienie jest wielkim honorem i zaszczytem, a także motywacją, aby wspierać jeszcze bardziej rozwój regionu i jeszcze bardziej go promować – mówił prezes Klubu Wojciech Strzałkowski.

Tytuł Honorowego Ambasadora Województwa Podlaskiego otrzymał mistrz olimpijski Wojciech Nowicki.

– To człowiek, który przysporzył nam wiele dobrych emocji, wiele radości, profesjonalista w każdym zakresie, ale przede wszystkim Podlasianin, który szczyci się miejscem swego pochodzenia – mówił marszałek Artur Kosicki.

A sam laureat dziękując za to wyróżnienie zaznaczył, że to ogromny zaszczyt.

– Nie jestem biznesmenem, ani naukowcem, ani też artystą, ale sportowcem i cieszę się, że doceniany jest też sport – dodał.

Podziękowania, przede wszystkim internautom, przekazali też członkowie Zespołu Tańca Ludowego „Skowronki” z Brańska – laureaci plebiscytu Podlaska Marka Konsumentów.

Opowieść o niezwykłym mieście

Finał Podlaskiej Marki 2021 zyskał niecodzienną oprawę. Motywem przewodnim tegorocznej gali było Xylopolis – niezwykłe miasto przyszłości. Jego walory prezentował Piotr Doliński wraz z cybernetyczną towarzyszką Xylo (w tej roli białostocka aktorka Sylwia Grzeszczyk). Miasto koegzystencji natury i nauki to modułowe drewniane domy porośnięte drzewami, to medycyna, która czerpie z naturalnych zasobów regionu, to transport przyjazny środowisku, to rozwój z poszanowaniem zasobów naturalnych.

– Dzięki Xylopolis pokazaliśmy, jak można budować przyszłość zasilaną naturą, jak wykorzystywać nasze naturalne bogactwo do rozwijania nowoczesnego budownictwa, badań naukowych i zielonych technologii. O wyróżniającej nasze województwo harmonii człowieka z naturą opowiedzieliśmy milionom ludzi z całego świata na ostatniej Wystawie Światowej Expo w Dubaju. A oni to docenili! – podkreślał Artur Kosicki.

Opowieść o koncepcji Xylopolis uzupełniały m.in. znakomite projekcje filmowe, rozmowy z naukowcami, występy grupy Fair Play Crew, pokaz Anny Sokólskiej-mistrzyni łucznictwa konnego, a także wspaniała muzyka w wykonaniu zespołu Audiofeels i Karoliny Cichej.

Do Podlaskiej Marki Roku było nominowanych przez kapitułę 30 firm, produktów, wydarzeń, innowacji, projektów na rzecz społeczeństwa w 10 kategoriach: produkt spożywczy, produkt użytkowy, inwestycja, odkrycie, wydarzenie, kultura, społeczeństwo, biznes, projekt 4.0 oraz - po raz pierwszy - w kategorii marka bez barier. Nominowanych kapituła nagrody wybrała spośród 145 zgłoszeń.

ZOBACZ ZDJĘCIA


Posty urzędu marszałkowskiego:

https://www.facebook.com/400031976719878/posts/5225400167516344/

https://twitter.com/wojpodlaskie/status/1524631945656905734?t=jfsMagC-NEBqszUCHreOZg&s=07  

Źródło: Województwo Podlaskie
Oprac.: Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
Foto:  Mateusz Duchnowski    / UMWP


ABol/DW

wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
tel. 600 262 129
siemiatycze@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Wystawa plenerowa poświęcona bł. księdzu Jerzemu...
2023-02-17 12:07:16 Kategoria: Wieści Podlaskie

Wystawa plenerowa poświęcona bł. księdzu Jerzemu Popiełuszce dotarła do Bielska Podlaskiego. Ekspozycja prezentuje działalność duszpasterską zamordowanego w 1984 r....

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

O tym się mówi... Poranna rozmowa na antenie KRP
2023-02-09 16:07:30 Kategoria:

Codziennie, od poniedziałku do piątku o godz. 8:12 polecamy "O tym się mówi..." poranną rozmowę w Katolickim Radiu Podlasie. Gośćmi Marcina Jabłkowskiego i Andrzeja...

więcej »


foto

The Best of Voci Cantati
2021-12-28 07:31:19 Kategoria: Kultura

W 2021 roku Voci Cantati obchodzi swój jubileusz. To już 10 urodziny! 10 lat na scenie to spory bagaż dorobku i osiągnięć, a także liczne projekty muzyczne.

więcej »
foto

Caritas dla niepełnosprawnych
2023-02-16 14:38:58 Kategoria:

Rozumiejąc potrzeby osób z niepełnosprawnością Caritas Diecezji Drohiczyńskiej od lutego 2010 r. prowadzi Diecezjalny Ośrodek Wsparcia dla Osób Niepełnosprawnych...

więcej »
foto

Serwer Dell T330 – nowoczesne rozwiązanie dla małych...
2023-02-16 12:21:10 Kategoria:

Sewer to niezawodne urządzenie powszechnie wykorzystywane w wielu firmach. Przede wszystkim sprzęt cechuje się wysoką wydajnością oraz gwarancją bezpieczeństwa...

więcej »
foto

Na jakie telewizory warto zwrócić uwagę?
2023-02-16 11:25:20 Kategoria:

Choć nie milkną dyskusję, jaki telewizor LED byłby najlepszy, czy może trafniejszym wyborem byłyby telewizory LCD, plazma czy też zaawansowane technologicznie modele....

więcej »
foto

Jak mierzyć postępy działań SEO?
2023-02-15 11:06:39 Kategoria:

SEO, czyli Search Engine Optimization (optymalizacja stron pod wyszukiwarki internetowe) jest to zestaw technik stosowanych do zwiększenia widoczności witryny internetowej w...

więcej »
foto

Na co zwrócić uwagę, kupując pościel?
2023-02-14 12:48:01 Kategoria:

Sypialnia jest tą częścią domu, w której szuka się relaksu i spokoju. Wchodząc do niej tuż przed snem, powinna dawać poczucie bezpieczeństwa i być oazą po nawet...

więcej »
foto

Dlaczego młodzi ludzie coraz częściej inwestują na...
2023-02-14 10:39:26 Kategoria:

Przyjrzymy się, jak wygląda inwestowanie w akcje. Jak przygotowują się do tego młodzi inwestorzy? Czy giełda jest dla każdego?

więcej »
foto

Jak zacząć przygodę z pływaniem?
2023-02-13 10:48:46 Kategoria:

Aktywność fizyczna jest niezbędna do zachowania zdrowia, jednak nie każda dyscyplina będzie odpowiednia dla wszystkich. Jedni z nas wolą sporty siłowe, inni spokojną...

więcej »

Siemiatycze

w lewoCzerwiec 2023w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje