R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Maria Koc: Donald Tusk obrzydliwie kłamie na zlecenie zagranicznych mocodawców
2021-10-11 16:28:38 Artykuł czytany 605 razy


Senator Maria Koc w rozmowie z Radiem Podlasie podsumowała wczorajsze demonstracje w Warszawie w obronie obecności Polski w Unii Europejskiej. Odniosła się również do inflacji i wzrastających cen energii.


Rozmówczyni Marcina Jabłkowskiego zaznaczyła, że wczorajsze demonstracje w Warszawie służyły powielaniu kłamstw dotyczących obecności naszego Kraju w Unii Europejskiej. Jak podkreśliła, ta obecność nie jest niczym zagrożona, a działania Donalda Tuska są nakierowane na obalenie demokratycznie wybranego rządu. Przypomniała jednocześnie, że rozstrzygnięcia w sprawie nadrzędności prawa krajowego nad unijnym wydało już około dziesięciu państw członkowskich UE.

Komentując inflację z jaką mamy do czynienia na co dzień senator Maria Koc zwróciła uwagę, że nasz Kraj wychodzi z okresu pandemicznego. Wzrost cen w tym czasie jest naturalny i świadczy o tym, że Polacy zaczynają normalnie funkcjonować i inwestować – co zawsze nakręca wzrost cen. Zwróciła również uwagę na ceny energii, które rosną w całej Unii Europejskiej.

>>> POSŁUCHAJ ROZMOWYMJi  [MSz]

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Górecka
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • Ja dobra ty zly
  2021-10-12 23:04:32

  arrow

  Odegrac swoje role- zadanie to tez trzeba umniec ,ze coraz kiepsko to wychodzi to inna sprawa

 • Piekło w niebie
  2021-10-12 19:10:09

  arrow

  @Wnioski:
  2021-10-12 16:59:03
  ----cukiereczku. $łucham wszystkich i wyciągam wnioski. W zwariowanym i zawirowanym otoczeniu bardzo trudno ocenić kto jest kim, bez wiedzy ogólnej i obyciu będzie trudno odfiltrować białego gawrona wśród stada.

 • Obywatel
  2021-10-12 18:23:23

  arrow

  Kasa TAK. Prawo NIE. Tam zgniły zachód, a u nas dobrobyt.

 • Wnioski:
  2021-10-12 16:59:03

  arrow

  Kto mądry, słucha mądrych i prawych ludzi.
  Kto głupi lub zdeprawowany, idzie za takimi, jakim sam jest.
  Zapamiętajmy to sobie na całe życie!

 • cytat z interneta
  2021-10-12 16:44:01

  arrow

  Wściekłość KE wywołuje to, że Polska, za rządów PO-PSL była łatwym, podawanym przez nich „na tacy” łupem do podziału jej zasobów przez kilka państw UE (głównie Niemiec, stąd nagrody i unijna kariera Tuska oraz jego świty). Zmiana władzy na rzecz propolskiej prawicy zakończyła ten swoisty rabunek, więc nasz rząd stał się wrogiem do zwalczania pod jakimkolwiek pretekstem, nawet ideologicznym, był tylko zdrajcom interesów Polski udało się go „obalić”. Na czele zarzutów jest rzekomy brak praworządności „reżimu” i każde inne oszczerstwo przyniesione do Brukseli przez bandę antypolskich sprzedawczyków. Mówienie o „Polexicie” czy reżimie u nas, to kosmiczna propagandowa bzdura mogąca jeszcze mydlić oczy tylko bezmyślnym, ale chętnie widziana w Brukseli. Jestem jednym z większości Polaków, którzy są zadowoleni z obecnej, demokratycznie wybranej władzy i nawet wręcz dumni! (potwierdza to wielu znajomych i nie zmieni tego kilka nieuniknionych błędów rządu) To godne podziwu, że ta władza mając przeciw sobie wrogów za granicą i rozbudowaną przez nich V-kolumnę w kraju ciągle intensywnie rozwija infrastrukturę kraju i wspomaga ważne dla społeczeństwa dziedziny. Nie można dopuścić, aby miejsce takiej władzy zajęły czające się na to antypolskie hieny i aferzyści chcący rabować kraj i wyprzedawać obcym. Do tego na czele takiego gangu, miała by stanąć niemiecka marionetka, czyli skompromitowany już do granic możliwości jako człowiek i jako polityk Donald Tusk! Rodacy, pilnujmy Polski, nie dajmy pozbawić jej suwerenności!!!

 • Moze asystent Koc P/odpowie...
  2021-10-12 16:04:58

  arrow

  Zgodnie z propozycją urzędu marszałkowskiego zakaz palenia węglem w Warszawie miałby obowiązywać już od 1 października 2023 r., a od 1 stycznia 2028 r. także w podwarszawskich powiatach.

  W przygotowanej propozycji zmian mazowieckiej uchwały antysmogowej znalazł się zakaz spalania węgla na terenie Warszawy. Miałby on zacząć obowiązywać 1 października 2023 r. Taki przepis ma zostać wprowadzony także w powiatach grodziskim, legionowskim, mińskim, nowodworskim, piaseczyńskim, pruszkowskim, otwockim, warszawskim zachodnim i wołomińskim od 1 stycznia 2028 r.

  W nowych przepisach dotyczących zakazu spalania węgla przewidziano także wyłączenia. Mieszkańcy, którzy do 31 grudnia 2021 zainstalowali kotły i kominki spełniające wymogi ekoprojektu będą mogli w nich palić paliwami stałymi do końca ich żywotności.

  Jak mówi Marcin Podgórski, dyrektor departamentu gospodarki odpadami, emisji i pozwoleń zintegrowanych w urzędzie marszałkowskim, zakaz spalania węgla ma zbliżyć województwo do osiągnięcia neutralności klimatycznej wynikającej z Europejskiego Zielonego Ładu i pakietu reform Fit for 55. – Celem tych unijnych projektów jest ograniczenie emisji o co najmniej 55 proc. do 2030 roku. Nasz kierunek uwzględnia też, a nawet wyprzedza politykę energetyczną Polski, zgodnie z którą do 2040 roku planowane jest odejście od węgla oraz wyeliminowanie przestarzałych źródeł ogrzewania – dodaje.

  W nowym projekcie znalazł się zapis dotyczący nowo budowanych budynków. Zgodnie z nim, jeśli jest możliwe technicznie podłączenie budynku do sieci ciepłowniczej lub gazowej, eksploatacja instalacji opalanych paliwami stałymi będzie zakazana. Dotyczy to budynków, dla których inwestor wystąpi po 1 stycznia 2023 r. o wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub jeśli takiego nie ma – o warunki zabudowy dla terenu planowanej inwestycji. Brak możliwości podłączenia musi zostać potwierdzony dokumentem wydanym przez operatora sieci. Co ważne, zapis ten ma objąć całe województwo mazowieckie.

 • Stary Testament
  2021-10-12 13:51:28

  arrow

  Ja tez klamie ze oni wszyscy klamia. W srod klamcow wszystkie wrony beda ... d y n DAC na smyczach

 • Bravo
  2021-10-12 10:38:39

  arrow

  Pani Senator! Okazuje się, że dobrze opłacony przez mocodawców zachodnich agent może namącić w głowach rodaków, o ile jeszcze do nich należy. Dawno już nim nie jest i chce, aby inni poszli jego drogą.
  Jak tak dalej pójdzie, to poleci na demonstracjach śpiewać: "Dojczland, Dojczland iber alles".

 • @slavo
  2021-10-12 08:48:45

  arrow

  Tak to prawda, cena benzyny, gazu i prądu wzrosła bardzo w całej UE. A Polak chciałby więcej zarabiać a żeby wszystko było tańsze. A przecież jak rośnie koszt pracownika to i koszt wyprodukowanego przez niego towaru musi wzrosnąć. To chyba logiczne ale nie dla wszystkich.

 • bzdury
  2021-10-12 07:39:50

  arrow

  W latach 50. stałą odpowiedział władz PRL na zarzuty formułowane przez państwa demokratyczne, było twierdzenie, że "w Ameryce panuje rasizm". Podobnie jest i tu.
  W żadnym państwie członkowskim nie podważono nigdy, żadnego przepisu ratyfikowanego w unijnych traktatach. Nie uznano również, że któreś z postanowień są niezgodne z konstytucjami tych państw. Nie przyjęto również żadnego orzeczenia, które systemowo ustalałyby, że to nie TSUE ma wyłączną kompetencję do interpretowania prawa unijnego,

  W żadnym innym państwie członkowskim nie poddawano również jakiemuś testowi zgodności z konstytucjami orzeczeń TSUE. Nie orzekano także, że w jakiejś części te orzeczenia są niezgodne z konstytucjami, a przez to nie musiałyby być wykonywane.

 • Oj
  2021-10-11 22:28:16

  arrow

  Jak widac to cywilizacja w tym wydaniu osiagnela juz kres intelektualny w rozwoju

 • slavo
  2021-10-11 20:28:45

  arrow

  Pani Senator coraz bardziej odkleja się od rzeczywistości. Życzę więcej samodzielnego myślenia, a mniej "przekazów dnia".

 • pacjent
  2021-10-11 20:13:34

  arrow

  do mnie to przemawia ale czy zdrowi to kupia ??? czy poza 500+ reszte uważa za debili ???ceny rosna bo w calej uni rosna ??? a cy ta pani wie ile u nas wzrosły ???

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Caritas dla niepełnosprawnych
2023-02-16 14:38:58 Kategoria:

Rozumiejąc potrzeby osób z niepełnosprawnością Caritas Diecezji Drohiczyńskiej od lutego 2010 r. prowadzi Diecezjalny Ośrodek Wsparcia dla Osób Niepełnosprawnych...

więcej »
foto

Serwer Dell T330 – nowoczesne rozwiązanie dla małych...
2023-02-16 12:21:10 Kategoria:

Sewer to niezawodne urządzenie powszechnie wykorzystywane w wielu firmach. Przede wszystkim sprzęt cechuje się wysoką wydajnością oraz gwarancją bezpieczeństwa...

więcej »
foto

Na jakie telewizory warto zwrócić uwagę?
2023-02-16 11:25:20 Kategoria:

Choć nie milkną dyskusję, jaki telewizor LED byłby najlepszy, czy może trafniejszym wyborem byłyby telewizory LCD, plazma czy też zaawansowane technologicznie modele....

więcej »
foto

Jak mierzyć postępy działań SEO?
2023-02-15 11:06:39 Kategoria:

SEO, czyli Search Engine Optimization (optymalizacja stron pod wyszukiwarki internetowe) jest to zestaw technik stosowanych do zwiększenia widoczności witryny internetowej w...

więcej »
foto

Na co zwrócić uwagę, kupując pościel?
2023-02-14 12:48:01 Kategoria:

Sypialnia jest tą częścią domu, w której szuka się relaksu i spokoju. Wchodząc do niej tuż przed snem, powinna dawać poczucie bezpieczeństwa i być oazą po nawet...

więcej »
foto

Dlaczego młodzi ludzie coraz częściej inwestują na...
2023-02-14 10:39:26 Kategoria:

Przyjrzymy się, jak wygląda inwestowanie w akcje. Jak przygotowują się do tego młodzi inwestorzy? Czy giełda jest dla każdego?

więcej »
foto

Jak zacząć przygodę z pływaniem?
2023-02-13 10:48:46 Kategoria:

Aktywność fizyczna jest niezbędna do zachowania zdrowia, jednak nie każda dyscyplina będzie odpowiednia dla wszystkich. Jedni z nas wolą sporty siłowe, inni spokojną...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

O tym się mówi... Poranna rozmowa na antenie KRP
2023-02-09 16:07:30 Kategoria:

Codziennie, od poniedziałku do piątku o godz. 8:12 polecamy "O tym się mówi..." poranną rozmowę w Katolickim Radiu Podlasie. Gośćmi Marcina Jabłkowskiego i Andrzeja...

więcej »


Węgrów

w lewoCzerwiec 2024w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
foto

The Best of Voci Cantati
2021-12-28 07:31:19 Kategoria: Kultura

W 2021 roku Voci Cantati obchodzi swój jubileusz. To już 10 urodziny! 10 lat na scenie to spory bagaż dorobku i osiągnięć, a także liczne projekty muzyczne.

więcej »

Kondolencje

Najnowsze Informacje