R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Wizyta Wojewody Mazowieckiego w regionie siedleckim
2022-07-14 11:55:31 Artykuł czytany 146 razy


13 lipca Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł podczas wizyty w regionie siedleckim odwiedził teren budowy przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Łochowie. Następnie wizytował budowę placówki opiekuńczo-wychowawczej w Izdebnie, a później wziął udział w uroczystym otwarciu ulicy Kochowskiej (skrzyżowanie z ul. Polną) w Maciejowicach. Na koniec Wojewoda odwiedził miejsce budowy nowego Urzędu Gminy Maciejowice. W wydarzeniach wzięli udział m. in. Senator RP Maria Koc, Posłowie na Sejm RP Maciej Górski i Grzegorz Woźniak, Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski, Starosta Garwoliński Mirosław Walicki, Wicestarosta Garwoliński Marek Ziędalski, Wójt Gminy Łaskarzew Marian Janisiewicz, Wójt Gminy Maciejowice Tomasz Kwiatkowski, Kierownik Delegatury MUW w Siedlcach Anna Kaszuba.


Wizyta w Łochowie

- Mazowsze się zmienia dzięki rządowym programom, z których korzystają Jednostki Samorządu Terytorialnego. Samorządy do tej pory nie mogły sobie pozwolić na realizację wielu inwestycji. Te programy zmieniają rzeczywistość takich miejscowości jak Łochów. Dzięki polityce zrównoważonego rozwoju już niedługo nie będzie Polski B. Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg, Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych, czy kolejne edycje Polskiego Ładu: Programu Inwestycji Strategicznych, dają wielką szansę na rozwój. Są to programy, które mają zmniejszyć nierówności społeczne i stworzyć lepsze warunki do życia dla wszystkich obywateli. Dzięki temu zmieniają się drogi, zwłaszcza drogi lokalne. Są również realizowane inwestycje, które nigdy by nie powstały. Ważne jest też to, że te inwestycje są realizowane przez lokalnych przedsiębiorców, ponieważ to wpływa na rozwój gospodarki – powiedział  w Łochowie Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

Wojewoda odwiedził teren budowy przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Łochowie. Inwestycja została dofinansowana z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (RFIL) i obejmuje rozbudowę istniejącego budynku o dodatkowe 678 m2 powierzchni użytkowej oraz przewiduje termomodernizację starego budynku w tym wymianę okien, docieplenie, nowy dach, otynkowanie, wymianę centralnego ogrzewania, pieca gazowego oraz panele słoneczne. Inwestycja została dofinansowania w kwocie 4 mln zł z RFIL i ma zostać oddana do użytku do końca 2022 roku.

Wizyta w miejscowości Izdebno

- Wszyscy byśmy chcieli, żeby dzieci były pod opieką swoich rodziców, ale nie zawsze jest to możliwe. Piecza zastępcza jest obowiązkiem państwa. Staramy się zapewnić opiekę dzieciom na wiele sposobów. Chcemy, żeby dzieci trafiały do przyjaznych miejsc, zbliżonych do warunków rodzinnych. Dzięki dobrej współpracy ośrodki od strony materialnej będą przypominać domy rodzinne, a dzięki dużemu wysiłkowi kadry będą pod względem opiekuńczym miejscem prawie domowym. Chodzi o to, żeby te dzieci, poszkodowane przez los, miały godziwe warunki do życia  – powiedział  w miejscowości Izdebno Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

W miejscowości Izdebno Wojewoda wizytował miejsce budowy placówki opiekuńczo-wychowawczej. Inwestycja zakłada budowę placówki opiekuńczo-wychowawczej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu. Budynek będzie obiektem zamieszkania zbiorowego, przystosowanego do czasowej, całodobowej opieki i wychowania dzieci w przypadku niemożności sprawowania opieki przez rodziców. Obiekt będzie funkcjonował na zasadach „instytucjonalnej pieczy zastępczej”. Placówka będzie przystosowana do jednoczesnego przebywania w nim 14 dzieci w wieku 10-18 lat. Koszt inwestycji to ponad 3,47 mln zł z czego 1 mln zł pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, a pozostała kwota to środki powiatu garwolińskiego. Planowany termin realizacji zadania to 30 października 2022 roku.

Wizyta w Maciejowicach

- Myślę, że jesteśmy w miejscu, gdzie zmiany nastąpiły dzięki środkom z programów rządowych. W ciągu ostatnich trzech lat na Mazowszu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg zostało zmodernizowanych ponad 1200 km dróg lokalnych. Gmina Maciejowice wyróżnia się na tle innych samorządów. Gmina ta przygotowuje bardzo dobre wnioski inwestycyjne, na które otrzymuje pieniądze z programów rządowych. Jest to dobrobyt, który jest sprawiedliwie przekazywany. To jest dowód na to, że można realizować zrównoważony rozwój - powiedział w Maciejowicach Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

W Maciejowicach Wojewoda wziął udział w uroczystym otwarciu ulicy Kochowskiej (skrzyżowanie z ul. Polną). W 2021 roku dzięki środkom z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg przeprowadzono kompleksową przebudowę ulicy Kochowskiej, która jest główną ulicą dojazdową do centrum Maciejowic z Powiśla od strony miejscowości Kochów. W ramach inwestycji wybudowany został nowy kolektor deszczowy, chodnik z kostki brukowej na całym odcinku oraz pełnowymiarowa nawierzchnia asfaltowa. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 2 mln zł. Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg to ponad 1,4 mln zł. Następnie Wojewoda odwiedził miejsce budowy nowego Urzędu Gminy Maciejowice, którego budowa rozpoczęła się w 2021 roku. Całkowity koszt inwestycji to ponad 7,2 mln zł z czego 3 mln zł gmina otrzymała z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, a ponad 2,7 mln zł pochodzi z dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w ramach programu „Budownictwo energooszczędne. Część 2) PUSZCZYK – Niskoemisyjne budynki użyteczności publicznej”. Planowany termin zakończenia budowy to koniec 2022 roku.

Na zakończenie wizyty Wojewoda otrzymał medal „Zasłużony dla Gminy Maciejowice” i zwiedził Muzeum im. Tadeusza Kościuszki w Maciejowicach.


Źródło: www.gov.pl/web/uw-mazowiecki/
[MSz]

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Górecka
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Caritas dla niepełnosprawnych
2023-02-16 14:38:58 Kategoria:

Rozumiejąc potrzeby osób z niepełnosprawnością Caritas Diecezji Drohiczyńskiej od lutego 2010 r. prowadzi Diecezjalny Ośrodek Wsparcia dla Osób Niepełnosprawnych...

więcej »
foto

Serwer Dell T330 – nowoczesne rozwiązanie dla małych...
2023-02-16 12:21:10 Kategoria:

Sewer to niezawodne urządzenie powszechnie wykorzystywane w wielu firmach. Przede wszystkim sprzęt cechuje się wysoką wydajnością oraz gwarancją bezpieczeństwa...

więcej »
foto

Na jakie telewizory warto zwrócić uwagę?
2023-02-16 11:25:20 Kategoria:

Choć nie milkną dyskusję, jaki telewizor LED byłby najlepszy, czy może trafniejszym wyborem byłyby telewizory LCD, plazma czy też zaawansowane technologicznie modele....

więcej »
foto

Jak mierzyć postępy działań SEO?
2023-02-15 11:06:39 Kategoria:

SEO, czyli Search Engine Optimization (optymalizacja stron pod wyszukiwarki internetowe) jest to zestaw technik stosowanych do zwiększenia widoczności witryny internetowej w...

więcej »
foto

Na co zwrócić uwagę, kupując pościel?
2023-02-14 12:48:01 Kategoria:

Sypialnia jest tą częścią domu, w której szuka się relaksu i spokoju. Wchodząc do niej tuż przed snem, powinna dawać poczucie bezpieczeństwa i być oazą po nawet...

więcej »
foto

Dlaczego młodzi ludzie coraz częściej inwestują na...
2023-02-14 10:39:26 Kategoria:

Przyjrzymy się, jak wygląda inwestowanie w akcje. Jak przygotowują się do tego młodzi inwestorzy? Czy giełda jest dla każdego?

więcej »
foto

Jak zacząć przygodę z pływaniem?
2023-02-13 10:48:46 Kategoria:

Aktywność fizyczna jest niezbędna do zachowania zdrowia, jednak nie każda dyscyplina będzie odpowiednia dla wszystkich. Jedni z nas wolą sporty siłowe, inni spokojną...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

O tym się mówi... Poranna rozmowa na antenie KRP
2023-02-09 16:07:30 Kategoria:

Codziennie, od poniedziałku do piątku o godz. 8:12 polecamy "O tym się mówi..." poranną rozmowę w Katolickim Radiu Podlasie. Gośćmi Marcina Jabłkowskiego i Andrzeja...

więcej »


Węgrów

w lewoCzerwiec 2024w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
foto

The Best of Voci Cantati
2021-12-28 07:31:19 Kategoria: Kultura

W 2021 roku Voci Cantati obchodzi swój jubileusz. To już 10 urodziny! 10 lat na scenie to spory bagaż dorobku i osiągnięć, a także liczne projekty muzyczne.

więcej »

Kondolencje

Najnowsze Informacje