R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Adwentowe granie. Konkurs ligawkowy w Łochowie
2022-12-14 10:54:36 Artykuł czytany 161 razy


W niedzielę, 11 grudnia 2022 roku mieszkańcy Łochowa usłyszeli po raz kolejny dźwięk ligawki. Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie zorganizował XX konkurs gry na tym pięknym instrumencie.


Tegoroczne Wydarzenie rozpoczęło się Mszą świętą Kościele pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Łochowie. Legacze już przed wejściem dali próbkę swoich możliwości akustycznych, ku uciesze wszystkich przybywających do Kościoła. Sam dźwięk ligawy można było usłyszeć w promieniu kilku kilometrów. Jak co roku MiGOK w Łochowie zorganizował XX Konkurs gry na ligawce i już od godziny 14:00, całe miasto słuchało melodii  Trąb.

W tym roku do Łochowa przyjechało i wzięło udział w konkursie 28 Legaczy. Uczestnicy byli podzieleni na cztery kategorie wiekowe, dzieci do lat 10, 10-20 lat, 20-60 lat oraz kategoria powyżej 60 lat -seniorzy. 

Ich zmagania oceniało Jury w składzie: Piotr Dahlig– przewodniczący,  Andrzej Klejzerowicz , Roman Kryst, oraz gościnnie Lider Zespołu Kapeli Brodów – Witold Broda.  Kryteria były proste, poprawność odtrąbienia  melodii adwentowej, donośność gry i ogólne wrażenia artystyczne.       

W kategorii do lat 10 - I miejsce zdobył Kuba Muciński z Łochowa.

W kategorii do 20 lat I miejsce zajął Bartosz Tartaczuk z Jabłonny Lackiej i ex aequo Kacper Zalewski z Brzeźnik.  

II miejsce należało Jakuba Pałki z Dzierzb Włościańskich i  ex aequo do Adriana Bartosiaka z Jabłonny Lackiej. Natomiast

III miejsce zdobył Bartosz Koroś z Łochowa. 

W kategorii 20-60 lat  miejsce I zdobył  Teodor Niemyjski, który przyjechał z Ciechanowca, II miejsce ex aequo zdobyli: Mateusz Zalewski z Dobrego i Andrzej Zembrowski z Jabłonny Lackiej.

III miejsce  ex aequo  zdobyli: Mateusz Szadkowski z Sokołowa Podlaskiego, Piotr Godlewski z Janczewa Sulmanek, Paweł Bondarczuk z Wieskiej Wsi i Jarosław Zalewski z Dobrego.

Kategoria seniorska wyłoniła następujących zwycięzców – miejsce I zdobył Roman Brochocki z Sokołowa Podlaskiego, II miejsce zdobył Piotr Bondarczuk z Wieskiej Wsi, III miejsce zdobył Tadeusz Augustyniak z Łazówka.

Oprócz dyplomu i nagród pieniężnych uczestnicy XX Konkursu otrzymali piękne ceramiczne figurki wykonane przez Mistrza ceramiki pana Romana Kuzelyaka, Kustosza Muzeum Gwizdka w Gwizdałach.

Wydarzenie uświetniły występy uczestników Ogniska Muzycznego działającego przy MiGOK w Łochowie, gdzie Zofia Marczak z siostrą Antoniną, Wiktoria Falba, Nikola Kułak, Maja Suchenek, Maja Gontarska, Julia Chałuda, Franciszek Kasiak- Voellnogel, Karolina Mrowińska, Olga Trzcińska, Maria Łukaszyk, Yeva Manuilova i Gabriela Sówka dały popis swoich muzycznych umiejętności. Brawo!
    
Program minionej niedzieli obejmował również występ znanego i lubianego Zespołu Gwizdalanki. Kolejną Gwiazdą programu był występ Kapeli Brodów, polskiego zespołu folkowego. Na repertuar-działającej od 1992 roku kapeli składają się utwory świeckie i religijne pochodzące ze zbiorów własnych i ze zbiorów Oskara Kolberga. Muzycy użyli oryginalnych, zrekonstruowanych instrumentów: liry korbowej, dudy,basetli, skrzypiec, saksofonu i kontrabasu. Tym widowiskowym koncertem widzowie przenieśli się co najmniej wiek wstecz, mogąc wtopić się i oddać cudownej muzyce, która wybrzmiewała na scenie Łochowskiego Domu Kultury.
 
Adwentowe granie to uczta nie tylko dla ducha ale i dla ciała, dlatego też każdy uczestnik konkursu mógł posilić się przepyszną ciepłą zupą, którą przygotowały pracownice MiGOK.

Patronat Honorowy objęli: Senator RP – Maria Koc, Starosta Węgrowa pani Ewa Besztak oraz Burmistrz Łochowa pan Robert Gołaszewski. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły Katolickie Radio Podlasie i portal podlasie24.pl.

Konkurs zorganizowano w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

W tym roku Projekt przedłuży się do 19 grudnia, gdyż MiGOK w  Łochowie zorganizował 4 koncerty Pieśni Adwentowych w wykonaniu zespołu Kanczerta, które odbędą się: 18 grudnia (niedziela) godz. 11:30 w Kościół  w Budziskach, godz. 13:30  Kościół Gwizdały, , godz. 19:00 w Kościół w Kamionnej, natomiast 19 grudnia (poniedziałek) godz. 18:00 Koncert odbędzie się w Sali Konferencyjnej na Dworcu w Łochowie. Wszystkich  gorąco zapraszamy!WIĘCEJ ZDJĘĆ /TUTAJ/foto. Krzysztof Prochacki
red. Aleksandra Sęczyk


Js

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Górecka
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Caritas dla niepełnosprawnych
2023-02-16 14:38:58 Kategoria:

Rozumiejąc potrzeby osób z niepełnosprawnością Caritas Diecezji Drohiczyńskiej od lutego 2010 r. prowadzi Diecezjalny Ośrodek Wsparcia dla Osób Niepełnosprawnych...

więcej »
foto

Serwer Dell T330 – nowoczesne rozwiązanie dla małych...
2023-02-16 12:21:10 Kategoria:

Sewer to niezawodne urządzenie powszechnie wykorzystywane w wielu firmach. Przede wszystkim sprzęt cechuje się wysoką wydajnością oraz gwarancją bezpieczeństwa...

więcej »
foto

Na jakie telewizory warto zwrócić uwagę?
2023-02-16 11:25:20 Kategoria:

Choć nie milkną dyskusję, jaki telewizor LED byłby najlepszy, czy może trafniejszym wyborem byłyby telewizory LCD, plazma czy też zaawansowane technologicznie modele....

więcej »
foto

Jak mierzyć postępy działań SEO?
2023-02-15 11:06:39 Kategoria:

SEO, czyli Search Engine Optimization (optymalizacja stron pod wyszukiwarki internetowe) jest to zestaw technik stosowanych do zwiększenia widoczności witryny internetowej w...

więcej »
foto

Na co zwrócić uwagę, kupując pościel?
2023-02-14 12:48:01 Kategoria:

Sypialnia jest tą częścią domu, w której szuka się relaksu i spokoju. Wchodząc do niej tuż przed snem, powinna dawać poczucie bezpieczeństwa i być oazą po nawet...

więcej »
foto

Dlaczego młodzi ludzie coraz częściej inwestują na...
2023-02-14 10:39:26 Kategoria:

Przyjrzymy się, jak wygląda inwestowanie w akcje. Jak przygotowują się do tego młodzi inwestorzy? Czy giełda jest dla każdego?

więcej »
foto

Jak zacząć przygodę z pływaniem?
2023-02-13 10:48:46 Kategoria:

Aktywność fizyczna jest niezbędna do zachowania zdrowia, jednak nie każda dyscyplina będzie odpowiednia dla wszystkich. Jedni z nas wolą sporty siłowe, inni spokojną...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

O tym się mówi... Poranna rozmowa na antenie KRP
2023-02-09 16:07:30 Kategoria:

Codziennie, od poniedziałku do piątku o godz. 8:12 polecamy "O tym się mówi..." poranną rozmowę w Katolickim Radiu Podlasie. Gośćmi Marcina Jabłkowskiego i Andrzeja...

więcej »


Węgrów

w lewoLipiec 2024w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
foto

The Best of Voci Cantati
2021-12-28 07:31:19 Kategoria: Kultura

W 2021 roku Voci Cantati obchodzi swój jubileusz. To już 10 urodziny! 10 lat na scenie to spory bagaż dorobku i osiągnięć, a także liczne projekty muzyczne.

więcej »

Kondolencje

Najnowsze Informacje