REGION

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Uczniowie z Głoskowa zrealizowali już 10 projektów
2011-04-06 06:32:22 Artykuł czytany 3080 razy


Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Głoskowie w gminie Borowie jest jedną ze 110 szkół z całej Polski, jedną z 14 szkół na Mazowszu i jedyną w powiecie garwolińskim, która bierze udział w realizacji projektu „Z małej szkoły w wielki świat”.


- W naszej szkole realizowane są projekty społeczno- obywatelskie i matematyczno- przyrodnicze, podczas których rozwijamy europejskie kompetencje kluczowe oraz umiejętności uczenia się. Projekty są realizowane w dwóch bardzo licznych grupach wiekowych. 42 uczniów klas I-III uczestniczy w projekcie społeczno- obywatelskich prowadzonych przez panią Agnieszkę Osińską i matematyczno- przyrodniczych, za które odpowiada pani Iwona Maletka. W klasach IV-VI w zajęciach uczestniczy 35 uczniów. Za realizację projektów społeczno-obywatelskich odpowiada pani Monika Baran, a za projekty matematyczno- przyrodnicze pani Grażyna Drewnik- powiedziała nam Jagoda.

  Do dziś zrealizowanych zostało 10 projektów, a rozpoczęło się od wyborów przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. W ramach projektów społeczno- obywatelskich w klasach I-III uczniowie wykonywali portrety swoich kolegów i koleżanek oraz wspaniały przewodnik „Skarby naszej wsi” z zaznaczoną trasą spacerową. Obecnie realizowany jest projekt „Szkolne reguły”, następnie będzie organizowany „Dzień zabaw ze świata”. W klasach IV-VI podczas projektów rozwijających kompetencje społeczne i obywatelskie dzieci budowały Magiczny pojazd. Mogły się przy tym wykazać wielką pomysłowością i talentem nie tylko technicznym, ale też artystycznym. Aktualnie zdobywają potrzebne doświadczenia, by zredagować i wydawać gazetkę szkolną, a później będą uczyć się prowadzić dialog obywatelski w szkole.
 - Z kompetencji matematyczno- przyrodniczych w kl. I-III do tej pory zrealizowane były 3 projekty. Odbył się wspaniały koncert „Cztery pory roku”. „Cztery orkiestry” zagrały na samodzielnie wykonanych instrumentach pod batutą naszych koleżanek i kolegów. Była też prezentacja wykonanej przez nas książki kucharskiej, a podczas pierwszego dnia wiosny pokaz mody pomysłowych, ekologicznych mundurków uczniowskich. Do końca roku szkolnego zrealizujemy jeszcze dwa projekty: „Urządzenia dawniej i dziś” i „Rady na odpady”- poinformował Mikołaj.

  Podczas realizacji projektów matematyczno- przyrodniczych w klasach IV-VI uczniowie mieli możliwość odkrywania różnorodności obiektów przyrodniczych swojej okolicy. Opracowali wizytówki skarbów i przygotowani mapę odkrywców. – Przekonywaliśmy innych, że woda jest na wagę złota. Za pomocą haseł umieszczonych na własnoręcznie wykonanych transparentach i ulotkach w postaci kropelek, wierszy i piosenek zachęcaliśmy społeczność szkolną i lokalną do oszczędzania wody. Najbardziej podobał nam się marsz o wodzie i wykonanie drzewa postanowień. Teraz udowadniamy, że „Pogoda jest zawsze”, a potem będziemy zbierać „Skarby ziołowej apteki”- dodaje Agata.

   Podczas realizacji wszystkich projektów uczniowie uczą się pracy w grupie, rozwijają swoje zainteresowania, poznają metodę projektu, wyrażają swoje poglądy i myśli za pomocą ciekawych i oryginalnych prac, przy czym doskonale się bawią. Dokonują samooceny i oceniają innych, uczą się odpowiedzialności za powierzone zadanie, bo od tego zależy porodzenie projektu. Pomocy szukają u rodziców, dziadków, znajomych zachęcając ich do współpracy.

- Bardzo cieszymy się z pomocy, które dotarły do naszej szkoły, i z których możemy korzystać. Do obserwacji przyrody na pewno przydadzą się lupy i lornetki oraz elektroniczna stacja pogody, a kamerę, aparat i dyktafony wykorzystamy nie tylko podczas realizacji projektu „Media w szkole”. Będziemy mogli utrwalać najfajniejsze momenty projektów i prezentacje efektów naszych działań- podsumowała Daria.
   Na wakacje zaplanowana jest Letnia Szkoła Odkrywców, a dwóch najbardziej aktywnych uczniów kl. V weźmie udział w letnich obozach naukowych.

WJ/Garwolin [Msz]

Więcej informacji z Garwolina i powiatu garwolińskiego

wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Caritas dla niepełnosprawnych
2023-02-16 14:38:58 Kategoria:

Rozumiejąc potrzeby osób z niepełnosprawnością Caritas Diecezji Drohiczyńskiej od lutego 2010 r. prowadzi Diecezjalny Ośrodek Wsparcia dla Osób Niepełnosprawnych...

więcej »
foto

Serwer Dell T330 – nowoczesne rozwiązanie dla małych...
2023-02-16 12:21:10 Kategoria:

Sewer to niezawodne urządzenie powszechnie wykorzystywane w wielu firmach. Przede wszystkim sprzęt cechuje się wysoką wydajnością oraz gwarancją bezpieczeństwa...

więcej »
foto

Na jakie telewizory warto zwrócić uwagę?
2023-02-16 11:25:20 Kategoria:

Choć nie milkną dyskusję, jaki telewizor LED byłby najlepszy, czy może trafniejszym wyborem byłyby telewizory LCD, plazma czy też zaawansowane technologicznie modele....

więcej »
foto

Jak mierzyć postępy działań SEO?
2023-02-15 11:06:39 Kategoria:

SEO, czyli Search Engine Optimization (optymalizacja stron pod wyszukiwarki internetowe) jest to zestaw technik stosowanych do zwiększenia widoczności witryny internetowej w...

więcej »
foto

Na co zwrócić uwagę, kupując pościel?
2023-02-14 12:48:01 Kategoria:

Sypialnia jest tą częścią domu, w której szuka się relaksu i spokoju. Wchodząc do niej tuż przed snem, powinna dawać poczucie bezpieczeństwa i być oazą po nawet...

więcej »
foto

Dlaczego młodzi ludzie coraz częściej inwestują na...
2023-02-14 10:39:26 Kategoria:

Przyjrzymy się, jak wygląda inwestowanie w akcje. Jak przygotowują się do tego młodzi inwestorzy? Czy giełda jest dla każdego?

więcej »
foto

Jak zacząć przygodę z pływaniem?
2023-02-13 10:48:46 Kategoria:

Aktywność fizyczna jest niezbędna do zachowania zdrowia, jednak nie każda dyscyplina będzie odpowiednia dla wszystkich. Jedni z nas wolą sporty siłowe, inni spokojną...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

O tym się mówi... Poranna rozmowa na antenie KRP
2023-02-09 16:07:30 Kategoria:

Codziennie, od poniedziałku do piątku o godz. 8:12 polecamy "O tym się mówi..." poranną rozmowę w Katolickim Radiu Podlasie. Gośćmi Marcina Jabłkowskiego i Andrzeja...

więcej »


Co, gdzie, kiedy

w lewoCzerwiec 2024w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Najnowsze Informacje