R E K L A M ASOKOŁÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Konkurs w Sabniach
2016-04-27 13:11:00 Artykuł czytany 1117 razy


26 kwietnia, już po raz szósty, w Zespole Szkół w Sabniach odbyło się podsumowanie międzyszkolnego konkursu dla szkół z terenu diecezji drohiczyńskiej. Propozycja udziału w konkursie skierowana była do uczniów szkół podstawowych i katechetów.


Tym razem motywem przewodnim konkursu była 1050 rocznica Chrztu Polski. Odbywał się on w dwóch etapach: szkolnym i diecezjalnym. Na etap diecezjalny konkursy wpłynęło 327 prac z 55 szkół z czego Jury przyznało 68 nagród i wyróżnień.

Organizatorzy konkursu: Zespół Szkół Publiczna Szkoła Podstawowa im. H. Mniszek w Sabniach; Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie oraz Caritas Diecezji Drohiczyńskiej zadali uczniom temat: „Chrzest Święty w życiu człowieka”.

Konkurs objęli swoim patronatem:

Biskup Drohiczyński Tadeusz Pikus
Mazowiecki Kurator Oświaty Dorota Sokołowska
p.o. Podlaskiego Kuratora Oświaty Elżbieta Kamińska
Wójt Gminy Sabnie Ireneusz Piotr Wyszyński
Instytut Teologii Pastoralnej i Katechetyki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Na podsumowanie konkursu przybyli przedstawiciele patronów przedsięwzięcia z biskupem drohiczyńskim Tadeuszem Pikusem na czele. Przybyli również: Milena Królikowska - dyrektor Mazowieckiego Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Siedlcach, Ireneusz Piotr Wyszyński- Wójt Gminy Sabnie, Wacław Mikołajczuk Przewodniczący Rady Gminy Sabnie, ks. Krzysztof Mielnicki Dyrektor Wydziału Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego przy Kurii Drohiczyńskiej, ks. Łukasz Gołębiewski  Dyrektor Caritas diecezji drohiczyńskiej, ks. Antoni Sieczkiewicz proboszcz parafii Grodzisk, ks. Piotr Arbaszewski proboszcz parafii Zembrów, ks. Waldemar Górski proboszcz parafii Nieciecz.
 
Spotkanie rozpoczęła, witając zaproszonych gości , dyrektor Zespołu Szkół w Sabniach Anna Siemieniuk. Przywitała również przybyłych laureatów konkursu wraz opiekunami oraz pozostałych przedstawicieli władz gminy, sponsorów nagród i patronów medialnych konkursu, a w tym gronie Katolickie Radio Podlasie i Portal Podlasie24.

Następnie wszyscy przybyli obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez uczniów  opisującą fragmenty historyczne z dziejów Polski w trakcie których ks. Łukasz Gołębiewski przypomniał główne fakty i idee związane z Chrztem Polski. Na koniec tej części wszyscy wraz z zespołem pod kierownictwem Michała Ostromeckiego odśpiewali Hymn tegorocznych Światowych Dni Młodzieży.

Ks. Krzysztof Mielnicki przypomniał główne cele tegorocznej edycji konkursu, a były to:

- W związku z wezwaniem roku kościelnego CHRZEST ŚWIĘTY: pogłębienie wiedzy o wydarzeniach biblijnych i historycznych ukazujących wartości płynące z tego sakramentu.
- Poznanie wybranych postaci Świętych Kościoła, którzy w swym życiu okazywali innym pomoc i miłosierdzie innym.
- Podkreślenie wartości chrztu świętego jako sakramentu
- Inspirowanie do indywidualnej lektury Pisma Świętego.
- Kształtowanie postawy młodego chrześcijanina, którego centrum stanowią sakramenty święte.
- Kształtowanie umiejętności plastycznych i literackich.
- Wyszukiwanie i promocja młodych talentów.

Konkurs przebiegał w następujących  kategoriach:

- kategoria I – klasy I – III szkoły podstawowej – praca plastyczna;
- kategoria II – klasy IV – VI szkoły podstawowej :
- praca literacka – „Mój chrzest święty” – wywiad z rodzicami,
- wiersz
- praca plastyczna
 kategoria III – nauczyciele katecheci – wraz z grupą max, 3 uczniów opracowanie i udokumentowanie realizacji projektu edukacyjnego obejmującego tematykę konkursu,- poznanie i prezentację postaci, której postawa wpłynęła na chrystianizację Polski oraz stała się wzorem w wypełnianiu miłosierdzia Bożego ( – sprawozdanie do 4 stron ze zdjęciami lub plakat formatu brystolu - 70x100 lub prezentacja multimedialna z projektu.
- Praca plastyczna format A3, technika dowolna, wykonana samodzielnie, jednego autora, z materiałów trwałych.

Ks. Mielnicki przedstawił wszystkim panie Annę Chmiel i Małgorzatę Kruzę, które od początku organizują kolejne edycje konkursu i mają pieczę nad tegorocznym podsumowaniem.

Ks. Biskup Tadeusz Pikus w swoim słowie pogratulował organizatorom pomysłu i realizacji przedsięwzięcia na skalę całej diecezji. Przypomniał o wadze Chrztu Polski dla niej samej jak i dla każdego z nas z osobna. Mówił także o tym jak obchody rocznicy chrztu wpisują się w Jubileuszowy Rok Miłosierdzia.

Potem nadeszła najbardziej oczekiwana przez uczestników część spotkania – wręczenie nagród i wyróżnień. Prawie wszyscy laureaci pojawili się na scenie. A nagrody wręczali goście zaproszeni na uroczyste podsumowanie konkursu. Spotkanie zakończyło wspólne zdjęcie laureatów i gości zaproszonych.  ZOBACZ: Protokół konkursu
Zobacz zdjęcia w większym rozmiarzeLech Zakrzewski/Sokołów Podlaski [xKP]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Górecka
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Caritas dla niepełnosprawnych
2023-02-16 14:38:58 Kategoria:

Rozumiejąc potrzeby osób z niepełnosprawnością Caritas Diecezji Drohiczyńskiej od lutego 2010 r. prowadzi Diecezjalny Ośrodek Wsparcia dla Osób Niepełnosprawnych...

więcej »
foto

Serwer Dell T330 – nowoczesne rozwiązanie dla małych...
2023-02-16 12:21:10 Kategoria:

Sewer to niezawodne urządzenie powszechnie wykorzystywane w wielu firmach. Przede wszystkim sprzęt cechuje się wysoką wydajnością oraz gwarancją bezpieczeństwa...

więcej »
foto

Na jakie telewizory warto zwrócić uwagę?
2023-02-16 11:25:20 Kategoria:

Choć nie milkną dyskusję, jaki telewizor LED byłby najlepszy, czy może trafniejszym wyborem byłyby telewizory LCD, plazma czy też zaawansowane technologicznie modele....

więcej »
foto

Jak mierzyć postępy działań SEO?
2023-02-15 11:06:39 Kategoria:

SEO, czyli Search Engine Optimization (optymalizacja stron pod wyszukiwarki internetowe) jest to zestaw technik stosowanych do zwiększenia widoczności witryny internetowej w...

więcej »
foto

Na co zwrócić uwagę, kupując pościel?
2023-02-14 12:48:01 Kategoria:

Sypialnia jest tą częścią domu, w której szuka się relaksu i spokoju. Wchodząc do niej tuż przed snem, powinna dawać poczucie bezpieczeństwa i być oazą po nawet...

więcej »
foto

Dlaczego młodzi ludzie coraz częściej inwestują na...
2023-02-14 10:39:26 Kategoria:

Przyjrzymy się, jak wygląda inwestowanie w akcje. Jak przygotowują się do tego młodzi inwestorzy? Czy giełda jest dla każdego?

więcej »
foto

Jak zacząć przygodę z pływaniem?
2023-02-13 10:48:46 Kategoria:

Aktywność fizyczna jest niezbędna do zachowania zdrowia, jednak nie każda dyscyplina będzie odpowiednia dla wszystkich. Jedni z nas wolą sporty siłowe, inni spokojną...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

O tym się mówi... Poranna rozmowa na antenie KRP
2023-02-09 16:07:30 Kategoria:

Codziennie, od poniedziałku do piątku o godz. 8:12 polecamy "O tym się mówi..." poranną rozmowę w Katolickim Radiu Podlasie. Gośćmi Marcina Jabłkowskiego i Andrzeja...

więcej »


Sokołów Podl.

w lewoGrudzień 2023w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
foto

The Best of Voci Cantati
2021-12-28 07:31:19 Kategoria: Kultura

W 2021 roku Voci Cantati obchodzi swój jubileusz. To już 10 urodziny! 10 lat na scenie to spory bagaż dorobku i osiągnięć, a także liczne projekty muzyczne.

więcej »

Kondolencje

Najnowsze Informacje